Sportas

2018.11.20 16:42

LKF patvirtino biudžetą ir paskyrė jaunimo rinktinių trenerius

LRT.lt2018.11.20 16:42

Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti 2019 metų Lietuvos jaunimo rinktinių vyriausieji treneriai, oficialus renginių kalendorius, LKF metinis biudžetas bei buvo svarstomi kiti einamieji klausimai, pranešė LKF.

Dvidešimtmečių merginų rinktinei diriguos Dalius Ubartas, o sėkmingą darbą su Lietuvos vaikinų U19 rinktine tęs Gediminas Petrauskas. Su aštuoniolikmečiais dirbs Tomas Gaidamavičius, U18 merginų komandos vairas patikėtas Egidijui Ženevičiui. Lietuvos jaunučų rinktinėms vadovaus Vilius Stanišauskas (merginos) ir Rolanda Rakutis (vaikinai). Lietuvos vaikinų studentų ir dvidešimtmečių rinktinių treneriai turėtų būti paskirti artimiausiu metu. Tarptautiniuose turnyruose 2019 metais varžysis 10 įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių.

„Po praėjusio sezono rezultatų aptarimo yra paskiriami treneriai, kad jie galėtų betarpiškai ruoštis kitų metų čempionatams. Patvirtinti yra visų rinktinių treneriai, išskyrus U20 rinktinės treneris ir Lietuvos studentų rinktinės treneris. Tikimės, kad per artimiausią mėnesį pavyks viską suderinti su kandidatais“, – po susitikimo teigė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.

Posėdžio metu buvo pristatytas 2019 metų LKF veiklos biudžeto projektas. Kitais metais federacijos biudžetą sudarys daugiau nei 3 milijonai eurų. Beveik 2 milijonai eurų atiteks įvairaus amžiaus rinktinių pasiruošimui ir dalyvavimui įvairiuose čempionatuose.

„Biudžetas yra stabilus ir jis yra apie tris milijonai eurų (3,1 mln., – red. pastaba). Jis bus mažesnis nei praėjusiais metais, nes turėjome mergaičių iki 16-os metų Europos čempionatą, kuris sugeneravo didesnes pajamas, bet tuo pačiu ir didesnes išlaidas.  Biudžetas yra subalansuotas ir labai džiaugiamės, kad gyvename „pagal kišenę“. Aišku atsiranda naujos sistemos, kaip trys prieš tris krepšinis, kuris tapo Olimpine sporto šaka, džiaugiamės, kad turime profesnionalų kolektyvą, kuris rūpinasi 3×3 krepšiniu“, – sakė Mindaugas Špokas.

Posėdžio metu priimti trys nauji LKF nariai (Švenčionių rajono sporto centras, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras, Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centras), o VšĮ „Prienai“ ir VšĮ „Krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmėjas“ prašymai buvo atmesti. Susitikimo metu buvo patvirtinta ir LKF metinės konferencijos data, ji vyks balandžio 23 dieną.

LKF vykdomąjį komitetą sudaro: Arvydas Sabonis (LKF prezidentas), Mindaugas Špokas (LKF generalinis sekretorius-direktorius), Algimantas Stasys Anužis (LKF viceprezidentas, Lietuvos veteranų krepšinio lygos prezidentas), Mindaugas Plūkas (LKF viceprezidentas), Romualdas Brazauskas (LKL generalinis direktorius, įgaliotas LKL atstovas), Remigijus Štaras (NKL prezidentas), Aleksas Makulavičius (RKL direktorius, įgaliotas RKL atstovas), Giedrius Gustas (Multi-gyn moterų lygos direktorius, įgaliotas Multi-gyn moterų lygos atstovas), Rimantas Cibauskas (LSKL prezidentas), Martynas Račkauskas (Moksleivių krepšinio lygos atstovas), Kęstutis Pilipauskas (Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas), Vydas Gedvilas (Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas).