Sportas

2018.11.22 15:40

„Kibirkšties“ treneris apie rungtynes su TTT: mūsų neslėgs psichologinė atsakomybė

LRT.lt 2018.11.22 15:40

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po rinktinių pertraukos grįžta į rungtynių maratoną ir jau šį savaitgalį sostinės komandos lauks itin rimtas išbandymas. „Kibirkšties“ komanda keliaus į Latviją, kur sužais dvejas rungtynes su moterų Eurolygoje dalyvaujančia Rygos TTT komanda, rašoma pranešime spaudai.

„TTT pagal sudėtį yra stipriausia Baltijos regiono komanda, ji rungtyniauja Eurolygoje ir, manau, tuo viskas pasakyta. Rygos klubas yra gerai sukomplektuotas, žaidžia Latvijos rinktinės žaidėjos, turi pajėgias legionieres“, – sakė „Kibirkšties“ komandos treneris Valdas Gecevičius.

„Kibirkšties“ komanda Latvijoje su TTT sužais dvejas rungtynes. Vienos bus Europos moterų krepšinio lygos, kitos – „MultiGyn“ moterų lygos, kurioje žaidžia Lietuvos, Latvijos ir Estijos klubai.

Jeigu „MultiGyn“ lygoje komandoms tai bus pirmosios rungtynės jungtiniame čempionate, tai Europos krepšinio lygoje kiekviena pergalė tampa aukso vertės. „Kibirkšties“ komanda per trejas rungtynes dar nepatyrė pergalės skonio ir dalinasi 7-8 vietas B grupėje, o TTT ekipa su dviem pergalėmis iš tiek pat galimų užima 3-4 vietas.

„Mums labai reikia pergalės Europos lygoje, nes norime sugrįžti į kovą dėl patekimo tarp keturių geriausių grupės komandų“, – tikino Vilniaus klubo vairininkas.

TTT komandoje Eurolygos moterų turnyre pirmuoju smuiku griežia amerikietė Sheylani Peddy, kuri pelno po 16 taškų ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus. Kristine Vitola renka po 14 taškų, o Ivey Slaughter po 11. „Kibirkšties“ komandoje žaidusi Ieva Pulvere įmeta po 3 taškus.

Vilniaus ir Rygos komandos tarpusavyje šį sezoną du kartus buvo susitikusios kontrolinėse rungtynėse ir abukart stipresnės buvo latvės – 91:59 ir 94:64.

„Per kontrolines rungtynes jų žaidėjos buvo tik grįžusios iš pasaulio čempionato, kuris latvėms susiklostė nesėkmingai, buvo traumuota ir viena legionierė. Vėliau TTT pateko į moterų Eurolygą ir joje gerai atrodo. Žaidėjos yra susižaidusios, emociniame pakilime, – kalbėjo V.Gecevičius. – Mes ruošiamės šioms rungtynėms ir mūsų neslėgs psichologinė atsakomybė, nes rungtynių favoritės yra TTT. Mes turime žaisti savo žaidimą ir laikytis rungtynių plano. Kažkiek prireiks ir sėkmės, nes mes turime žaisti gerai, o latvėms nesisekti.“

„Kibirkšties“ treneris tikina, kad TTT komandoje daug silpnų vietų nėra.

„Jos žais namuose, prie savų sirgalių, žaidėjos turi didesnę patirtį, komanda gerai sukomplektuota, o ekipai vadovauja Latvijos nacionalinės komandos treneris“, – apie stiprias varžovių puses kalbėjo V.Gecevičius.

Paskutines oficialias rungtynes „Kibirkšties“ komanda sužaidė dar lapkričio 3 dieną, o rinktinių pertraukos metu kontrolinėse rungtynėse 62:61 įveikė Minsko „Cmoki“ ekipą iš Baltarusijos.

„Manau, kad visos didesnės pertraukos nėra naudingos komandai, – sakė V.Gecevičius. – Buvome pagavę žaidimo ritmą, o pertraukos metu treniruotėse sunkiai surinkdavo 10 žaidėjų ir negalėjome rungtyniauti penkios prieš penkias. Tačiau treniruotės vyko įprastai, turėjome tik vieną papildomą laisvą dieną. Tikiuosi, kad žaidėjos greit sugrįš į rungtynių ritmą ir vėl demonstruos gero lygio krepšinį.“

11-23 18:00 val. Rygos TTT – Vilniaus „Kibirkštis“ (Europos moterų krepšinio lyga)

11-24 19:00 val. Rygos TTT – Vilniaus „Kibirkštis“ („MultiGyn moterų lyga).