2018.12.02 22:54

Po puikaus trečio kėlinio Lietuvos krepšinio rinktinė sutriuškino kroatus

LRT.lt2018.12.02 22:54

Bilietą į pasaulio čempionatą Kinijoje turinti Lietuvos krepšinio rinktinė turėjo jau dešimtą išbandymą atrankoje į šį turnyrą. Dainius Adomaitis ir jo auklėtiniai sugrįžo į Vilnių, kur revanšo siekė Kroatijos rinktinė. Tiesa, nesėkmingai. Po puikaus trečiojo kėlinio mūsiškiai nugalėjo rezultatu 79:62 (26:11; 17:28; 24:10; 12:13).

Ši dvikova mūsiškiams buvo svarbi ir psichologiškai, mat paskutines rungtynes Brešoje nacionalinė komanda 65:70 pralaimėjo Italijos rinktinei, kuri iškovojo bilietą į pasaulio čempionatą.

Dainius Adomaitis rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Arnas Butkevičius, Jonas Mačiulis ir Martinas Gebenas.

Kroatijos rinktinės treneris Draženas Anzulovičius į aikštę nuo pirmųjų minučių įleido šiuos krepšininkus: Martiną Junakovičių, Mariną Rozičių, Luką Babičių, Hrvoje Peričių ir Miro Bilaną.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Geriau dvikovą pradėjo lietuviai. Po R. Seibučio ir M. Kalniečio išpuolių sužaidus dvi minutes – 6:0. Tačiau po dviejų taiklių M. Junakovičiaus baudų metimų ir M. Rožičiaus bei M. Bilano dvitaškių metimo kroatai prisivijo.

Čia iniciatyvos ėmėsi M. Kalnietis, kuris tritaškiu metimu vėl išvedė mūsiškius į priekį – 9:6. Taiklūs A. Butkevičiaus, M. Geben ir R. Seibučio metimai ir mūsiškiai priekyje jau – 16:9.

Kroatai į tokį aikštės šeimininkų spurtą atsakė M. Bilano dėjimu iš viršaus ir viena taiklia bauda. Tuo metu mūsiškiai tempo nemažino ir vis bėgo į priekį – R. Seibučio tolimas taiklus dūris, A. Butkevičiaus dėjimas ir keturi Martyno Echodo taškai be atsako ir rezultatas po pirmojo kėlinio jau 26:11.

Kai pirmos dešimt dvikovos minučių buvo itin rezultatyvios, tai antrajame kėlinyje pirmųjų taškų reikėjo laukti net porą minučių, kai L. Babičius pelnė du taškus. Tačiau persvarą iškart atstatė E. Bendžius, kuris nupūtė visą kroatų gerą pradžią tritaškiu metimu.

Adas Juškevičius užsidirbo nesportinę pražangą, kuri leido kroatams žaliais marškinėliais vilkėjusių vyrų persvarą sumažinti iki 13-os – 29:16. Domagojus Bosnjakas ir Tomislavas Zubcičius pataikė iš toli, į ką taškais atsakė R. Seibutis ir M. Kalnietis, tačiau persvara galiausiai aptirpo. 33:24.

Kietą gynybą pademonstravusios komandos taškus rinko ir baudų metimais, tačiau persvara nesikeitė – 40:31 sužaidus 8 minutes.

Tiesa, čia pat persvarą aptirpdė Marinas Rožičius, tačiau R. Seibutis švystelėjo kamuolį būdamas trijų taškų ir vėl leido kiek lengviau kvėpuoti. Bet tik trumpam. Dar šeši svečių taškai bet atsako ir mūsiškių persvara sumažėjo vos iki keturių – 43:39.

Trečią ketvirtį taškais pradėjo kroatai – Jakovas Mustapičius ir M. Bilanas po kartą sėkmingai atakavo iš vidutinės distancijos ir išlygino rezultatą. Čia lyderio vaidmens ėmėsi M. Kalnietis, kuris išvedė mūsiškius į priekį, o dar du pridėjo dėjimą atlikęs J. Mačiulis, vieną – taškus nuo baudų metimo linijos rinkęs R. Seibutis.

Taškų lenktynėse kiek geriau atrodė aikštės šeimininkai – įpusėjus kėliniui jie atitrūko septyniais taškais 54:47. Po dviejų taiklių M. Echodo baudų metimų ir H. Peričiaus metimo mūsiškių persvara išliko tokia pati. Komandą į priekį patraukė Mindaugas Girdžiūnas, kuris iš iš eilės pelnė net penkis taškus – 62:49. Dar trys A. Juškevičiaus taškai ir „Siemens“ arena vos ne triumfuoja – jau 16-os taškų persvara.

Po R. Giedraičio dviejų baudų metimų persvara išaugo jau iki sunkiai per vieną kėlinį panaikinamos 18-os taškų ribos. 67:49. Kėlinį mūsiškiai laimėjo net 24:10.

Paskutinį ketvirtą kėlinį taškais pradėjo M. Rožičius, tačiau lietuviai į sėkmingus kroatų išpuolius atsakė taškais ir neleido prisivyti.

Įpusėjus kėliniui švieslentė rodė rezultatą 73:53. Dar du pridėjo M. Echodas. Svečių padėtį dar kiek komplikavo Martino Junakovičiuas nesportinė pražanga. Abi komandos pamažu rinko taškus, tačiau lietuvių persvara išliko solidi. Prasidėjus paskutinei minutei ji siekė net 20 taškų. Nors itin nerezultatyvų kėlinį mūsiškiai ir pralaimėjo 12:13, tačiau dvikovoje nugalėjo labiau nei įtikinamai – 79:62.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė 15 taškų pelnęs R. Seibutis. Dar 12 pridėjo M. Echodas, o 10 – R. Giedraitis. Kroatijos rinktinėje 12 taškų surinko M. Bilanas, 11 – T. Zubčičius, 10 – J. Mustapičius.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje D. Adomaitis džiaugėsi sirgalių palaikymu bei akcentavo ir atsarginių žaidėjų indėlį.

Per klubų sezono įkarštyje esančius rinktinių „langus“ žaisti negali NBA ir Eurolygos komandų krepšininkai. Ne stipriausia sudėtimi žaidė ir Lietuvos rinktinė.

Sekmadienį šioje J grupėje Vengrija (5/5) namuose pranoko Nyderlandus (3/7) po pratęsimo 91:86.

Lietuvos rinktinė pirmajame atrankos etape po du kartus nugalėjo Lenkiją (75:55 ir 79:61), Vengriją (80:75 ir 73:50) ir Kosovą (99:61 ir 106:50), o antrajame etape šventė dar dvi pergales prieš Kroatiją (84:83) ir Nyderlandus (95:93 po pratęsimo), bet svečiuose nusileido Italijai (65:70).

Antrajame atrankos etape liko du turai. Lietuviai turnyrą baigs susitikimais kitais metais išvykoje su olandais (vasario 22 d.) ir savojoje aikštėje su italais (vasario 25 d.).

Iš viso Europos zonos antrajame etape žaidžia 24 rinktinės, suskirstytos į 4 grupes. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos po 3 geriausias visų grupių komandas. Kitose Europos zonos atrankos grupėse kelialapius iki sekmadienio pavakario be Lietuvos jau užsitikrino Vokietija, Graikija, Čekija, Prancūzija ir Ispanija.