Sportas

2018.12.03 06:52

LKF prezidentas A. Sabonis apie savo sūnų: Domantas nuo mažens turi tikslą ir jo siekia

ELTA2018.12.03 06:52

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis sekmadienį surengtuose geriausių Lietuvos krepšininkų apdovanojimuose turėjo progą didžiuotis. Jo sūnus – Domantas Sabonis – pirmą kartą pripažintas geriausiu šalies krepšininku.

A. Sabonis prisipažino, kad jaudinosi atsiimdamas prizą, bet tai yra didelė garbė. Pats D. Sabonis dėl įtempto Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono į šventę atvykti negalėjo.

„Vaikinas nuo mažens turi savo tikslą ir jo siekia. Džiaugiuosi dėl jo ir linkiu sveikatos. Su laiku jis dar tobulės, svarbu, kad būtų sveikatos, – sakė A. Sabonis. – Jau esu sakęs, kad jei bent vienas iš sūnų bus krepšininkas, tai tėvas bus patenkintas. Aišku džiaugiuosi, bet „dasigyvenom“ iki tiek, kad tėvas turi eiti už vaikus apdovanojimus atsiimti“.

Vertindamas visus praėjusius 2018 metus, A. Sabonis buvo pozityvus. Jis pasidžiaugė, kad pasaulio ir Europos reitinguose Lietuvos krepšinis išlaiko aukštas pozicijas. Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinė Europos reitinge yra pirma, pasaulio – trečia. Suaugusių komanda pasaulyje yra šešta, o tarp Europos šalių – ketvirta. Moterų komanda pasaulio reitinge yra 26-a. Europos jaunimo merginų reitinge lietuvės yra 14-os, o moterų rikiuotėje – 15-os.

„Metai buvo... žiūrint kur. Viskas idealiai negali būti. Jeigu taip būtų, tai būtų rojus. Kažkur pasisekė geriau, kažkur blogiau, bet bendroje sumoje, žiūrint į reitingus, tai rezultatai neblogi. Lyginant su kitomis sporto šakomis, manau, kad atrodome neblogai“, – pasakojo A. Sabonis.

LKF prezidentas pabrėžė kitų metų svarbą, nes 2019 metais Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate kausis dėl vietos 2020 metų olimpinėse žaidynėse.

„Kitais metais laukia Pasaulio taurė ir patekimas į olimpines žaidynes. Tai bus pagrindinis tikslas, – teigė A. Sabonis. – Apie žaidėjų pasirinkimą galvoti galima daug, bet ateis laikas ir matysime. Kas bus sveikas, gyvas, tas ir žais. Norisi matyt visus geriausius, bet dar toli tas čempionatas“.

D. Sabonis, AFP/Scanpix nuotr.

Nors Lietuvos krepšinio federacija priklauso Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA), kuri sukūrė prieštaringai vertinamą pasaulio čempionato atrankos sistemą su „langais“ sezono metu, A. Sabonis prisipažįsta, kad senoji sistema, kuomet krepšininkai į rinktines susirinkdavo tik vasaromis buvo gerokai patogesnė.

„Sena ta tema ir nieko naujo nepasakysiu. Žaisti be geriausių žaidėjų yra nekoks krepšinio propagavimas. Trūksta suderinimo. Tie langai tai... velnias žino... Mes kažkada anksčiau per juos irgi žaisdavome. Tai nežinau, čia gerai ar blogai. Išvykti kelioms dienoms iš klubų nėra nieko blogo, bet kad nesusiderina organizacijos. Kai visi žaidžia, tada viskas gerai. Bet iki to susiderinimo dar pratekės daug laiko, – sakė A. Sabonis. – Žinoma, kad patogiau būdavo kai Europos čempionatai vykdavo vasarą. Visiems būdavo viskas aišku, žaidėjai galėdavo pailsėti ir pasiruošti čempionams. Tai buvo geriau ir žiūrovams, ir žaidėjams, ir mums – federacijai. Daug pelningiau mums būdavo žaisti vasarą draugiškas rungtynes, negu dabar per „langus“.         

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt