Sportas

2018.11.18 17:35

Geriausias rezultatas: Lietuvos dailiojo čiuožimo pora pavergė Maskvos publiką

BNS2018.11.18 17:35

Prestižinėse pasaulio dailiojo čiuožimo Grand Prix serijos „Rostelecom 2018“ varžybose, kurios vyko lapkričio 16–18 dienomis Maskvoje (Rusija), Lietuvos šokių ant ledo atstovai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius po laisvosios programos iškovojo 6-ąją vietą, bendroje įskaitoje surinkę 158,03 taško. Tai yra geriausias bendras rezultatas per visas šios Lietuvių poros tarptautines varžybas.

Po trumposios programos Lietuvos sportininkai buvo stipriausiųjų penketuke, o laisvojoje programoje, surinkę 93,49 balo, pasislinko laipteliu žemiau.

Šios varžybos Maskvoje sulaukė didelio populiarumo – visas dienas varžybas „Mega Sport“ arenoje stebėjo po 14 tūkst, žiūrovų, o bilietai buvo išparduoti į visas varžybų dienas.

Po šių varžybų čiuožėjai toliau tęs pasiruošimą, antroms jų karjeroje, artėjančioms Didžiojo prizo serijos varžyboms „Internationaux de France 2018“, kurios vyks Grenoblyje (Prancūzija) lapkričio 23–25 dienomis.

Visose Didžiojo prizo serijos varžybose dalyvauti teisę turi tik tie sportininkai, kurie gauna vardinius pakvietimus pagal pasaulinį Tarptautinės Čiuožimo Sąjungos (ISU) reitingą. Lietuvių pora pirmą kartą savo karjeroje gavo net du pakvietimus į pasaulio etapus.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius, anot garsiosios Tatjanos Tarasovos ir pasaulio šokių ant ledo čempiono Iljos Averbukho, į pasaulio dailiojo čiuožimo elitą atėjo ilgam bei puikiai tęsia legendinių Lietuvos šokėjų ant ledo Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pradėtą darbą.

Charizmatiškomis programomis bei aukštu techninių elementų lygiu Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius jau yra užsitikrinę dalyvavimą 2019 m. Europos ir pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt