Sportas

2018.12.04 17:40

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija pratęsė Rusijos sportininkų diskvalifikaciją

BNS2018.12.04 17:40

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) antradienį pratęsė draudimą Rusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse rungtynėse dėl plataus masto valstybės finansuojamo dopingo programos, taip pat iškėlė dvi sąlygas, kurias turi įvykdyti ši valstybė, kad jos atletams vėl būtų leista varžytis.

IAAF grupės Rusijos klausiamais vadovas Rune Andersenas pareiškė, kad rusų valdžia turi suteikti prieigą prie laboratorijos Maskvoje, kur 2011–2015 metais buvo analizuojami sportininkų mėginiai, duomenų bazės bei padegti IAAF tyrimo išlaidas.

Prieiga prie šios informacijos leistų Atletikos sąžiningumo skyriui (AIU) – nepriklausomai institucijai, atsakingai už visus lengvaatlečių sąžiningumo klausimus, įskaitant dopingo nevartojimą – spręsti, ar turi būti tiriami kokie nors įtartini duomenys.

„Tikiuosi, kad jie pateiks duomenis iki šių metų pabaigos, – apie rusų atletų mėginius kalbėjo R. Andersenas. – Bet daugiau nieko negaliu padaryti.“

„Negavome jokių garantijų, kad (duomenys) bus pateikti tiesiogiai mums“, – pridūrė norvegas.

„Garantijos buvo pateiktos WADA (Pasaulinei antidopingo agentūrai), ir WADA nustatė gruodžio 31-osios terminą, iki kurio turi gauti duomenis. Mums teks tikėtis gauti duomenis iš WADA, o paskui galėsime perduoti juos AIU“, – pažymėjo R. Andersenas.

IAAF sprendimas reiškia, kad Rusijos sportininkai kol kas negalės varžytis su savo šalies vėliava per 2019-ųjų vasarį Glazge vyksiantį Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate. Artimiausiu metu IAAF taryba posėdžiaus kovą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt