Naujienų srautas

Sportas2018.12.04 15:32

V. Šulskis apie karjeros etapą Libane: nuo milijonierių muštynių iki nuolat dingstančios elektros

LRT.lt 2018.12.04 15:32

30-metis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Vytautas Šulskis iki 2017-ų metų savo profesionalo karjeroje niekada nebuvo vilkėjęs jokios užsienio komandos marškinėlių, tačiau prieš dvejus metus priimtas sprendimas vilniečio karjerą paryškino įdomiu įrašu, primena bcpienozvaigzdes.lt.

Tada po itin sėkmingo sezono Utenos „Juventus“ komandoje V. Šulskis pasirinko neįprastą ir krepšinio egzotika dvelkiantį kraštą – Libaną.

Lietuvis kartu su žmona Gabriele ramią Uteną iškeitė į daugiau nei 2 mln. gyventojų turintį ir niekada nemiegantį Beirutą. Taip prasidėjo kelionė, kurią V. Šulskis su šypsena visiems pasakoja dar iki šiol.

„Pirmi įspūdžiai buvo geri. Šiltas oras, gražu. Mus apgyvendino komplekse, kur yra ant stogo baseinas, sąlygos nebuvo prastos. Gyvenome už Beiruto, o jis – didžiulis. Galbūt buvo šiek tiek nepatogumų, nes be automobilio ten niekur nenuvažiuosi. Kai išvykdavau į treniruotę, tai žmona likdavo namie. Bet ji buvo nėščia, tai didelių problemų nebuvo.

Iš esmės, liko geri įspūdžiai. Buvau išsigandęs, nes visi sako, kad musulmonai apgaus, bet taip nebuvo. Žmonių šiltumas ir paslaugumas stebino. Jie tikrai buvo malonūs. Beirutas yra nemiegantis miestas. Ten visą savaitę vyksta vakarėliai, visokie naktiniai klubai, pilnos gatvės automobilių. Ten yra didelė problema su eismu. Man komandos draugai pasakojo, kad jei yra penkių asmenų šeima, kuri susitaria vykti vakarienės į miestą, tai visi būtinai vyks su savo automobiliais. Didelis eismas, gatvių užimtumas. Jei be eismo kai kur gali nuvykti per 15 minučių, su eismu užtruko pusantros valandos.

Libaniečiai yra šilti žmonės, kurie visada šypsosi ir pasisveikina. Maistas taip pat buvo visai kitoks. Negaliu sakyti, kad buvo didelis šokas. Tik buvo daug žalumynų, humusas, falafeliai, kurie Lietuvoje nėra labai populiarūs. Nustebino ir maisto kainos, kurios ten yra išties aukštos. Kai gamindavomės namie, vištiena kainavo žymiai daugiau nei jautiena, nors Lietuvoje yra atvirkščiai. Taip pat buvo ir elektros dingimai. Eini prekybos centre ir dingsta elektra. Visi gyvena lyg niekur nieko. Mes nesupratome, kas vyksta, bet ten elektra nėra gerai išvystyta. Libane tik 50-60 proc. gyventojų turi elektrą visą parą. Tai buvo keista, nes atrodė, kad Beirutas yra išsivystęs, didelis miestas su dangoraižiais, bet elektros klausimo negali susitvarkyti“, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ pasakojo V. Šulskis.

Beiruto „First Sports“ komandoje nutūpusį vilnietį gerokai nustebti privertė ne tik jo akims svetimos keistenybės gatvėse. Krepšininkas pasakoja, kad bendraklubiai komandos rūbinėje jį kiek netikėtai priėmė šiltai, taigi adaptacinis V. Šulskio laikotarpis svetimoje aplinkoje neužtruko.

Lietuvis Libane vidutiniškai rinko po 14,4 taško ir atkovojo po 5,5 kamuolio bei tapo vienu svarbiausių šalies sostinės komandos žaidėjų. Tiesa, jei komandos draugai V. Šulskiui greitai tapo artimi, tai akimirkos už rūbinės durų vilnietį ne kartą vertė traukyti pečiais.

O tarp tokių – ir įvykiai, kėlę grėsmę netgi artimųjų sveikatai.

„Mane labiausiai nustebino jų neorganizuotumas. Čempionatas prasideda nežinia kada, baigiasi – nežinia kada. Atkrintamųjų sistema taip pat neaiški. Vis klausdavau, kada kitos rungtynės. Atsakydavo, kad atsiuntus tvarkaraštį bus aišku. Tada tai padaroma tik trys dienos prieš rungtynes. Ir turi žaisti. Buvo tokių įvykių, kai teisėjų nebūna. Klausiame, kodėl nėra teisėjų, sako, kad streikuoja, algų negavo. Po to jau teisėjauja, nes sumoka pinigus. Per rungtynes dingsta elektra, kyla riaušės, muštynės. Atrodo, mūsų komandos savininkai yra turtingi, milijonieriai, bet rungtynių metu jie praranda kontrolę.

Buvo toks įvykis, kai jie net šoko muštis su teisėjais. Vienas iš mūsų vadybininkų norėjo trenkti teisėjui, bet pataikė į sieną ir susilaužė ranką. Toks karštakošiškumas ir neorganizuotumas buvo didelis šokas. Nesupratau, kas vyksta, tik pamačiau, kad jie ten stumdosi. Aš tik greitai susidairiau, kur mano žmona ir rodžiau jai bėgti slėptis. Jie praranda šaltą protą, mėto daiktus į aikštę. Apsaugų jokių ten nėra, taigi tikrai baisu, kad kas neužgautų.

Per 4 mėnesius buvo 3-4 atvejai, kai žaidėme su stipresmėmis komandomis. Buvo 3 išreikšti lygos lyderiai, kurie turėjo karštas sirgalių bazes“, – įsimintinus įvykius Libane prisiminė V. Šulskis.

Nors Libano sostinė Beirutas pastaraisiais metais sulaukia vis didesnio įvairių šalių turistų susidomėjimo, saugumas šioje šalyje vis dar yra plačiai aptarinėjamas. To priežastis – karo nualinta kaimynė Sirija. Vis dėlto, kaip pasakoja V. Šulskis, gyvenant Libane, pagrindo abejoti saugumu nėra, o būtent dėl to jis ne kartą konsultavosi dar prieš atvykdamas į šalį.

Tiesa, vieną įvykį lietuvis krepšininkas prisimena iki šiol.

„Baimės buvo prieš išvykus, daug domėjausi, kalbėjau su žmonėmis. Prieš mane ten žaidė Gintarė Petronytė. Ji dirbo pas tą patį trenerį kaip ir mano. Ji patikino, kad ten nejausi jokio priešiškumo ar karo baimės. Matysi kareivius su automatais, bet tai yra tik dėl tavo saugumo. Jie pasiruošę, jei kažkas vyktų. Kai nuskridome, nieko tokio nejaučiau. Tiesa, buvo vienas įvykis. Netoli Libano yra Kipras, o per rinktinių langą turėjome tris laisvas dienas ten nuvykti. Mes grįžome į Libaną ir čia buvo didžiulis karinis paradas, kai pro mūsų namus praskrido gal aštuoni kariniai sraigtasparniai. Žmona dėl nėštumo buvo mini panikoje ir sakė, kad reikia dėtis daiktus, skristi iš čia. Susisiekiau su komandos vadovais ir jie pasakė, kad tai tiesiog yra jų nepriklausomybės diena su kariniu renginiu. Daugiau baimės dėl karo niekada nebuvo“, – teigė puolėjas.

V. Šulskio karjera Azijos valstybėje ilgai netruko. Puolėjas Libano čempionate spėjo sužaisti 11 susitikimų, o į tėvynę jis parskrido dar nesulaukus Naujųjų metų. Kaip pasakoja pats puolėjas, viena iš sugrįžimo priežasčių tapo ne tik susidomėjimas iš Lietuvos, bet ir keisti Libano komandų kontraktų sudarymo ypatumai.

„Pagrindinė priežastis buvo ta, kad ten kontraktai kitokie nei Europoje. Ten – mėnesiniai arba dieniniai kontraktai. Komandos draugas kanadietis centras turėjo mėnesnį kontraktą, kas reiškia, kad po kiekvieno mėnesio jį galėjo atleisti. Kitas vaikinas turėjo dieninį kontraktą, kai gaudavo pinigus už kiekvieną komandoje praleistą dieną. Mano agentui pavyko sutarti dėl 4 mėnesių sutarties. Kai praėjo tas laikotarpis, klubo vadovai norėjo, kad pasilikčiau, bet sutartį norėjo trumpinti iki mėnesinės ir sumažinti atlyginimą.

Su žmona apsvarstėme tai, tuo metu iškrito ir „Neptūno“ pasiūlymas. Nusprendėme geriau rinktis Lietuvą. Nebuvo apmaudo palikti ten tą šalį. 4 mėnesių pakako, visko prisižiūrėjau. Nebuvo aukščiausias ir krepšinio lygis ir buvo didelis neorganizuotumas. Tai man nepatiko, tai kai pasiūlo tokia komanda kaip „Neptūnas“, nebūna jokio apmaudo. Buvo džiaugsmas grįžti į tėvynę“, – dabar situaciją vertina krepšininkas.

Vasarą V. Šulskio karjeros rodyklė puolėjui nurodė dar vieną kryptį – į Pasvalį. Čia, sutikęs savo buvusį trenerį Gediminą Petrauską, vilnietis pasileido į naują žygį su „Pieno žvaigždžių“ komanda. Nors sezono Aukštaitijoje pradžia buvo vingiuota, dabar pergalių skonis pasvaliečiams jau tapo pažįstamas.

„Tikslų neiškėlė, nesakė, kad turime būti ketvertuke ar panašiai. Sakė, kad turime eiti ir kovoti dėl kiekvienos pergalės, ypač Pasvalyje. Žmonių čia nėra labai daug, reikia, kad jie norėtų ateiti, pamatytų gražų ir patrauklų krepšinį. Tai ir stengiamės daryti – iš visų jėgų kovoti dėl kiekvienos pergalės“, – tikino žaidėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi