Sportas

2018.11.27 13:29

Įdomų rinktinės iššūkį pasitinkantį D. Adomaitį suerzino klausimas apie motyvaciją

Per tuos keturis pasaulio čempionato atrankos langus Dainius Adomaitis jau matė visokią Lietuvos rinktinę: tai su NBA žaidėjais, tai be jų ir Eurolygos krepšininkų, tai su jaunais debiutantais ir LKL veteranais. Bet tokios kaip šį kartą, ruošdamas komandą mūšiams su Italija ir Kroatija, rinktinės vyr. treneris dar neturėjo. Svarbiausia, ko jis prašo, tai nepadaryti didžiausios įmanomos klaidos.

D. Adomaitis jau išbandė įvairiausias aukštaūgių variacijas, bet šioje stovykloje turės jauniausią ir mažiausiai patikrintą priekinę liniją.

Gyčiui Masiuliui – 20, Martynui Echodui – 21-eri, Martinui Gebenui – 24-eri.

Vyriausias šioje kompanijoje yra Edgaras Želionis. Tačiau 29-erių krepšininkas nėra žaidęs Eurolygoje ir sukaupė labai minimalią Europos taurės turnyro patirtį Prienuose, tad patyrusiu jo vadinti liežuvis dar neapsiverčia.

Aišku, jiems padės arčiau krepšio pasislinksią Jonas Mačiulis bei Eimantas Bendžius, bet Italijos ir Kroatijos treneriai, ko gero, pabandys nulaužti lietuvių žaidimą būtent per šiuos bokštelius.

„Jų laukia didžiausi iššūkiai. Svarbiausia bus jų energija, kad jie įneštų gerą intensyvumą ir, aišku, jaunimas pirmiausia turi gerai gintis“, – šyptelėjo D. Adomaitis.

Lietuvos rinktinė į Italiją išskris trečiadienį. Iki skrydžio lietuviai surengs dar dvi treniruotes, o Brešoje – vieną.

Mačas su italais vyks ketvirtadienį 21 val. 15 min. Lietuvos laiku.

Italai ankštoje, bet triukšmingoje arenoje bandys pasiekti jiems svarbią pergalę, kuri padėtų įtvirtinti vietą pasaulio krepšinio čempionate.

Tačiau tai nereiškia, kad bilietus į Kiniją 2019-ųjų vasarą jau rezervavę lietuviai neturės motyvacijos. Nei Italijoje, nei gruodžio 2-ąją namuose priimdami Kroatiją.

„Jūs norite pasakyti, kad mes neturėsime motyvacijos? Manau, tai klaidingiausias požiūris, koks gali būti, užsivelkant rinktinės marškinėlius, – išgirdęs klausimą, kad italai gali turėti daugiau motyvacijos nei lietuviai dėl padėties turnyro lentelėje, nustebo D. Adomaitis. – Žaidžiant už rinktinę trūkti motyvacijos? Baikit! Nė vienam iš jų netrūksta motyvacijos. Kiekvienas norės įrodyti, kad yra vertas vilkėti tuos marškinėlius.“

– Kaip vertinate tai, kad Milano „Olimpia“ į Italijos rinktinę išleido du italus, bet į Lietuvos komandą neišleido Kuzminsko su Gudaičiu?

– Jūs klausiate klausimų, į kuriuos atsakymus žinote patys.

Nepilstykime iš tuščio į kiaurą. Ką galiu padaryti? (juokiasi.). Stengiamės su visais bendrauti, atsižvelgti į jų situaciją.

Stengiamės pasiruošti maksimaliai gerai, kaip prieš kiekvieną langą.

– Paskutinę akimirką už ribos palikote Arnoldą Kulboką, Šarūną Vasiliauską ir Evaldą Kairį. Ko jiems pritrūko?

– Norėjome pasižiūrėti kai kuriuos jaunus žaidėjus. Tiesiog priėmėme tokį sprendimą.

– Mažiausiai naujų vardų yra gynėjų grandyje. Kas iš tų už borto likusių žaidėjų yra arčiausiai rinktinės?

– Iki kito lango tie žaidėjai turi parodyti savo lygį ir krepšinį. Jie tikrai bus stebimi. Manau, išbandysime ir juos.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

– Kuo ši rinktinė skiriasi nuo kitų, kurias jau treniravote per langus?

– Galime turėti jaunų žaidėjų ir išbandyti, kuriuos norime. Dabar taip yra būtent su jaunais žaidėjais. Mūsų perimetro krepšininkai gerai prisimena esminę informaciją ir manau, kad tai bus pagrindinė mūsų jėga.

– Turbūt italų stiprybė tokia pati?

– Taip, jie ten stipriausi. Dar nežinome galutinio dvyliktuko, tačiau, manau, Aradori, Gentile yra tie žaidėjai, kurie imsis iniciatyvos.

– Kokia yra pirmoji Lietuvos varžovė Italijos rinktinė?

– Labai emocinė ir energetinė. Yra daug dalykų, kuriuos jie daro pagauti emocijų ir gerų bangų. Todėl svarbiausia su jais nedaryti klaidų puolime, negalime jiems leisti žaisti greito žaidimo, nes ten jie geriausi.

– Kokios formos gali būti Alessandro Gentile?

– Jis visada buvo didelis vardas Italijos krepšinyje. Jis visada buvo vienas talentingiausių ir dabar išlieka pavojingiausias žaidėjas. Svarbiausia padaryti, kad jis toks nebūtų mūsų rungtynėse. Jam skirsime didelį dėmesį.

– Edgaras Želionis Turkijoje dėl legionierių limito praleido nemažai rungtynių. Ar jam nestigs žaidimo praktikos?

– Ne. Kiek teko bendrauti, viskas tvarkoj. Paskutinėse rungtynėse žaidė, turi daug treniruočių.