2018.12.09 20:07

Susistumdymu pažymėtoje „Žalgirio“ ir „Ryto“ dvikovoje – nervinga kauniečių pergalė

LRT.lt2018.12.09 20:07

Sekmadienio pavakarę krepšinio sirgaliai sulaukė tikro krepšinio deserto – antrą kartą šį sezoną akis į akį stojo Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ ekipos. Po permainingų dviejų pirmųjų kėlinių kauniečiai susistumdymu pažymėtame trečiajame atitolo, tačiau ketvirtajame „Rytas“ po puikios atkarpos gerokai aptirpdė aikštės šeimininkų pranašumą bei nemenkai pakuteno nervus. Tačiau „Žalgiris“ išlaikė persvarą ir triumfavo rezultatu 95:86 (22:14; 19:24; 30:16; 24:32).

Amžinų priešininkų stovyklose vyrauja kardinaliai skirtingos nuotaikos – Šarūno Jasikevičiaus kariauna dar ketvirtadienį namuose patiesė Pirėjo „Olympiakos“ ir iškovojo skambiausią sezono pergalę.

Tuo metu „Rytas“ trečiadienį kiek netikėtai savų žiūrovų akivaizdoje suklupo prieš stipriai permainų paliestą Panevėžio „Lietkabelį“.

Vis dėlto grandų krepšininkai siekė kuo greičiau pamiršti praėjusias rungtynes bei koncentravosi tik į sekmadienio mačą.

„Dvikovos su „Rytu“ visada yra išskirtinės, – tinklalapiui LKL.LT teigė „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis. – Visi žino, kad tai svarbus mačas ekipoms ir sirgaliams, o priešprieša tarp klubų prideda tik dar daugiau motyvacijos siekti pergalės.“

„Tokie mačai visada yra ypatingi, o varžovas laukia tikrai grėsmingas, – tinklalapiui LKL.LT sakė Martynas Echodas. – „Žalgiris“ yra labai kovinga ekipa, kurios žaidėjai kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvieno aikštės centimetro. Kauniečiai drausmingai rungtyniauja tiek puolime, tiek gynyboje.“

A. Milaknis „Ryto“ ekipoje išskyrė individualiai stiprų amerikiečių duetą, o kaip raktą į pergalę nurodė komandinę gynybą.

„Individualiai stiprus yra D. J. Seeley, kuris ir paskutiniame tarpusavio mače pridarė daugiausiai bėdų. Dominique`as Suttonas yra toks, kuris savo meistriškumu gali pasverti rungtynes į savo pusę.

Vis dėlto, nemanau, kad ypatingai akcentuosime atskirus žaidėjus. Bandysime bendra komandine gynyba pasiekti pergalę. Viskas prasideda nuo jos, nes kai apsigini, tuomet geriau einasi ir puolimas“, – sakė „Žalgirio“ žaidėjas.

Sostinės komandą kovai svečiuose užkurti mėgins rekordinis būrys sirgalių – į Kauną atvyko apie 500 „Ryto“ sirgalių, kuriuos vienijanti „B Tribūna“ šį savaitgalį mini 20-metį.

BNS nuotr.

Rungtynės

Rungtynes komandos pradėjo su nuostoliais. „Žalgirio“ gretose nebuvo Pauliaus Jankūno, Aarono White`o ir Antano Kavaliausko.

„Ryto“ komandoje taip pat nemenki nuostoliai – dėl peties traumos iš rikiuotės ilgam iškrito Evaldas Kairys.

Rungtynes kiek geriau pradėjo aikštės šeimininkai. Po kelių sėkmingų išpuolių „Žalgiris“ į priekį išsiveržė 6:0, tačiau D. Suttonas smeigė tolimą metimą ir nupjovė „žalgiriečių“ persvarą perpus 6:3.

Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir įpusėjus kėliniui rezultatas jau 9:9. Čia pat DJ Seeley prasiveržimu išvedė savo komandą į priekį.

Tačiau jau kitoje atakoje „žalgiriečiai“ išlygino rezultatą. Tai, kad „Žalgirio“ gynyba stringa, įrodė D. Suttonas, kuris savo komandos sirgalius pažadino galingu dėjimu – tai jau aštuntas jo taškas.

Džiaugsmas truko neilgai. D. Waltonas smeigė tolimą metimą, L. Westermannas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, B. Daviesas pridėjo dar du taškus nuo baudų metimų linijos ir „Žalgiris“ likus žaisti vieną minutę pirmame kėlinyje jau priekyje 18:13.

Savo komandos padėtį kiek komplikavo M. Grigonis, kuris prasižengė prieš D. Sirvydį – nesportinė pražanga, tačiau tik vienas taiklus „Ryto“ žaidėjo baudos metimas ir prarastas kamuolys. Prisivyta nedaug – 18:14.

L. Birutis čia pat padidino „žalgiriečių“ persvarą, o vos ne paskutinę kėlinio sekundę kuriozišką metimą pataikė baudos aikštelėje kluptelėjęs Th. Walkupas. 22:14 po pirmųjų dešimties minučių. Taip pat „Žalgirio“ gretose debiutavo dublerių žaidėjas Erikas Venskus, o „Ryto“ strigimą lėmė prastas pataikymas iš vidutinės distancijos – vos 29 proc. taiklumas.

Antrą kėlinį taikliu metimu atidarė Th. Walkupas ir padidino savo komandos persvarą jau iki dviženklės persvaros – 24:14. D. Waltonas padidino persvarą baudų metimais, o D. Suttonas vėl ją kiek apkarpė iki dešimties taškų.

D. J. Seeley taiklus dvitaškis, E. Bendžiaus tritaškis ir Š. Jasikevčius jau priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 26:21. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau vilniečių klaida leido aikštelės šeimininkams bent kurį laiką pasidžiaugti išaugusia persvara – 30:23.

Taiklus „Žalgirio“ tritaškis leido kiek lengviau atsipūsti aikštės šeimininkams, tačiau D. J. Seeley du baudos metimai, puikus prasiveržimas per visą ir įspūdingas metimas per L. Birutį vėl pritartino vilniečius – 33:29.

Tolimas sudėtingas E. Bendžiaus metimas ir kauniečių persvara vos vienas taškas. Tiesa, neilgai. A. Milaknis taip pat smeigė trijų taškų vertą metimą ir „žalgiriečių“ persvara vėl keturi taškai – 36:32.

Solidžiai sekmadienį žaidė D. J. Seeley – ne tik traukė savo komandą į priekį svarbiais momentais, bet ir provokavo „žalgiriečių“ pražangas. Provokavo jas ir M. Girdžiūnas bei pagaliau dviem taikliais baudų metimais atidarė savo taškų sąskaitą.

Gerus „Ryto“ epizodus keitė dar geresni „Žalgirio“ – penkių taškų persvarą taikliu tolimu metimu atstatė A. Milaknis. Bet čia pat M. Echodo dėjimas ir tik trys taškai – 41:38. Paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį pataikė D. J. Seeley, tačiau teisėjai, panašu, kad teisėjai šio metimo neįskaitė. 41:38.

„Žalgiris“ trečią rungtynių kėlinį pradėjo spurtu 5:0. Dar du E. Ulanovo taškai ir vėl dviženklė aikštės šeimininkų persvara – 48:38. Į tokį spurtą buvo atsakyta vienu taikliu baudos metimu, tačiau N. Wolterso tritaškis metimas ir jau 51:39.

Toks „žalgiriečių“ atitrūkimas sukėlė ir emocijų pliūpsnį – po D. J. Seeley pražangos puolime kartu su N. Woltersu atsidūrė ant aikštelės grindų. Techninę pražangą užsidirbęs M. Blaževič pastūmė E. Ulanovą bei B. Daviesą, kurie norėjo padėti pakilti N. Woltersui ir tada įsiplieskė susistumdymas. Po vaizdo peržiūros teisėjai nesportine pražanga „apdovanojo“ M. Blaževičių pastūmusį E. Ulanovą. Taip pat – D. Suttoną ir D. J. Seeley.

O šio susistumdymo „žalgiriečiai“ gavo teisę mesti keturis baudų metimus, iš kurių trys buvo taiklūs. D. Suttonas pagaliau „Rytui“ šiame kėlinyje pelnė taškus iš žaidimo, bet jau kitoje atakoje A. Butkevičius prasižengė prieš M. Grigonį, kuris dar labiau padidino kauniečių persvarą – 58:41.

Pamažu įsivažiavęs „Rytas“ D. Suttono pastangomis jau įpusėjus kėliniui kiek priartėjo – 60:47.

Po šios „Ryto“ sėkmingesnės atkarpos – M. Grigonio tolimas metimas. Į tai dvitaškiu atsakė D. Suttonas. Kitas epizodas – vėl M. Grigonio. „Žalgirietis“ pelnė du taškus su M. Girdžiūno pražanga. 66:49.

Po dar vienos sėkmingesnės „Ryto“ atkarpos – galingas L. Biručio dėjimas iš viršaus ir 68:53.

Baigiantis kėliniui dar vieną tritaškį smeigė L. Westermannas – 71:54.

Kad „dar ne viskas aišku“ tolimu metimu pareiškė D. Sirvydis, tačiau jau kitoje atakoje „Žalgiris“ taip pat atsakė tolimu metimu – 74:57.

Kitame epizode – D. Suttono galingas dėjimas iš viršaus. Jis, kabodamas ant krepšio, kojomis kliudė L. Birutį. M. Girdžiūnas čia pat priminė apie save tolimu metimu, o B. Daviesas lengvais metimais neleido priartėti vilniečiams – 78:62.

„Rytui“ vėl stringant A. Milaknis dvitaškiu persvarą padidino iki 20-ies – 82:62. Tačiau jau kitoje atakoje „žalgirietis“ prasižengė prieš A. Butkevičių, kuris sugebėjo pelnyti du taškus, o persvarą kiek aptirpdė ir taikliu baudos metimu – 82:66.

Komandos apsikeitė taikliomis atakomis, R. Stipčevičius smeigė tritaškį ir rezultatas 86:68. Dar po aktyvaus spaudimo perimto kamuolio jis pelnė jau penktą tašką iš eilės, o po E. Bendžiaus tritaškio persvara sumažėjo iki dešimties – 86:76. Tačiau liko mažiau nei trys minutės.

Dar vienas E. Bendžiaus tritaškis ir skirtumas po tik vieno L. Westermanno taiklaus baudos metimo persvara vos aštuoni taškai – 87:79.

Kiek lengviau kvėpuoti aikštės šeimininkams po itin sėkmingos vilniečių atkarpos leido B. Daviesas, kuris pataikė iš sudėtingos situacijos po krepšiu. Jis įvykiu epicentre atsidūrė ir kitoje atakoje – prieš jį prasižengė penktą pražangą gavęs D. Suttonas, o „žalgirietis“ persvarą vėl padidino iki dešimties taškų.

Greitoje rungtynių pabaigoje E. Bendžius dar dėjimu iš viršaus ir vėl sumažino persvarą iki dešimties – 93:83.

Komandos dar apsikeitė taikliais metimais, tačiau ketvirtą kėlinį 32:24 laimėjusiam „Rytui“ taip ir nebepavyko prisivyti aikštės šeimininkų. Galutinis rungtynių rezultatas – 95:86.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15, M. Grigonis 14, B. Daviesas 14 (6 atk. kam.), A. Milaknis 11 (3/4 trit.), L. Westermannas 9 (6 rez. perd.), T. Walkupas 8 (5 atk. kam.), N. Woltersas 7, D. Waltonas 7, L. Birutis 6, R. Jokubaitis 4, L. Uleckas 0, E. Venskus 0.

„Rytas“: D. Suttonas 25 (9/11 dvit., 6 atk. kam.), E. Bendžius 20 (5/9 trit., 2 per. kam.), D. J. Seeley 14 (5 rez. perd.), R. Stipčevičius 11.