Naujienų srautas

Sportas2018.11.27 13:33

M. Kalnietis juokiasi: FIBA langų blogybėje mato vieną didžiulį pliusą

Lietuvos krepšinio rinktinė antradienio rytą surengė pirmą bendrą treniruotę „Ryto“ arenoje. Joje aidėjo nuo taiklių metimų spurdantis krepšių tinklelis, bet ne juokas ir kalbos. Šnekorių šioje nacionalinėje komandoje nedaug. Tačiau kaip ir visada, tvirčiausiai ant parketo skambės kapitono balsas. „Niekada nesirinkome į rinktinę tik pažaisti. Renkamės laimėti ir nėra jokių klausimų. Stengsimės pratęsti pergalių seriją“, – akcentavo Mantas Kalnietis.

Lietuvos rinktinė laimėjo visas 8 pasaulio čempionato atrankos rungtynes ir jau turi bilietą kišenėje į 2019-ųjų pirmenybes Kinijoje.

Tačiau M. Kalnietis su dar 11 vyrų neketina dalinti paguodos taškų išbadėjusioms Italijos ir Kroatijos komandoms, kurioms pergalės prieš Lietuvą sustiprintų pozicijas turnyro lentelėje arba net garantuotų vietą pasaulio čempionate.

Tad lapkričio 29-ąją Lietuvos rinktinės vyrai bandys parsivežti pergalę iš Brešos, o gruodžio 2-ąją Vilniuje pradžiuginti ja į „Siemens“ areną susirinkusius žiūrovus mūšyje su Kroatija.

„Atvirai pasakysiu – nežinau, kokia yra Italijos rinktinė“, – neslėpė M. Kalnietis.

Jis žino Italijos rinktinę su Danilo Gallinari, Luigi Datome, Nicolo Melli ir kitais geriausiais šios valstybės krepšininkais, bet FIBA ir Eurolygos karo išbarstyta italų komanda neturės nei NBA, nei geriausių Eurolygos krepšininkų. Tik Milano „Olimpia“ atstovus, kurie šį sezoną kartu ant Eurolygos parketo praleido 14 minučių.

Daugiau informacijos iš trenerių štabo jis su komanda gaus rinktinės viešbutyje Vilniaus centre.

M. Kalniečiui dar reikės susipažinti ir su naujais komandos draugais. Rinktinėje yra debiutantų – Gyčiui Masiuliui bei Martinui Gebenui tai pirmas kartas rinktinėje, o būtent šie jauni vyrai gaudys jo perdavimus baudos aikštelėje.

„Turėjome pirmą įvadinę treniruotę, bet dar reikia susipažinti su informacija ir deriniais. Tiesa, jie liko panašūs nuo praėjusio lango, kad greičiau visiems įeitų į galvas.

Treneris bando suspausti viską, kad informacijos nebūtų per daug ir visiems viskas būtų aišku“, – apie rinktinės žaidimo kontūrus pasakojo M. Kalnietis.

Per 4 pasaulio čempionato atrankos rungtynes M.Kalnietis rinko po 12 taškų ir skirstė po 6 rezultatyvius perdavimus.

Šioje komandoje visa jėga bus sutelkta prie perimetro, tad įžaidėjui gali tekti imtis dar daugiau metimų.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Jam tai nėra kažkas svetimo. M. Kalnietis puikiai tvarkosi su lyderio vaidmeniu Prancūzijoje. Vilerbano „ASVEL“ gretose Europos taurėje 32 metų atakų organizatorius renka vid. 12,1 taško ir atlieka 6,8 rezultatyvaus peravimo.

„Svarbiausias dalykas – laimėti. O kas čia ką padarys – tikrai ne svarbiausias dalykas. Taip, jaučiuosi gerai, esu patenkintas. Bet ne tai svarbiausia“, – savo žaidimo Prancūzijoje nesureikšmino M. Kalnietis.

Dvejonių sulaukęs Dainiaus Adomaičio kvietimo į rinktinę Mantas neturėjo. Jis jaučiasi visiškai sveikas ir nenorėjo iškristi iš gero ritmo, todėl mielai sutiko užsivilkti nacionalinės komandos aprangą.

Nors jis yra vienas tų, kurie keikia naująją FIBA langų sistemą, joje yra ir gerų dalykų.

„Ne, tai namo galiu grįžti. Čia geriausias langų dalykas, – juokėsi M. Kalnietis. – Galiu grįžti namo ir pakeisti aplinką. Jei turėčiau bėdų, gal tai nėra metas, kai reikėtų rizikuoti. Bet kai viskas gerai, tokia savaitė būtų kiek kitokia. Jaučiuosi gerai, todėl nesinori iškristi iš gero kelio.“

Lietuvos rinktinė irgi nenori išsukti iš pergalių ruožo. Jis seks paskui Mantą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi