Naujienų srautas

Sportas2018.11.22 11:25

NKL įdomieji skaičiai: vyriausi, jauniausi, aukščiausi ir žemiausi

LRT.lt 2018.11.22 11:25

Nacionalinė krepšinio lyga sudarė pirmenybių aukščiausių, žemiausių, vyriausių ir jauniausių žaidėjų bei komandų sąrašus.

Aukščiausias NKL krepšininkas rungtyniauja Kauno „Žalgirio“ dubleriuose. Tai – ukrainietis Vladimiras Markoveckis, kurio ūgis siekia 216 cm.

Antroje pozicijoje liko Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ vidurio puolėjas Ignas Ramašauskas (211 cm), o 3-5 vietomis pasidalijo 210 cm ūgio Marekas Blaževičius, Paulius Gvazdaitis bei Giedrius Bergaudas.

Aukščiausi NKL krepšininkai:

Žemiausias NKL krepšininkas yra 176 cm ūgio Troy Franklinas, kuris rungtyniauja Jonavos „Sintek-Jonavoje“. 2-4 vietomis pasidalijo 178 cm ūgio gynėjai Laurynas Danielius (Palangos „Kuršiai“), Matas Sapiega (Kauno KTU) ir Aidas Viršilas (Gargždų SC).

Aukščiausią (V. Markoveckis) ir žemiausią (T. Franklinas) NKL krepšininkus skiria 40 cm.

Žemiausi NKL krepšininkai:

Aukščiausia NKL komanda yra Vilniaus „Perlas“, kurios krepšininkų ūgio vidurkis siekia 199,64 cm. Nuo jo itin mažai atsiliko Kauno „Žalgirio-2“ žaidėjai. Jų ūgio vidurkis yra 199,57 cm.

Žemiausia NKL ekipa – Tauragės krepšinio klubas, kurios žaidėjų ūgio vidurkis siekia 191,4 cm. Kauno KTU liko priešpaskutinėje vietoje – 192,4 cm.

NKL komandų rikiuotė pagal ūgio vidurkį:

Jauniausias NKL krepšininkas žaidžia Molėtų „Ežerūne“, o jis yra prieš dvi savaites savo 16-ąjį gimtadienį minėjęs Hubertas Pivorius. Gynėjas NKL pelno po 5,1 taško.

Už jį pusmečiu vyresnis Matas Mačijauskas iš to paties „Ežerūno“ užėmė antrąją vietą jauniausių krepšininkų sąraše. 17 metų taip pat dar nesulaukė Ąžuolas Tubelis ir Augustas Marčiulionis iš Vilniaus „Perlo“ bei Robertas Miliauskas iš „Šilutės“.

Jauniausi NKL krepšininkai:

Tuo metu vyriausias NKL krepšininkas yra 36-erių metų Paulius Parachomikas, kuris sausio viduryje švęs 37-ąjį gimtadienį ir pirmasis lygoje pasieks šį skaičių. 36-erių metų taip pat yra dar septyni lygos krepšininkai.

Vyriausią (P. Parachomikas) ir jauniausią (H. Pivorių) NKL krepšininkus skiria 20 metų ir 10 mėnesių.

Vyriausi NKL krepšininkai:

Vyriausia lygos ekipa yra Gargždų SC, kurios amžiaus vidurkis – 27,8 m. Jos gretose rungtyniauja penki į ketvirtą dešimtį įkopę krepšininkai. Nuo gargždiškių mažiausiai atsilieka Tauragės krepšinio klubo žaidėjai, kurių amžiaus vidurkis siekia 26,7 m.

Tuo metu jauniausia yra „Žalgirio“ dublerių komanda, kurios žaidėjų amžiaus vidurkis yra 17,9 m. Vyriausi žaidėjai šioje ekipoje yra trys 19-mečiai: Lukas Uleckas, Vitalijus Kozys ir Marius Valinskas.

Priešpaskutinėje vietoje liko „Perlas“, kurio krepšininkų amžiaus vidurkis siekia 18,2 m.

NKL komandų rikiuotė pagal amžių:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi