2018.12.13 16:55

Lietuvos rekordą vėl pagerinęs S. Bilis įplaukė į 50 m laisvuoju stiliumi rungties finalą

LRT.lt2018.12.13 16:55

Pasaulio plaukimo trumpame (25 m) baseine čempionate Kinijoje ketvirtadienį 50 m laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje startavo Simonas Bilis, kuris savo plaukime užėmė trečią vietą ir pateko į rungties finalą.

Bendroje įskaitoje per 21,03 sek. distanciją įveikęs ir dar kartą Lietuvos rekordą pagerinęs 25-erių panevėžietis užėmė penktą vietą.

Lietuvio užimtą vietą lėmė ir ne itin geras startas – iš visų į finalą patekusių sportininkų S. Bilis į duotą startą sureagavo lėčiausiai – per 0,7 sek.

Greičiausiai antrame pusfinalyje bei atrankoje pasirodęs ir JAV plaukimo rekordą pagerinęs Caelebas Dresselas sureagavo per 0,63 sek., o distanciją įveikė per 20,51 sek. Tiesa, tai dar toli iki 2014 metais Dohoje pasiekto pasaulio rekordo, kurio autorius – prancūzas Florentas Manaudou (20,26 sek.).

50 m laisvuoju stiliumi rungties finalas numatytas penktadienį popiet.

Šios rungties atrankoje lietuvis distanciją įveikė per 21,10 sek. ir pasiekęs Lietuvos rekordą užėmė 5-ą vietą bei pateko į rungties pusfinalį.

Šalies rekordą S. Bilis gerino ir prieš dvejus metus Vindsore (Kanada) vykusiose pirmenybėse – tuomet jis pusfinalyje 50 metrų įveikė per 21,15 sek. Finale jis plaukė kiek lėčiau (21,23 sek.) ir buvo trečias.

Dar geresnį rezultatą plaukikas pasiekė rungdamasis 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje (46,58 sek.). Prieš pora metų aukso medaliu besidžiaugęs lietuvis šioje distancijoje šįkart startuos šeštadienį.

Ketvirtadienį 100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje rungėsi jau vieną medalį iškovojusi Rūta Meilutytė. Tačiau į dar vieną finalą patekti jai nepavyko – savo plaukime 7-a likusi lietuvė bendroje įskaitoje užėmė 12-ą vietą.