Sportas

2018.11.22 19:29

Šokas kiaurame Vilniaus manieže – 6 kg rutulys pataikė merginai į galvą

Kęstas Rimkus, 15min.lt2018.11.22 19:29

Vilniaus lengvosios atletikos manieže – dar vienas kraupus įvykis, per plauką nepasibaigęs tragedija. Talentinga bėgikė atsidūrė ligoninėje, kai pro sulopytą tinklą į ją pataikė sunkus metalinis rutulys. „Pasekmės, galėjo būti ir kitokios, dabar su jumis nekalbėčiau. Nors ir taip tąso nuo nervinės įtampos“, – sakė į Santariškių ligoninę savo jaunąją auklėtinę atlydėjusi trenerė Irena Jefimova. 

Pavojingas įvykis sename Vilniaus lengvosios atletikos manieže įvyko trečiadienio pavakarę. 

Septyniolikmetė bėgikė, Lietuvos jaunimo rinktinės narė, besirengianti Europos pirmenybėms, rengė įprastą treniruotę.

„Treniruotės metu mergaitė ėjo pro rutulio metimo sektorių – žiūriu, kad grįžta visa isterijoje ir šaukdama: Gavau su rutuliu į galvą“, – pasakojo bėgimo trenerė I. Jefimova.

Tai buvo šešių kilogramų didelis metalinis rutulys.

Merginai buvo iškviesta greitoji pagal, ji nuvežta į Santariškių ligoninę.

„Kol kas dar pusė bėdos – pasekmės, galėjo būti ir kitokios, dabar su jumis nekalbėčiau. Nors ir taip tąso nuo nervinės įtampos, – pripažino auklėtinę į ligoninę atlydėjusi trenerė I. Jefimova. – Nežinau, kuo viskas pasibaigs. Turbūt tai bus kažkurio lygio smegenų sukrėtimas – medikai dar konstatuos.

Dabar yra guzas ant galvos.“

Tai buvo šokas ir kitiems incidento vietoje buvusiems žmonėms.

„Man irgi šokas, nors ne mano auklėtinis metė rutulį, – sakė rutulio stūmimo trenerė Giedrė Kupstytė. – Mačiau, kaip ta mergaitė ėjo, veidas buvo persimainęs“. 

Lengvosios atletikos manieže dirbančios trenerės įsiutusios, nes nelaimė įvyko ne dėl rutulį metusio kaltės, bet dėl maniežo vadovybės požiūrio į saugumą.

„Taip įvyksta ne pirmą kartą – tie rutuliai ten laksto, nes aptvaras yra prastai sutvarkytas“, – sakė I. Jefimova.

G. Kupstytė kalbėjo drebančiu balsu. „Tai yra kažkoks kosmosas. Rutulys skraido, pro tvoras pralekia, pati esu prametusi pro ten rutulį, – pasakojo G. Kupstytė. – Pastoviai lopo, bet niekas nepadeda. 

Šuo išgriautų tokią tvorą. Vietoj to, kad pakeistų, kaskart, kai praskrieja rutulys, vis užlopo – tai guma, tai medžiaga, tai vėl guma, tai nauju tinklu. Lopas po lopo, bet situacija nesikeičia.“

Tai ne pirmas incidentas Vilniaus centre esančiame sename manieže.

Prieš metus ten įvyko trumpas sujungimas, kai maniežą pripildė dūmai, o visi sportuojantys vaikai turėjo palikti patalpas.

Nors apie problemas buvo kalbama viešai, sporto karaliene vadinamos lengvosios atletikos mylėtojai ir toliau sportuoja sename kaip pasaulis pastate.

„Mes jau nebepakraupę, nebenustebę, nes visko matėme, – sakė G. Kupstytė. – Visi piktinasi, bet bijo garsiai pasakyti. Aš to nesuprantu. Norime pakviesti vaikus, bet čia vaizdas yra tragiškas. Sovietmiečiu geriau atrodė nei dabar. O visiems nusišvilpti.“

G. Kupstytė sustabdė treniruotę ketvirtadienio vakarą. Ji teigė, kad pačią apėmusi paranoja, kad dabar kiekvienas rutulys gali pralėkti pro apsaugas.

Su nukentėjusia mergina ir jos tėvais Santariškių klinikoje ketvirtadienį buvusi I. Jefimova laukė gydytojų diagnozės ir klausė: „O jūs būdamas tėvų vietoje, ar leistumėte vaikus į tokį maniežą?“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt