Naujienų srautas

Sportas2018.12.04 11:49

D. Adomaitis – apie komandą-mįslę ir „Ryto“ būdus išvengti nemalonių staigmenų

Dainius Adomaitis kiek išsigando pamatęs „Ryto“ žaidėjų kiekį rytinėje treniruotėje „Siemens“ arenoje. Jis nesitikėjo joje pamatyti trijų žaidėjų, kurie net ir traumuoti veržiasi į aikštę. Kiti žaidėjai veržiasi į aikštę pasiilgę oficialių rungtynių. Bet po FIBA lango pertraukos „Rytas“ grįžta sutikdamas rimtus priešininkus – pirmojo LKL ketverto komandas.

D.Adomaitis nespėjo atsipūsti po FIBA lango, o jau turi ruošti komandą dvejoms atsakingoms LKL rungtynėms. 

Trečiadienį 18 val. 50 min. „Rytas“ namuose priims Jono Vainausko permainų supurtytą Panevėžio „Lietkabelį“, o šeštadienį traukiniu keliaus į Kauną, kur sekmadienį bandys pasipriešinti „Žalgiriui“. 

Europos taurės turnyre dabar pertrauka. Tik kitą savaitę vilniečiai skris į Turiną sutvirtinti ketvirtos savo vietos Europos taurės turnyre.

Nors jau įpusėjo antrasis LKL reguliariojo sezono ratas, „Rytas“ su „Lietkabeliu“ šį sezoną dar nežaidė.

Bet per artimiausią pusantro mėnesio atkarpą, ko gero, su panevėžiečiais matysis dažniau, nei norėtų – per 6 savaites „Rytas“ su „Lietkabeliu“ sužais tris tarpusavio dvikovas. 

D.Adomaitis dar nespėjo pažinti senojo „Lietkabelio“, kuris per 5 savaites pakeitė 5 krepšininkus ir atsivežė 6 naujus, atsisveikino su trimis trenerių štabo nariais, tarp kurių ir vyriausiuoju treneriu, o pasikvietė naują žaidimo dirigentą su vienu nauju asistentu. 

Tačiau strategas neabejoja, kad trečiadienį „Siemens“ arenoje svečiuosis nenuspėjamas ir rimtas priešininkas. 

„Tai komanda-mįslė. Panevėžyje daug pasikeitimų, naujų žaidėjų. Stengėmės žiūrėti į individualias žaidėjų savybes ir tas keletą rungtynių, kurias jie žaidė“, – rungtynių išvakarėse sakė D.Adomaitis.

– Kaip su naujokais ir nauju treneriu pasikeitė „Lietkabelio“ žaidimo braižas? 

– Daug naujų situacijų. Jie tikrai išnaudoja Jasaitį perimetre, jo kaip snaiperio savybes. „Lietkabelis“ turi du labai aukštus centrus ir turi situacijų, kurias nori išnaudoti po krepšiu. Kariniauskas su Wilsonu yra įžaidėjai, kurie daugiausiai žaidžia du prieš du ir nulemia tas situacijas. Rimtas varžovas.

– Kaip vertinate tą permainų karuselę? 

– Atvirai sakant, stengiuosi susitelkti savo darbui. O jo buvo nemažai. Matome tų pasikeitimų vyksta ir Europoje, ir Lietuvoje. Tai yra mūsų profesijos dalis. 

– Savaitę intensyviai dirbote su Lietuvos rinktine, o dabar turite ruoštis dvejoms atsakingoms LKL rungtynėms. Kas jums pačiam padeda išlikti šviežiam? 

– Treniruotė, manau, yra geriausias vieta. Malonu čia būti. Ir tos treniruotės, ir pasiruošimas yra rutina, kuri padeda geriausiai susikaupti ir pailsėti.

– Kaip manote, kokią įtaką prieš šias atsakingas kovas „Rytui“ turės rinktinių pertrauka? Kokią komandą tikitės pamatyti trečiadienį?

– Turėjome susirinkę informacijos apie tuos įvairius būdus, kaip komandos praleidžia langą ir kiti treneriai. Teko bendrauti ir per FIBA langus. Nusprendėme pakeisti treniruočių pobūdį, daugiau pasikrauti fiziškai, sužaisti draugiškas rungtynes. Tą pavyko padaryti. Vaizdas, kurį mačiau treniruotėje, atrodo gerai. Komanda yra tokiame ritme, kokiame ir norime būti. 

– Kokia yra situacija su traumuotais žaidėjais? 

– Turime tris traumuotus. Kai šiandien visi atėjo į treniruotę, tai net išsigandau, kad žaidėjų per daug (šypsosi.). Chriso Kramerio situacija labai aiški – gruodžio viduryje bus padaryti visi tyrimai ir gausime galutinius atsakymus. Margiris, berods, rytoj darė nuotrauką ir po to bus aišku, koks jo progresas. O Lukas Kvedaravičius daro visas procedūras ir po truputį įeina į treniruočių ritmą. Kiekvieno iš jo laukiame treniruotėse, nes norime turėti reikiamą žaidėjų kiekį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi