Sportas

2018.12.11 20:24

Ambicinga U-20 rinktinė pasaulio čempionatui ruošis Elektrėnuose

LRT.lt2018.12.11 20:24

Lietuvos jaunimo iki 20 metų rinktinė jau už kiek mažiau nei mėnesio rinksis į pasiruošimo stovyklą Elektrėnuose, kur jie savaitę (sausio 5–11 dieną) ruošis sausio 13–19 dienomis Taline įvyksiančiam Pasaulio jaunimo čempionato IIA diviziono turnyrui, sakomapranešime spaudai.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Lietuvos rinktinei vadovaus puikiai pažįstamas treneris Aleksejus Nikiforovas, kuris balandį vadovaudamas Lietuvos jaunių iki 18 metų rinktinei buvo per žingsnį nuo to paties rango turnyro aukso ir galiausiai su savo auklėtiniais pasidabino sidabro medaliais. Kaip ir praėjusiose pirmenybėse, 61-erių metų specialistas į savo trenerių štabą pasikvietė Andrejų Jadkauską ir Simą Baltrūną, kurie užims trenerio asistentų pareigas.

Būtent sidabrą U-18 turnyre balandį Taline laimėję žaidėjai sudarys ir didžiąją dalį į rinktinę kovoti dėl vietos tame pačiame mieste įvyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate atvykstančių ledo ritulininkų: į sausio 5 dieną startuojančią pasiruošimo stovyklą pakviesti 17 praėjusį pavasarį A. Nikiforovo nurodymų jau klausiusių žaidėjų.

Iš viso iš 29 į rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje: gimtinėje savo karjerą tęsia dešimt žaidėjų, iš kurių daugiau nei pusė (6) rungtyniauja „Geležinio Vilko“ komandoje.

Nepaisant to, jog šioje rinktinėje bus vos šeši paskutinį kartą šioje amžiaus grupėje galintys rungtyniauti ledo ritulininkai, tokio rango varžybų patirties rinktinės atstovams netrūksta. 15 rinktinės kandidatų jau yra atstovavę rinktinei U-20 pasaulio čempionatuose, aštuoni iš jų vyko į daugiau nei vienas pirmenybės, o Kostui Gusevui ir Laisvydui Kudrevičiui šis turnyras gali būti jau ketvirtasis šioje amžiaus grupėje.

Skirtingai nuo daugumos kitų Lietuvos rinktinių, šioje ekipoje didesnės nei įprastai konkurencijos galime laukti gynybos grandyje. Į rinktinės stovyklą atvyksta visi septyni praėjusiais metais aukštesniame lygyje kovoję šios pozicijos atstovai, kurie net ir nepavykus išsaugoti vietos IB divizione, įgijo naudingos patirties, kuri neabejotinai pravers tiek pasiruošimo stovykloje, tiek ir laukiančiose kovose Estijoje. Negana to, trys iš jų – K. Gusevas, Tomašas Krukovskis ir Paulius Rumševičius, kartu su vartininku Laurynu Lubiu, dar lapkritį vilkėjo ir nacionalinės rinktinės marškinėlius „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre.

Pasaulio jaunimo iki 20-metų IIA diviziono čempionatas startuos sausio 13 dieną, o iki jo Elektrėnuose rinktinė sužais du draugiškus mačus. Sausio 8 dienos vakare ir 9 dienos ryte lietuvius egzaminuos kaimyninės Baltarusijos „Dinamo“ komanda, kuri kovoja aukščiausioje Baltarusijos lygoje.

Pirmenybes Taline rinktinė pradės dvikova su Didžiąją Britanija, o vėliau išmėgins savo jėgas su šeimininke Estija bei Rumunijos, Ispanijos ir Korėjos rinktinėmis.

Lietuvos U-20 rinktinės kandidatų sąrašas:

Eil nr

Žaidėjas

Poz

Gimimo data

Klubas

1

Volodinas Christianas

G

19990127

Titaanit, (Suomi-sarja) FIN

2

Krukovski Tomaš

G

19990503

Geležinis Vilkas, LTU

3

Gusevas Kostas

G

19990624

HK Riga, (MHL) LAT

4

Motiejūnas Dominykas

G

20000319

Potomac Patriots, (USPHL) USA

5

Domeika Arvidas

G

20000520

Dallas Snipers, (WSHL) USA

6

Rumševičius Paulius

G

20000525

Liepaja, LAT

7

Stankius Mantas

G

20000828

Fussen, (U20) GER

8

Fedorovičius Justas

G

20001221

Geležinis Vilkas, LTU

9

Šumskas Karolis

G

20010120

D.Kasparaičio LRM, LTU

10

Jokubynas Vėjas

G

20010214

Ontario, CAN

11

Silinas Avgustinas

G

20010405

Geležinis Vilkas, LTU

1

Kudrevičius Laisvydas

P

19990216

Hockey Punks, LTU

2

Misiuk Patrik

P

19991020

South Shore Kings, (NCDC) USA

3

Ragas Ignotas

P

19991206

Richmond Generals, (USPHL) USA

4

Binkulis Egidijus

P

20000530

Liepaja, LAT

5

Numavičius Nikodemas

P

20000913

Geležinis Vilkas, LTU

6

Jankauskas Vainius

P

20001020

D.Kasparaičio LRM, LTU

7

Steponavičius Eimantas

P

20001108

D.Kasparaičio LRM, LTU

8

Krasilnikovas Karolis

P

20010112

Dallas Snipers, (WSHL) USA

9

Misiukas Arnas

P

20010209

Geležinis Vilkas, LTU

10

Miliūnas Martynas

P

20010412

Potomac Patriots, (USPHL) USA

11

Washco Lukas

P

20010516

Valley Forge, (NAPHL) USA

12

Grinius Martynas

P

20011106

Sport, (B SM-sarja) FIN

13

Tuchto Martin

P

20011206

Geležinis Vilkas, LTU

14

Mikalauskas Matas

P

20020521

Valencia Flyers, (WSHL) USA

15

Noreika Eimantas

P

20020525

Valencia Flyers, (WSHL) USA

1

Lubys Laurynas

V

20001206

Saipa, (Jr SM-Liiga) FIN

2

Petiul Martin

V

20001228

Almaguin Spartans, (GMHL) CAN

3

Ramanauskas Tadas

V

20010201

Herlev IK, DEN

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius