Sportas

2018.11.17 19:09

A. Zverevas sustabdė R. Federerį ir kausis didžiausiame karjeros finale

15min.lt2018.11.17 19:09

21-erių Alexanderis Zverevas (ATP-5) „Nitto ATP Finals“ baigiamajame metų finale kiek netikėtai dviejų setų kovoje palaužė Rogerį Federerį (ATP-3) ir pateko į sekmadienio didįjį finalą.

Dvikovą A. Zverevas laimėjo rezultatu 7:5, 7:6(5). Ji truko 1 valandą ir 35 minutes.

Vokietis tapo pirmuoju savo šalies atstovu nuo 1996-ųjų, kuris kausis metų baigiamojo ATP turnyro finale. Tąkart finalinis turnyras vyko Hanoveryje, o svarbiausią turnyro dvikovą Borisas Beckeris pralaimėjo Pete`ui Samprasui.

Pirmasis pusfinalio susitikimas neabejotinai buvo kokybiškiausias šio turnyro mačas. Pirmajame sete kiek užtikrinčiau žaidė šveicaras, tačiau break point`ų jis taip ir nesusikūrė, o A. Zverevas setą „pavogė“ 12-ame geime, kuomet varžovo padavimų seriją laimėjo be atsako – 40:0.

Antroje žaidimo dalyje į priekį šovė R. Federeris, tačiau vos tik pirmą kartą laimėjęs vokiečio padavimus, iš karto susikurtą persvarą prarado. Viskas sprendėsi tiebreak'e – o jame viską nulėmė viena kritinė R. Federerio klaida prie tinklo.

Po šio susitikimo abu tenisininkai tarpusavio susitikimuose yra pasidalinę po 3 pergales.

Dabar jaunuolis galės atsipūsti ir laukti savo oponento finale. Juo taps PAR atstovas Kevinas Andersonas (ATP-6) arba serbas Novakas Džokovičius (ATP-1). Dvikova prasidės 22:00 val. Lietuvos laiku.

R. Federeris Londone siekė 100-ojo titulo ATP ture. Šio turnyro pusfinalio šveicaras neįveikia jau antrus metus iš eilės.

Finalinį ATP turnyrą tenisininkas yra laimėjęs net šešis kartus, tačiau paskutinį kartą tai padarė 2011 metais.