Sportas

2015.09.08 13:45

Į aikštę sugrįš 2003 metų Europos krepšinio čempionai

ELTA2015.09.08 13:45

„Auksinės“ vyrų krepšinio rinktinės, kuri 2003 metais Švedijoje tapo Europos čempione, nariai rugsėjo 14 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje išbandys jėgas su „EuroStars“ komanda, sudaryta iš tų laikų garsių Rusijos, Graikijos, Ispanijos, Latvijos ir kitų valstybių rinktinių krepšininkų.

„Auksinės“ vyrų krepšinio rinktinės, kuri 2003 metais Švedijoje tapo Europos čempione, nariai rugsėjo 14 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje išbandys jėgas su „EuroStars“ komanda, sudaryta iš tų laikų garsių Rusijos, Graikijos, Ispanijos, Latvijos ir kitų valstybių rinktinių krepšininkų.

Šventinis renginys bus skirtas paminėti triumfo Senojo žemyno pirmenybėse 10 metų sukaktį.

„Tie prisiminimai malonūs širdžiai, smagu juos prisiminti. Padovanojome šventę Lietuvai ir sau patiems. Esame krepšinio tauta, todėl iš rinktinės visada tikimasi gerų rezultatų. Buvome jauna karta, vieninga komanda. Žaidėjai buvo ambicingi, alkani, siekėme įrodyti, ką sugebame, – pirmadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo tuometinės rinktinės narys Arvydas Macijauskas. – Po finalo negalėjau normaliai pašvęsti, nes kitą dieną turėjau grįžti į Ispaniją ir su klubu ruoštis naujam sezonui. Gal dabar pavyks“.

Krepšininko karjerą jau baigęs taikliarankis teigė, kad specialiai ruoštis artėjančioms rungtynėms neketina: „Toks ten ir pasiruošimas. Esmė bus visiems susibėgti, pabendrauti, pakvailioti. Jei treneriai daug derinių nelieps išmokti, ką nors aikštėje prisiminsime. Rugsėjo 14 dieną Kaune bus prisiminimų vakaras. Tikiuosi, jog visi galėsime atšvęsti ir šios pergalės dvidešimtmetį, vėliau trisdešimtmetį“.

„Iki auksinės pergalės buvo trejų metų ciklas, rinktinėje vyko kartų kaita. 2000 metais Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse nustebinome visus ir patys save, kai iškovojome bronzą. Po metų Europos čempionate iš mūsų buvo labai daug tikimasi, tačiau gavosi labai mažai. Susirinkę po dvejų metų krepšininkai jau buvo įsitvirtinę klubuose, žinomi Europoje, tačiau visi buvome paprasti, komandoje nebuvo žvaigždžių, kaip dabar. Švedijoje kiekvienose rungtynėse žaidėme vis geriau, žingsnis po žingsnio judėjome į priekį. Nugalėjome Serbiją ir Juodkalniją, sunkiai įveikėme prancūzus, o finalas su ispanais jau nebuvo itin sunkus. Žinojome, kad atvažiavome laimėti ir tai pasiekėme“.

Krepšininko teigimu, prie pergalingo rinktinės žygio 2003–iaisiais prisidėjo ir sirgaliai: „Švedija yra arti Lietuvos ir su kiekvienomis rungtynėmis mūsų aistruolių atvykdavo vis daugiau. Jautėmės taip, lyg žaistume namuose. Manau, kad po čempionato Švedijoje ir prasidėjo sirgalių kelionės į varžybas su rinktine“.

„Tokie sukrėtimai, kaip nesėkmė 2001 metų Europos čempionate ir nepatekimas į planetos pirmenybes, motyvuoja. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl pasirengimas čempionatui Švedijoje vyko su tokiu atsidavimu. Vyrai patys suprato, kad komanda yra daug stipresnė, pasirengusi aukštiems rezultatams, tačiau apie auksą galvojome atsargiai. Turėjome aukšto lygio krepšininkų ir daugelis jų buvo pasiekę sportinės formos piką. Į simbolinį čempionato penketuką pateko du lietuviai – Šarūnas Jasikevičius ir Saulius Štombergas, tačiau patekti į jį buvo verti bent keturi ar net visi penki mūsų rinktinės žaidėjai, – pasakojo vienas iš "Auksinės" rinktinės trenerių štabo narių Gintaras Krapikas. – Po pirmenybių vienas draugas man padovanojo kasetę, kurioje užfiksuotas žmonių džiaugsmas visoje Lietuvoje. Tai kažkas nerealaus ir įrodo, kad buvo verta stengtis ir dirbti“.

2003 metų Lietuvos rinktinei jubiliejiniame mače greičiausiai padėti negalės Kšištofas Lavrinovičius, kuris šiuo metų su nacionaline komanda rengiasi šių metų Europos čempionatui Slovėnijoje. Į „Eurobasket 2013“ vyks treneris G. Krapikas bei techninis vadybininkas Juozas Petkevičius. Rinktinei negalės vadovauti ir buvęs vyriausiasis treneris Antanas Sireika, kuris dirba Japonijoje. „Auksinę rinktinę“ treniruos Valdemaras Chomičius.

Kaune krepšinio gerbėjai galės ne tik vieną iš paskutinių kartų pamatyti beveik visus 2003 metų rinktinės krepšininkus aikštėje, tačiau ir išgirsti savaip atliekamas žinomas dainas. Marijonas Mikutavičius kartu su Š. Jasikevičiumi atliks dainą „Trys milijonai“, o grupė ŽAS kartu su likusia rinktinės dalimi trauks čempionišką dainą „Fortūna“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.