Sportas

2018.12.05 15:54

Konservatorių planas Vilniui – be Nacionalinio stadiono, bet su 59 kitais objektais

Mantas Krasnickas, 15min.lt2018.12.05 15:54

Nesibaigiančios diskusijos dėl Nacionalinio stadiono turi dar vieną nuomonę. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys ir kandidatas į Vilniaus merus Dainius Kreivys siūlo nestatyti Nacionalinio stadiono, o vietoje jo visą miestą aplipdyti baseinais, aikštėmis ir sporto kompleksais. Pagal jo planą, vietos būtų atrasta ir mažesniam stadionui Šeškinėje.

Po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo tenkinti ieškovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį ir draudimo pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoja „Axis Industries“, Nacionalinio stadiono statybų klausimas vėl įstrigo valdžios kabinetuose.

Vietoj Nacionalinio stadiono – 59 objektai

Vilniaus mero posto su TS-LKD sieksiantis D. Kreivys su Seimo nare Monika Navickiene kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį su raginimu perskirstyti Nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas.

5 baseinai (15 mln. eurų), 10 standartinio išmatavimo futbolo aikštelių (17 mln. eurų), 40 rekonstruotų aikščių šalia ugdymo įstaigų (15 mln. eurų), lengvosios atletikos maniežas (8 mln. eurų), 2 universalūs sporto kompleksai (2 mln. eurų) ir 4 žvaigždučių, 10 tūkstančių žmonių talpinantis stadionas (21 mln. eurų) – tokią Vilniaus viziją trečiadienį spaudos konferencijoje pristatė D. Kreivys.

„Suprantu, kad Vilniui reikia turėti deramą stadioną, tačiau šiandien yra didesnių prioritetų. Vilniuje esanti sporto infrastruktūra yra tragiška – vaikai, mėgėjai, senjorai tiesiog neturi kur sportuoti.

Todėl kyla klausimas, ar pirmiau investuojame į vaikus ir bendruomenę, ar statome Nacionalinį stadioną? Šiandien prioritetai turi krypti į jaunimo sporto gyvinimą ir masiškumą Vilniuje. Kiekviename Vilniaus mikrorajone turime įrengti po kokybišką, bet kokiu sezono ir paros metu naudojamą futbolo aikštę, atnaujinti esamas aikštes bei pastatyti bent keletą visuomenei atvirų baseinų“, – kalbėjo TS-LKD kandidatas į Vilniaus merus.

Vilniaus miesto tarybos narys konservatorius Valdas Benkunskas rėžė, jog dabartinis projektas net nėra panašus į Nacionalinį stadioną.

„Pagal numatytą vietų skaičių, stadionas bus mažesnis už Vilniaus „Žalgirio“ stadioną, Kauno „Žalgirio“ areną ir net mažesnis už Kauno Dariaus ir Girėno stadioną. Ką jau kalbėti, kad projekto kaina yra neadekvačiai didelė. 80 mln. eurų tokiam stadionui yra gerokai per daug“ – kalbėjo V. Benkunskas.

BNS nuotr.

Planuoja Vilniui surinkti milijardą

D. Kreivys priminė, kad Nacionaliniam stadionui yra numatytos ir Europos Sąjungos lėšos, ir pinigai iš Vilniaus savivaldybės biudžeto.

„Mes manome, kad būtų galima tas lėšas perskirstyti, sukurti priemones ir investuoti į šitą infrastruktūrą“, – įsitikinęs politikas. 15min primena, kad iš ES fondų būtent Nacionalinio stadiono projektui buvo skirta 33 mln. eurų.

D. Kreivys tikina, kad turi numatęs ir daugiau variantų finansavimui gauti.

„Mes matome Vilnių ir Vilniaus infrastruktūros finansavimą per naują instrumentą. Mes planuojame įkurti Vilniaus miesto investicinį fondą. Į jį galėtume iš Junkerio fondo, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, Europos investicijų banko sutelkti apie milijardą eurų“, – užmojais dalijosi D.Kreivys, kuris pridūrė, jog planas dėl minėto fondo bus pateiktas vėliau.

Seimo narys tikino, kad didžioji dalis pristatytos infrastruktūros yra komerciškai atsiperkanti, todėl esą grąža atitiks Junkerio fondo reikalavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.