Sportas

2018.11.19 12:20

Pirmą kartą Lietuvoje – jėgos trikovės Europos čempionatas

LRT.lt2018.11.19 12:20

Lapkričio 24 dieną Kaune startuoja pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas senojo žemyno jėgos trikovės čempionatas, kuriame dalyvaus daugiau kaip 500 sportininkų iš visos Europos, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos jėgos trikovės federacijos prezidentas Antanas Jodauga teigia, kad tai – didelis įvertinimas Lietuvai.

„Esame svarbi šalis jėgos trikovės pasaulio žemėlapyje – mūsų sportininkai visuomet kovoja dėl aukščiausių vietų, todėl labai džiaugiamės, kad Lietuvai buvo suteikta garbė organizuoti tokio lygio turnyrą“, – sako A. Jodauga.

Europos jėgos trikovės čempionatai organizuojami nuo 2000 metų. Varžybos kiekvienais metais vyksta skirtingose šalyse. 2018 – tųjų metų pradžioje Lietuvai suteikta teisė organizuoti čempionatą Lietuvoje. Europos jėgos trikovės federacija teigė, kad Lietuva ir Kaunas buvo pasirinkti dėl kelių priežasčių – puikios infrastruktūros bei pačios sporto šakos populiarumo Lietuvoje ir visame Baltijos regione.

Kiekvienais metais vykstantis renginys sutraukia šimtus tūkstančių žiūrovų prie televizijos ekranų. A. Jodauga teigia, kad vien 2017 – taisiais metais Danijoje vykūsį čempionatą internete ir per televiziją stebėjo beveik milijonas žiūrovų.

„Jėgos sportas yra populiarus visame pasaulyje. Žinoma, tai nėra futbolas ar krepšinis, tačiau jeigu net ir pažvelgtume į Lietuvą – žmonės tikrai domisi, atvyksta stebėti varžybų. Vien praėjusį Europos čempionatą stebėjo beveik vienas milijonas žmonių. Tai yra be gali didelis skaičius tokiai sporto šakai. Šiais metais tikimės dar didesnio populiarumo, o kartu ir reklamos mūsų šaliai“, – sako A. Jodauga.

Renginio atstovai teigia, kad Lietuvoje vyksiantis renginys bus didžiausias per visą istoriją.

Lietuviai tikisi medalių

Federacijos prezidentas sako, kad Lietuvoje vykstančiame Europos čempionate tikimasi, kad mūsų šalies sportininkai iškovos ne vieną medalį.

„Žinoma, iš anksto labai sunku prognozuoti, tačiau tikrai tikimės medalių iš stipiaurisų mūsų šalies sportininkų – vyrų kategorijoje dalyvaus daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas Amandas Paulauskas, jaunimo grupėje – Nojus Čypas. Yra ir daugiau perspektyvių sportininkų“, – sako A. Jodauga.

Antanas Jodauga, asmeninio archyvo nuotr.

Iš viso šiame čempionate Lietuvą atstovaus daugiau kaip trisdešimt sportininkų, o jiems talkins kiek daugiau kaip dešimt trenerių.

„Būsime viena iš didžiausių delegacijų. Ir tai nereiškia, kad dėl to, kad čempionatas vyks mūsų šalyje, visgi užaugo nauja sportininkų karta, daug atletų gali varžytis aukščiausiame lygyje, todėl labai tikiuosi, kad šis čempionatas bus išskirtinis“, – teigia A. Jodauga.

Sportininkai varžysis visą savaitę

Čempionatas startuos lapkričio 24 dieną ir vyks iki gruodžio 2 dienos. Varžybų organizatoriai teigia, kad žiūrovai į Kauno Žalgirio areną vyksiantį renginį bus įleidžiami nemokamai.

„Varžybos vyks kiekvieną dieną nuo 9 valandos ryto. Sportininkai ir sportininkės varžysis šešiose skirtingose amžiaus kategorijose. Tikrai žadame įdomų renginį tiek šio sporto entuziastams, tiek galbūt pirmą kartą tokias varžybas matantiems“, – teigia Lietuvos jėgos trikovės federacijos prezidentas.