Naujienų srautas

Sportas2018.12.12 16:05

Lietuvos sporto pasaulio milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes lenkia britų turtuolio sužadėtinė

DELFI.lt 2018.12.12 16:05

Žurnalo „Top“ paskelbtame turtingiausių 500 Lietuvos žmonių sąraše netrūksta buvusių ir esamų krepšininkų, tačiau visą oranžinio kamuolio pasaulio atstovų plejadą pagal savo turtus lenkia buvusi kitos sporto šakos atstovė – 35-erių dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė.

Kaip skelbiama žurnale „Top“, buvusios plento dviratininkės turto vertė šiuo metu yra apie 100 mln. eurų ir tai yra 42-a vieta pagal turtą tarp visų Lietuvos milijonierių. Tiesa, šiuos pinigus įgyti jai pavyko ne savo pasiekimais sporto varžybose, bet per asmeninius santykius.

Iš Panevėžio kilusios lietuvės sužadėtinis – 66-erių britų milijardierius Johnas Caudwellas, kuris, autoritetingo žurnalo „Forbes“ duomenimis, yra 924-as turtingiausias planetos žmogus. Jo turtas siekia daugiau nei 2 mlrd. eurų – juos susikrauti verslininkui padėjo kartu su broliu įkurtas telefonų prekybos tinklas „Phones 4u“, kuris buvo parduotas itin pelningai.

Pati M. Vžesniauskaitė yra išsiskyrusi, turi sūnų. Buvo ištekėjusi už kito profesionalaus dviratininko – italo Corrado Salemi. 

2008-aisiais sportininkė dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse ir grupinėse lenktynėse finišavo 27-a. 

46-as turtingiausiųjų sąraše – verslininku tapęs buvęs lengvaatletis, 53-ejų Eimantas Skrabulis, kurio turto vertė – 90 mln. eurų. 

Lengvosios atletikos federacijos prezidentas pradinį kapitalą susikrovė iš prekybos metalais, įkūręs „COSMA Holding Gmbh“ įmonę. 

E. Skrabulis ne pėsčias buvo ir lengvosios atletikos arenose – praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje jis ne kartą gerino 60 m ir 100 m bėgimo Lietuvoje rekordus.

57-oje turtingiausiųjų sąrašo vietoje rikiuojasi buvęs krepšininkas Tautvydas Barštys jaunesnysis, kuris yra savo tėvo Tautvydo Barščio įkurtos įmonių grupės „KF Group“ akcininkas. Skelbiama, kad 32-ejų metų vyro turtas siekia 76 mln. eurų. Yra laikomas būsimu savo tėvo verslo perėmėju.

87-oje pozicijoje rikiuojasi kitas buvęs krepšininkas Žydūnas Ilgauskas – 43-ejų vyro turtas siekia 50 mln. eurų. 

91-as – Jonas Valančiūnas su 50 mln. eurų. Pranešama, kad iš krepšinio uždirbtus pinigus 26-erių Toronto „Raptors“ aukšaūgis investuoja ir Lietuvoje, neseniai įsigijo „Baltijos polistireno“ gamyklos akcijų. 

144-as – buvęs lenktynininkas Nemunas Dagilis, kadaise pasižymėjęs žiedinėse automoblių lenktynėse. 42-ejų vyro, kuris yra keleivių vežimo bendrovės TOKS savininkas, turtas siekia 30 mln. eurų. N. Dagilis yra ir „Baltijos polistireno“ gamyklos akcininkas, J. Valančiūnas tapo jo verslo partneriu. 

147- as sąraše – buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kurio turtas taip pat vertinamas 30 mln. eurų. Buvo įkūręs „Šarūno“ viešbutį, tačiau netrukus vietoje jo iškils naujas daugiabučių kvartalas.

Iš buvusių ir esamų sportininkų daugiausiai į 500-uką turtingiausių patenkančių yra krepšinio srities atstovai. Pavyzdžiui, 181-ąją vietą tarp turtingiausių užima buvęs krepšininkas Gintaras Staniulis. Tačiau 49-erių vyrui turtus sukrovė ne žaidimas aikštėje, o „Top sport“ lošimų bendrovė. Taip pat su šeima jis turi ir lošimų bendrovės „Tete-a-tete“ akcijų dalį, G. Staniulio turtas siekia 22 mln. eurų. 

97-ąją vietą turtingiausių sąraše užima LKL prezidentas Remigijus Milašius, kurio turtas vertinamas 45 mln. eurų. 252-as sąraše yra krepšinio agentas Šarūnas Broga, kuris yra ir vienas iš „PayseraLT“ įmonės įkūrėjų bei valdybos pirmininkas. Jo turtas vertinamas 13,2 mln. eurų. 

Tuo metu bendras Sabonių šeimos turtas vertinamas 28,5 mln. eurų – tarp visų Lietuvos turtingiausių šeimų krepšinio dinastijos atstovai yra 38-i. 

Apskritai turtingiausias Lietuvos žmogus yra pagrindinis „Vilniaus prekybos“ įkūrėjas, Londone gyvenantis 51-erių Nerijus Numavičius, kurio turto vertė yra 1,2 mlrd. eurų. 

Visas tarp 500 turtingiausių patenkančių buvusių/esamų sportininkų sąrašas (vieta sąraše, milijonierius, turto vertė mln. eurų, sporto šaka):

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi