Sportas

2018.12.05 16:00

Prisidirbusioms Rusijos futbolo žvaigždėms ištrūkti nepavyko – areštas pratęstas dviem mėnesiams

DELFI.lt 2018.12.05 16:00

Rusijoje rezonansinį skandalą sukėlę futbolininkai Aleksandras Kokorinas ir Pavelas Mamajevas į laisvę neištrūko.

Maskvos miesto Tverės rajono teisme antradienį buvo nagrinėtas futbolininkų byla, tačiau galutinis sprendimas nepriimtas.

Teisėjas nusprendė pratęsti Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo puolėjo A. Kokorino ir „Krasnodar“ klubo saugo P. Mamajevo areštą dar dviem mėnesiams – iki 2019-ųjų vasario 8-osios. Žaidėjų advokatai tokį sprendimą žada skųsti.

Futbolininkai teisiami dėl chuliganizmo ir Maskvos centre spalio 8-ąją sukeltų muštynių.

Didžiulio dėmesio Rusijoje sulaukęs teismo posėdis trečiadienį truko visą pusdienį, tačiau galutinio verdikto žaidėjai ir kiti su jais incidente dalyvavę asmenys neišgirdo.

Primename rezonansinio incidento chronologiją.

1. Spalio 8-osios ryte Pavelas Mamajevas, Aleksandras ir Kirilas Kokorinai ir Aleksandras Protasovickis netoli nuo Majakovskio metro stoties, automobilių stovėjimo aikštelėje, sumušė Vitalijų Solovčiuką – asmeninį „Pirmojo kanalo“ laidų vedėjos Olgos Ušakovos vairuotoją. Vėliau kompanija patraukė į Nikitskio bulvare esančią kavinę „Kofemanija“. Ten A. Kokorinas kėde smogė valdininkui Denisui Pakui. Jaunesnis futbolininko brolis Kirilas valdininkui sudavė antausį. Kliuvo ir kitam greta buvusiam valdininkui Sergejui Gajisinui.

2. Abu incidentus užfiksavo vaizdo kameros. Mamajevas, Kokorinai ir Protasovickis buvo areštuoti. Jiems buvo iškeltos baudžiamosios bylos dėl chuliganizmo ir užpuolimo. Spalio 10-ąją visi įtariamieji buvo perkelti į laikino sulaikymo izoliatorių.

3. Spalio 11 d. įvyko teismo posėdis, kuriame visus sulaikytuosius nuspręsta perkelti į Butyrkų kalėjimą iki gruodžio 8-osios.

4. Spalio 15 d. televizijoje pasirodė Kokorinų mamos Svetlanos interviu, kuriame moteris teigė, kad jos sūnūs buvo išprovokuoti. „Mano vaikinai – ne padugnės“, – teigė ji. Mamajevo tėvas Konstantinas taip pat ėmė ginti savo sūnų.

5. Nors pradžioje incidento dalyvius pasmerkė, vėliau jų atstovaujami klubai stojo ginti savo žaidėjų.

„Zenit“ atstovai pareiškė, kad klubas yra pasirengęs pratęsti su futbolininku kontraktą. „Krasnodar“ klubas taip pat neketina nutraukti galiojančio kontrakto su Mamajevu. Krasnodaro atstovai teismui netgi pateikė teigiamą Mamajevo charakteristiką.

6. Butyrkų kalėjime yra salė, kurioje Kokorinui ir Mamajevui buvo sudarytos sąlygos treniruotis. Vienos treniruotės kaina – 250 rublių (apie 3,3 eur.). Skelbta, kad Kokorinui ir Mamajevui per specialią elektroninę sistemą aktyviai laiškus rašė sirgaliai. Jau lapkričio pradžioje „Zenit“ puolėjas buvo atsakęs daugiau nei į 1000 laiškų.

7. Artėjant teismo dienai, gruodžio pradžioje, Pavelo Mamajevo žmona Alana viešai apkaltino savo vyrą ją apgaudinėjus ir kaltę dėl visų incidentų vertė ne tik jam, bet ir sportininko meilužei iš Vilniaus. Pati Alana trečiadienį dalyvavo teismo posėdyje, tačiau gausiai susirinkusiems žurnalistams ką nors konkretaus komentuoti atsisakė.