Naujienų srautas

Sportas2018.11.29 22:09

„Žalgiris“ savo sirgaliams padovanojo pirmąją pergalę namuose: Kaune krito „AX Armani“

LRT.lt 2018.11.29 22:09

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą namų arenoje įveikė 83:78 Milano „AX Armani“ klubą, kurio neišgelbėjo ir rezultatyviai žaidę lietuviai Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.

Prieš rungtynes bendraudamas su žurnalistais „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius pripažino nesitikintis lengvų rungtynių.

„Žaidžiame prieš vieną geriausiai puolančių ir talentingiausių Eurolygos komandų, – sake treneris. – Pagrindinis akcentas, žinoma, yra gynyba. Kai įvykdome savo tikslą ir per kėlinį nepraleidžiame 20 taškų, atrodome neblogai. Vis dėlto kai sulūžtame ir pereiname tą 20 taškų ribą, krentame žemyn. Pagrindiniai akcentai – laikytis tų taisyklių, kurių 40 minučių dar neišlaikome, limituoti varžovų lengvus taškus ir nieko nedalinti už dyką“.

Rungtynių eiga

Startiniai penketai

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Nate‘as Waltersas, Aaronas White‘as, Artūras Milaknis, Thomas Walkupas.

„AX Armani“: Mike‘as James‘as, Vladimiras Micovas, Kalebas Tarczewskis, Andrea Cinciarini, Jeffas Brooksas.

Pirmasis ketvirtis (klampi gynyba ir nerealizuotos galimybės)

Startinis jaudulys neleido tiksliai ir rezultatyviai pradėti rungtynių – dvi pirmąsias minutes klimpę „AX Armani“ gynybos gniaužtuose žalgiriečiai į priekį išsiveržė į preįkį 6:5 po T. Walkupo metimo.

B. Davieso dėjimas į krepšį, atkovotas kamuolys puolime ir taiklus metimas iš po krepšio bei M. Grigonio veržlus žaidimas arčiau krepšio padėjo įgyti Kauno ekipai dviejų taškų persvarą 13:11.

B. Daviesas, E. Blaževič/LRT nuotr.

Kaip tik tuo metu „AX Armani“ metė kozirį – aikštėje pasirodė Artūras Gudaitis, kuris pirmuosius savo taškus pelnė dėjimu į krepšį.

„Žalgiriui“ sunkiai sekėsi realizuoti laisvus metimus ir draskyti Italijos čempionų gynybą. Po pirmojo ketvirčio – 18:23.

Antrasis ketvirtis (koncentracija ir veržlumas)

Pirmuosius taškus pelnė ir krepšį „atsirišo“ greito puolimo metimu ryžtingai sužaidęs „AX Armani“ lietuvis Mindaugas Kuzminskas.

Po Š. Jasikevičiaus paimtos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ į aikštę grįžo ryžtingesnis, tačiau pataikyti nesisekė, o „AX Armani“ agresyviai puolė, prabėgus keturioms minutėms – 20:27.

Iniciatyvos nepabūgo imtis A. White‘as, E. Ulanovas bei B. Daviesas – iki ketvirčio pabaigos likus keturioms minutėms „Žalgirio“ deficitas aptirpo. Po vieno taiklaus B. Davieso baudos metimo – 27:29.

Š. Jasikevičius, E. Blaževič/LRT nuotr.

B. Daviesas triuškinančiu dėjimu „Alley Oop“ stiliumi po L. Westermanno netaiklaus metimo netrukus rezultatą išlygino.

Variklis „užsikūrė“ – A. White‘o dėjimas, E. Ulanovo ir N. Wolterso taiklūs metimai leido žalgiriečiams susikrauti solidesnę septynių taškų persvarą – 36:29. Iki ketvirčio pabaigos likus 25 sekundėms dar kartą taikliai „šauna“ iš trijų taškų zonos T. Walkupas – 40:29.

„AX Armani“ įžaidėjas M. Jamesas dviem taikliais baudos metimai sumažino skirtumą iki devynių taškų, įpusėjus rungtynėms – 40:31.

Trečiasis ketvirtis („svarstyklės“)

Ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo nenusiteikęs mažinti tempo, tačiau Milano ekipa atrado A. Gudaitį, kuris per pirmąją ketvirčio minutę pelnė keturis taškus – 41:35.

Tačiau netrukus B. Daviesas parodė, kas yra aikštės šeimininkas – dar vienas triuškinantis dėjimas buvo palydėtas gausiais „Žalgirio“ sirgalių šūksniais ir aplodismentais. Puikiai į aukštaūgių bokštų kovą įsiliejo ir Antanas Kavaliauskas. Po jo metimo žalgiriečiai galėjo džiaugtis dešimties taškų persvara – 47:37.

Įpusėjus ketvirčiui „AX Armani“ pradėjo žaisti agresyviau ir likus keturioms minutėms iki ketvirčio pabaigos žalgiriečiai teturėjo trijų taškų persvarą – 49:46.

Š. Jasikevičius sunkiai tvardė emocijas, kai po Dairio Bertanio tritaškio persvara ištirpo iki minimumo – 53:52. Treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos savo šou tęsė B. Daviesas, po dar vieno jo galingo dėjimo iš viršaus – 58:54.

Po M. Kuzminsko tolimo metimo paskutinėmis ketvirčio sekundėmis ir nuskambėjus sirenai švieslentė skelbė apie trapią „Žalgirio“ dviejų taškų persvarą – 60:58.

Ketvirtasis ketvirtis („lenktynės“)

Žalgiriečiai į aikštę grįžo ryžtingai nusiteikę ir per pirmąsias dvi minutes įgijo šešių taškų persvarą – 67:61.

Persvara kiek aptirpo po taiklaus M. Kuzminsko tritaškio ir dėjimo greitoje atakoje – 69:66.

„AX Armani“ pasirinko žaidimą „Va Bank“ įpusėjus ketvirčiui, tačiau „Žalgiris“ sugebėjo agresyviai atakuoti – 73:68.

Likęs visiškai laisvas Vladimiras Micovas pataikė iš toli ir sumažino žalgiriečių persvarą iki dviejų taškų – 73:71.

Atsakingiausiu rungtynių metu iniciatyvos nepabūgo imtis E. Ulanovas, kurios veržlumas varė į neviltį Milano krepšininkus.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos „Žalgiris“ turėjo trijų taškų persvarą – 78:75 ir savo varžovams iniciatyvos neatidavė.

Š. Jasikevičius ir A. Gudaitis, E. Blaževič/LRT nuotr.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Žalgiris“: B. Davies 27, N. Woltersas 11, A. Kavaliauskas ir E. Ulanovas po 8, T. Walkupas 7;

„AX Armani“: A. Gudaitis 16, M. Jamesas 17, M. Kuzminkas po 14.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi