Naujienų srautas

Sportas2018.11.29 15:45

Prieš mūšį su Italija – B. Matkevičiaus įžvalgos ir J. Mačiulio pokštas apie S. Jovaišą

Susikaupimas, suderintas su gera nuotaika supa Lietuvos rinktinę Brešoje, kur mūsų šalies krepšininkai rengiasi ketvirtadienio vakaro kovai su Italija.

Lietuviai neatrodė įsitempę ketvirtadienio vidurdienį naujai rekonstruotoje Brešijos „PalaLeonessa“ arenoje.

Štai Jonas Mačiulis per metimams skirtas pratybas gludino ranką atakuodamas iš toli ir atsišaudė į komandos draugų replikas.

„Kažkas turi pakeisti Sergejų Jovaišą“, – aiškino rinktinės puolėjas, prisiminęs 1992 metais olimpinei Lietuvos rinktinei atstovavusį dabartinį Seimo narį.

Lietuviai gali sau leisti pajuokauti, nes į Italiją atvyko turėdami bilietą į kitų metų pasaulio čempionatą Kinijoje – šią teisę garantavo aštuonios pergalės per aštuonis atrankos mačus.

Italai grupėje su šešiais laimėjimais žengia antri ir dar turi kautis dėl kelialapio į Kiniją, tad jiems rungtynių reikšmė aukštesnė. 5,2 tūks. Žiūrovų talpinanti salė turėtų būti pilna.

Tada ir ateis susikaupimas, būdingas Lietuvos rinktinei ir jos trenerių štabui.

Dainiaus Adomaičio asistentas Benas Matkevičius jau atliko savo darbą, narstydamas pasikeitusios Italijos rinktinės vaizdo įrašus.

– Benai, kokias išvadas padarėte po Italijos rinktinės video analizės?

– Tai stipri komanda, turinti patirties ir individualiai stiprių žaidėjų, tokių kaip Alessandro Gentile ir Pietro Aradori. Šie žaidėjai tokiose rungtynėse nebijos prisiimti atsakomybės.

Be to, jie turi ir atskirų vaidmenų atlikėjų, kurie ginasi, kovoja dėl kamuolių, įneša energijos, žaidžia greitai – nebijo mesti iš toli ir greitoje atakoje. Kaip visada Italija turi gerų tritaškių metikų. Todėl mums bus svarbu drausmingai gintis, ypač prie tritaškio linijos.

Tuo pačiu svarbu laikytis drausmės ir puolant – svarbu neįsivelti į jų greitą žaidimą, neskubėti ir skaityti žaidimą.

– Ar ši Italijos rinktinė nebėra tokia, kurią treniravo Ettore Messina ir su kuria pastarąjį kartą žaidėte Europos čempionate?

– Trenerio (M. Sacchetti) asistentas yra dirbęs su E. Messina, tad matosi iš anksčiau likusių gynybos bruožų. Ypač gynyboje du prieš du.

Kai kurie bruožai likę, bet komanda kitokia.

– Lietuva laimėjo pastarąsias penkerias rungtynes prieš Italiją. Ar tai prideda pasitikėjimo?

– Tai buvo skirtingos rungtynės, skirtingi mūšiai.

Neverta žiūrėti į praeitį, net ir į ateitį toli žiūrėti nereikia. Praėjusią vasarą jie buvo vienoki, dabar kitokie, kitą vasarą bus vėl kitokie. Ta pati komanda pasikeičia kiekviename varžybų lange.

– Breša nėra krepšinio miestas – kokį įspūdį palieka aikštė ir aplinka?

– Labai gražu ir jauku. Manau, kad ir žiūrovų susirinks daug, jie palaikys savo komandą.

– Italijos rinktinei pavyko iš Milano klubo pasikviesti Christianą Burnsą. Ar tai reikšmingas žaidėjas Italijos komandai?

– Žinoma, svarbus, sukaupęs patirties Eurolygoje ir rinktinėje. Energingas, stipraus kūno, stiprus fiziškai, galintis įmesti tritaškį, nors žaidžia 4–5 pozicijose.

– Šįvakar Lietuvos rinktinė žais panašiu metu, kaip ir Kaune „Žalgiris“ su Milano „Olimpia“ (rungtynės Kaune prasidės 20 val. o Brešijoje 21.15). Kaip manote, ką pasirinks žiūrovai?

– Nežinau, tikrai nežinau. Kiekvienas pasirinks savaip.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi