2018.12.10 01:02

„Copa Libertadores“ finale – „River Plate“ triumfas

DELFI.lt, LRT.lt2018.12.10 01:02

Prestižiškiausio Pietų Amerikos klubinio futbolo turnyro „Copa Libertadores“ finalo atsakomosiose rungtynėse Madride prireikė pratęsimo, o čia Buenos Airių „River Plate“ pridėjo du įvarčius ir 3:1 (0:1) palaužė Buenos Airių „Boca Juniors“ komandą. Tai ketvirtas „River Plate“ iškovotas šio turnyro trofėjus.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1. Tad nugalėtojui išaiškinti buvo žaidžiamas pratęsimas. Čia pergalę lėmė 109 min. Juano Quintero tikslus smūgis, o pranašumą jau paskutinėmis pratęsimo sekundėmis įtvirtino Gonzalo Martinezas.

Nuo 92-os minutės „Boca Juniors“ žaidė mažumoje, kai Wilmaras Barrios buvo pašalintas iš aikštės.

Atsakomosios rungtynės buvo perkeltos beveik 10 tūkst. kilometrų nuo ten, kur jos turėjo įvykti lapkričio pabaigoje – „Estadio Monumental“ stadione. Tad „River Plate“ dėl fanų išpuolių neteko galimybės žaisti savo namų aikštėje. Pakeliui į stadioną „Boca Juniors“ ekipos autobusas su žaidėjais buvo atakuotas akmenimis. Policija fanams nuraminti pasitelkė ašarines dujas. Dalis „Boca Juniors“ futbolininkų buvo sužeisti.

Apie „Superclasico“ būdingą atmosferą LRT pasakojo LRT RADIJO žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė.

Finalą buvo svarstoma perkelti į Italija arba Katarą, o sprendimas priimtas Pietų Amerikos futbolo federacijai pasitarus su tarptautine futbolo federacija FIFA.