Naujienų srautas

Sportas2018.11.30 22:04

Pažadas kauniečiams: stadionas bus pastatytas laiku

LRT.lt 2018.11.30 22:04

Žadama, kad nerausdami iš gėdos galėsime priimti futbolo svečius iš užsienio 2020-aisiais. Tokius pažadus dalina ne vilniečiai, o Žaliakalnio rajone medžių apgaubto S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija besirūpinantys kauniečiai. 

Nebelikus klausimų dėl Kauno savivaldybės pasirašytos 34,95 mln. eurų vertės sutarties su Turkijos kompanija „Kayi Construction“, spalio pabaigoje prasidėjo ir stadiono griovimo darbai.

„Jau beveik baigėme griovimo darbus, – LRT.lt sakė „Kayi Construction“ projekto vadovo pavaduotojas Alperas Dedeoglu. – Jau netrukus pradėsime VIP tribūnos statybas. Taip pat jau vyksta požeminės automobilių stovėjimo aikštelės parengiamieji darbai“.

Nuo XX-o amžiaus trečio dešimtmečio savo istoriją skaičiuojantis stadionas turėtų pasikeisti neatpažįstamai. Likusią neužstatytą dalį, kuri šmėžuodavo per nacionalinės rinktinės dvikovų transliacijas ir sudarydavo įspūdį, kad žaidžiama laukymėje, užpildys tribūnos.

15 315 vietų stadione ir su juo susijusiuose objektuose, kurie taip pat neišvengs statybininkų rankos, galės vykti futbolo, lauko teniso bei lengvosios atletikos varžybos. 

A. Dedeoglu, sulaukęs klausimo, ar viskas vyksta pagal planą, nė kiek nesuabejojo: „Kol kas viskas yra gerai.“ 

„Žinome, kad artėja žiema, todėl darbus organizuojame taip, kad šalčiai mums nesutrukdytų. Kiekvieną dieną stebime orų prognozes, – kalbėjo A. Dedeoglu. – Jokių keblumų kol kas tikrai nėra“.

Planuojama, kad šalia stadiono bus įrengtos 1073 automobilių stovėjimo vietos, tad didžioji dalis žiūrovų stadioną turės pasiekti viešuoju transportu, pėsčiomis ar dar kitais būdais. Tiesa, rekonstruojamas stadionas yra visai netoli miesto centro, o eismo infrastruktūros pokyčiai, jei jų prireiks, bus pritaikyti išanalizavus padėtį.

Pašnekovas tikino, kad visi darbai tikrai bus baigti iki 2020-ųjų balandžio mėnesio. „Mes pasistengsime viską baigti anksčiau, bet tikrai to nepažadu, – nusijuokė A. Dedeoglu. 

Pamatykite, kaip dabar atrodo S. Dariaus ir S. Girėno stadionas:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi