2018.12.14 15:05

Lietuvos rekordą vėl pagerinusiam S. Biliui iki medalio pritrūko 0,05 sekundės

LRT.lt2018.12.14 15:05

Pasaulio plaukimo trumpame (25 m) baseine čempionate Kinijoje penktadienį 50 m laisvuoju stiliumi rungties finale startavo Simonas Bilis, kuriam iki medalio pritrūko visai nedaug – lietuvis liko ketvirtas.

Distanciją mūsiškis įveikė per 20,99 sek. ir 0,04 sek. pagerino dar ketvirtadienį pasiektą Lietuvos rekordą.

Nors, lyginant su pusfinaliu, 25-erių panevėžietis ir 0,02 sek. pagerino savo reakcijos laiką (0,68 sek.), deja, bet nuo bronzą iškovojusio Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovo Bradley`aus Tandy atsiliko 0,05 sekundės.

Būtent šis PAR atstovas greičiausiai ir sureagavo į duotą startą – per 0,6 sek.

Čempionu šioje rungtyje tapo 50 metrų per 20.33 sek. nuplaukęs rusas Vladimiras Morozovas. Sidabrą iškovojo amerikietis Caelebas Dresselas.

Lietuvio užimtą vietą lėmė ir tai, kad dėl pernelyg ankstyvo starto buvo diskvalifikuotas britas Benjaminas Proudas.

Pusfinalio bendroje įskaitoje per 21,03 sek. distanciją įveikęs ir dar kartą Lietuvos rekordą pagerinęs S. Bilis užėmė penktą vietą.

Lietuvio užimtą vietą lėmė ir ne itin geras startas – iš visų į finalą patekusių sportininkų S. Bilis į duotą startą sureagavo lėčiausiai – per 0,7 sek.

Greičiausiai antrame pusfinalyje bei atrankoje pasirodęs ir JAV plaukimo rekordą pagerinęs Caelebas Dresselas sureagavo per 0,63 sek., o distanciją įveikė per 20,51 sek. Tiesa, tai dar toli iki 2014 metais Dohoje pasiekto pasaulio rekordo, kurio autorius – prancūzas Florentas Manaudou (20,26 sek.).

Šios rungties atrankoje lietuvis distanciją įveikė per 21,10 sek. ir pasiekęs Lietuvos rekordą užėmė 5-ą vietą bei pateko į rungties pusfinalį.

Šalies rekordą S. Bilis gerino ir prieš dvejus metus Vindsore (Kanada) vykusiose pirmenybėse – tuomet jis pusfinalyje 50 metrų įveikė per 21,15 sek. Finale jis plaukė kiek lėčiau (21,23 sek.) ir buvo trečias.

Dar geresnį rezultatą plaukikas pasiekė rungdamasis 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje (46,58 sek.). Prieš pora metų aukso medaliu besidžiaugęs lietuvis šioje distancijoje šįkart startuos šeštadienį.