Sportas

2018.11.25 14:06

Lietuvis N. Čypas pagerino „mirties traukos“ jaunių pasaulio rekordą

LRT.lt2018.11.25 14:06

Septyniolikmetis Nojus Čypas Kaune vykstančiame Europos jėgos trikovės jaunučių, jaunimo ir atvirajame čempionate pagerino pasaulio rekordą – lietuvis „mirties traukos“ rungtyje štangą išrovė su 261 kilogramu ir puse kilogramo pagerino prancūzui Turki Souleiman`ui priklausiusį pasaulio rekordą bei pelnė aukso medalį „mirties traukos“ rungtyje.

Bendroje svorio kategorijoje iki 74 kilogramų, N. Čypas surinkęs 566 taškus liko ketvirtas. Šioje svorio kategorijoje aukso medalį pelnė T. Souleiman`as, antroje vietoje liko norvegas Simenas Johnsonas Myrvoldas, trečią vietą užėmė lenkas Dawidas Krolas.

Lietuvis teigia, kad apie rekordo gerinimą jau mąstęs ir prieš varžybas, mat šie metai jam yra paskutiniai jaunių kategorijoje, todėl norėjosi turėti savo sąskaitoje bent vieną tokį pasiekimą.

„Varžybos buvo tikrai aukšto lygio, susirinko pajėgiausi sportininkai. Apie rekordo gerinimą buvome galvoję, planuose tikrai buvo, bet buvau nusiteikęs kiek skeptiškai. Džiaugiuosi, kad viskas pavyko puikiai“, – sakė N. Čypas.

Nojus Čypas rugsėjo mėnesį Pietų Afrikos Respublikoje vykusiame Pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate svorio kategorijoje iki 74 kg. taip pat iškovojo pasaulio jaunių vicečempiono titulą.

Po pirmųjų dviejų Europos jėgos trikovės jaunučių, jaunimo ir atvirojo čempionato varžybų dienų Lietuvos sportininkai bendroje įskaitoje užima aukštą septintą vietą. Vyrų ir moterų grupėse lyderių pozicijas išlaiko Rusija, Ukraina, Lenkija ir Čekija.

Lietuvos jėgos trikovės federacijos Prezidentas Antanas Jodauga teigia, kad toks rezultatas – geras.

„Esame labai patenkinti rezultatais. Lygiuojamės į stipriausias šio sporto šalis Europoje. Į šį čempionatą delegavome didelį skaičių sportininkų, kurie čia įgis daug patirties. Nojus visą šį sezoną demonstravo puikius rezultatus ir labai tikėjausi, kad ir šio čempionato metu jis pasirodys puikiai“, – sako A. Jodauga.