Sportas

2018.12.14 01:18

Dar septyni klubai užsitikrino vietas Europos lygos atkrintamosiose varžybose

ELTA 2018.12.14 01:18

Po ketvirtadienį jau sužaistų Europos futbolo lygos šeštojo turo rungtynių paaiškėjo dar septynios komandos, patekusios į atkrintamąsias varžybas. 

Iš G grupės į kitą etapą pateko „Villarreal“ (Ispanija) ir Vienos „Rapid“ (Austrija) ekipos. Abu klubai surinko po 10 taškų, tačiau pirmoji vieta atiteko Ispanijos atstovams. 

„Villarreal“ namuose 2:0 (1:0) nugalėjo Maskvos „Spartak“ (Rusija), o „Rapid“ savo aikštėje 1:0 (0:0) įveikė Glazgo „Rangers“ (Škotija). 

I grupės nugalėtoja tapo „Genk“ (Belgija) komanda. Ji namuose net 4:0 (2:0) pranoko „Sarpsborg 08“ (Norvegija) futbolininkus ir surinko 11 taškų. 

Kitame grupės mače „Malmo“ (Švedija) išvykoje 1:0 (0:0) įveikė Stambulo „Besiktas“ (Turkija) futbolininkus ir su 9 taškais užėmė antrąją vietą grupėje bei tęs kovą atkrintamosiose varžybose. 

J grupėje „Sevilla“ (Ispanija) komanda namuose 3:0 (2:0) nugalėjo „Krasnodar“ (Rusija) ekipą ir išplėšė kelialapį į kitą etapą. 

„Sevilla“ su 12 taškų tapo grupės nugalėtoja. Jau anksčiau kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrinęs „Krasnodar“ klubas taip pat surinko 12 taškų ir grupėje liko antras. 

K grupėje vietą kitame varžybų etape užsitikrino „Rennes“ (Prancūzija) klubas, kuris ketvirtadienį savo aikštėje 2:0 (0:0) nugalėjo „Astana“ (Kazachstanas) ekipą. 

Jau anksčiau pirmąją vietą grupėje užsitikrinusi Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) komanda namuose 0:1 (0:1) turėjo pripažinti Jabloneco „Baumit“ (Čekija) ekipos pranašumą. 

L grupėje antrąją poziciją užėmė ir į šešioliktfinalį pateko Barysavo BATE (Baltarusija) komanda. Ji svečiuose 3:1 (3:0) pranoko Salonikų PAOK (Graikija) futbolininkus. 

Grupės nugalėtoja Londono „Chelsea“ (Anglija) komanda pirmąjį etapą užbaigė lygiosiomis išvykoje 2:2 (1:1) su Sėkešfehėrvaro „MOL Vidi“ (Vengrija). 

Jau anksčiau vietas kitame etape užsitikrino Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija), Romos „Lazio“ (Italija), Londono „Chelsea“ (Anglija), Lėverkuzeno „Bayer“ (Vokietija), „Zuerich“ (Šveicarija), Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija), Londono „Arsenal“ (Anglija), Kijevo „Dinamo“ (Ukraina), „Salzburg“ (Austrija), Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija), Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Sevilijos „Real Betis“ (Ispanija) ir „Krasnodar“ (Rusija). 

Europos lygos turnyre dalyvauja 48 komandos, suskirstytos į 12 grupių. Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių ekipas. 

VI turo rungtynių rezultatai. 

G grupė. 

„Villarreal“ (Ispanija) - Maskvos „Spartak“ (Rusija) 2:0 (1:0). Samuel Chukwueze (11), Karl Toko Ekambi (48). Pašalintas – Jaume Costa („Villarreal“, 90). 

Vienos „Rapid“ (Austrija) – Glazgo „Rangers“ (Škotija) 1:0 (0:0). Dejan Ljubičič (84). 

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai). 

1. „Villarreal“ 6 2 4 0 12-5 10 
2. „Rapid“ 6 3 1 2 6-9 10 
3. „Rangers“ 6 1 3 2 8-8 6 
4. „Spartak“ 6 1 2 3 8-12 5. 

H grupė. 

Marselio „Olympique“ (Prancūzija) – Limasolio „Apollon“ (Kipras) 1:3 (1:2). Florian Thauvin (11); Anton Maglica (8 – iš 11 m, 30), Marios Stylianou (56). Pašalinti – Boubacar Kamara (8), Lucas Ocampos (90+3, abu – „Olympique“). 

Romos „Lazio“ (Italija) – Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija) 1:2 (0:0). Joaquin Correa (56); Mijat Gačinovič (65), Sebastien Haller (71). 

Lentelė

1. „Eintracht“ 6 6 0 0 17-5 18 
2. „Lazio“ 6 3 0 3 9-11 9 
3. „Apollon“ 6 2 1 3 10-10 7 
4. „Olympique“ 6 0 1 5 6-16 1. 

I grupė. 

Stambulo „Besiktas“ (Turkija) – „Malmo“ (Švedija) 0:1 (0:0). Marcus Antonsson (51). Pašalintas – Ricardo Quaresma („Besiktas“, 65). 

„Genk“ (Belgija) – „Sarpsborg 08“ (Norvegija) 4:0 (2:0). Zinho Gano (3), Joseph Paintsil (5), Sander Berge (64), Joseph Aidoo (67). 

Lentelė. 

1. „Genk“ 6 3 2 1 14-8 11 
2. „Malmo“ 6 2 3 1 7-6 9 
3. „Besiktas“ 6 2 1 3 9-11 7 
4. „Sarpsborg 08“ 6 1 2 3 8-13 5. 

J grupė. 

„Sevilla“ (Ispanija) – „Krasnodar“ (Rusija) 3:0 (2:0). Wissam Ben Yedder (5, 10), Ever Banega (49 – iš 11 m). Pašalintas – Cristian Ramirez („Krasnodar“, 48). 

„Akhisarspor“ (Turkija) – Lježo „Standard“ (Belgija) 0:0. 

Lentelė. 

1. „Sevilla“ 6 4 0 2 18-6 12 
2. „Krasnodar“ 6 4 0 2 8-8 12 
3. „Standard“ 6 3 1 2 7-9 10 
4. „Akhisarspor“ 6 0 1 5 4-14 1. 

K grupė. 

„Rennes“ (Prancūzija) – „Astana“ (Kazachstanas) 2:0 (0:0). Ismaila Sarr (66, 73). Nerealizuotas 11 m baudinys – Benjamin Bourigeaud („Rennes“, 66). 

Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) – Jabloneco „Baumit“ (Čekija) 0:1 (0:1). Martin Dolezal (10). 

Lentelė

1. „Dinamo“ 6 3 2 1 10-7 11 
2. „Rennes“ 6 3 0 3 7-8 9 
3. „Astana“ 6 2 2 2 7-7 8 
4. „Baumit“ 6 1 2 3 6-8 5. 

L grupė. 

Salonikų PAOK (Graikija) – Barysavo BATE (Baltarusija) 1:3 (0:3). Aleksandar Prijovič (59); Maksim Skavyš (18), Nikolai Signevič (42 – iš 11 m, 45+1). Pašalintas – Nikolai Signevič (BATE, 62). 

Sėkešfehėrvaro „MOL Vidi“ (Vengrija) – Londono „Chelsea“ (Anglija) 2:2 (1:1). Ethan Ampadu (32 – į savo vartus), Loic Nego (56); Willian (30), Olivier Giroud (75). 

Lentelė. 

1. „Chelsea“ 6 5 1 0 12-3 16 
2. BATE 6 3 0 3 9-9 9 
3. „MOL Vidi“ 6 2 1 3 5-7 7 
4. PAOK 6 1 0 5 5-12 3.