Naujienų srautas

Sportas2018.11.29 14:58

„Broliais“ vadinami mažiausias ir aukščiausias rinktinės lengvaatlečiai: buvo praminę ir „A komanda“

LRT.lt 2018.11.29 14:58

Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinėje – ne viena spalvinga asmenybė, bet bene daugiausiai aplinkinių dėmesio sulaukia Andrius Skuja ir Egidijus Valčiukas, kuriuos jau spėta pakrikštyti „broliais“. Jie kartu treniruojasi Šiaulių manieže, o per stovyklas ir varžybas gyvena viename kambaryje. Deimanto Jusio auklėtiniai jau įprato prie šypsenų ir patys nevengia papokštauti, o jų treneris neslepia, kad, dirbant su šiais sportininkais, niekada nebūna liūdna, rašoma Lietuvos parolimpinio komiteto pranešime spaudai.

„Broliais mus čia vadina. Vienas toks, kitas kitoks“, – šypsosi Andrius Skuja. Egidijus Valčiukas nusišypso ir antrina: „Taip, taip. Manieže mus vadina broliais. Vienas didesnis, kitas mažesnis.“

Atrodytų, kas čia keisto, jei ne viena detalė – 70 centimetrų ūgio skirtumas. 133 centimetrų ūgio E. Valčiukas ir 203 centimetrų ūgio A. Skuja traukia žvilgsnius Šiaulių lengvosios atletikos manieže.

„Pavyzdžiui, ateini į treniruotę, o kitam iškyla kokių nors problemų ir tada visi klausinėja: kur tavo brolis, kodėl ne treniruotėje? Mes jau įpratome prie to, bent jau aš“, – pasakoja E. Valčiukas.

„Broliai“ – ne vienintelė pravardė, lipdyta Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinės nariams. A. Skuja jau nesuskaičiuoja, kiek pokštų su E. Valčiuku yra girdėję apie save.

„Buvo praminę mus ir „A komanda“ (kultinis JAV veiksmo ir nuotykių serialas – red.). Tas ūgio skirtumas ir kontrastas šypseną sukelia žmonių veiduose. Jiems įdomu, kas čia tokie“, – sako A. Skuja.

A. Skują ir E. Valčiuką treniruojantis Deimantas Jusys neslepia, kad dirbti su „broliais“ – vienas malonumas. Ne tik dėl to, kad auklėtiniai motyvuoti ir jų nereikia raginti. Dar ir todėl, kad su jais niekada nebūna liūdna – treniruočių rutiną visada praskaidrina auklėtinių pokštai.

„Jie kartu atvažiuoja, kartu išvažiuoja iš treniruočių, kartu treniruojasi. Gal jie ir skirtingi. Bet kuo mažesnis, tuo smarkesnis, o kuo aukštesnis, tuo lėtesnis. Jie vienas kitą papildo. Ir jiems patiems smagu, ir man smagu, nes per treniruotes visokių pokštų prikrečia“, – šypsosi D. Jusys.

A. Skuja ir E. Valčiukas kartu – ne tik per treniruotes, bet ir per treniruočių stovyklas, varžybas. Per užsienyje vykstančius turnyrus lengvaatlečiai nuolat gyvena viename viešbučio kambaryje.

„Šių metų Europos čempionate Berlyne 6 valandą ryte į mūsų viešbučio kambarį atvyko dopingo kontrolieriai. Duris atidarė Egidijus, jo klausia: „ar tu esi Andrius Skuja?“ Jis sako: „Ne, tuoj jį pakviesiu.“ Ir išeinu aš, dvigubai didesnis. Nustebę kontrolieriai nežinojo, ką sakyti“, – su šypsena nutikimą prisimena A. Skuja ir priduria, kad panašių reakcijų sulaukia nuolat.

„Broliai“ apie save Lietuvai ir pasauliui praneša ne tik pokštais, bet ir sportiniais pasiekimais. 26-erių A. Skuja šių metų Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo auksą ieties metime ir bronzą rutulio stūmime. Aukso ir bronzos medalius kuršėniškis atsivežė ir iš 2016 m. Senojo žemyno pirmenybių. O šiemet Europos čempionate debiutavęs 20-metis E. Valčiukas į gimtuosius Šaukėnus grįžo su bronzos apdovanojimu, pelnytu rutulio stūmimo sektoriuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi