Sportas

2018.11.13 15:33

Buvęs „Raptors“ treneris apie J. Valančiūną: Jonas tampa geresnis kasmet

15min.lt 2018.11.13 15:33

Geriausias praėjusio NBA sezono lygos treneris Dwane'as Casey rengiasi kelionei į Torontą, kur sutiks jam itin gerai pažįstamus krepšininkus, tarp jų ir Joną Valančiūną.

D.Casey treniravo „Toronto Raptors“ nuo 2011 metų, o praėjusį sezoną buvo išrinktas geriausiu NBA sezono treneriu. 

Tačiau 61 metų strategas buvo atleistas vasarą, nepaisant klubo pergalių rekordo (59) per reguliarųjį sezoną, nes atkrintamųjų varžybų antrajame etape Kanados klubas buvo sutriuškintas „Cleveland Cavaliers“. Po atleidimo D.Casey sudarė penkerių metų sutartį su „Detroit Pistons“, kuriame per sezoną uždirba apie 7 mln. dolerių.

Pastaraisiais metais į atkrintamąsias varžybas nepatekdavę Detroito krepšininkai su viltimi pradėjo sezoną, laimėję 6 pergales per 12 mačų, o trečiadienį žais Toronte su „Raptors“. Toronto komanda rungtyniauja dar geriau nuo tada, kai D.Casey pakeitė buvęs jo asistentas Nickas Nurse'as.

Iškovoję 12 pergalių per 14 rungtynių Toronto krepšininkai yra pirmi ne tik Rytuose, bet ir visoje lygoje.

D.Casey teigė, jog komandoje liko daug kertinių schemų, naudotų ir jo. Be to, kai kurie žaidėjai padarė pažangą. 

„Ir Jonas tapo dar geresnis, jis patobulėja kiekvienais metais, – apie Joną Valančiūną sakė D.Casey. – Matyti, kaip jis auga lygoje, yra nuostabu, dabar jam viskas aikštėje yra lengviau, jis geriau suvokia krepšinį. Jis nuveikė gerą darbą ten, o mums reikės rasti būdų, kaip pristabdyti abu tuos vaikinus.“ 

Šį sezoną J.Valančiūnas dažniausiai keičiasi vidurio puolėjo pozicijoje su Serge Ibaka, bet tai jam netrukdo rinkti solidžius rodiklius.

Žaisdamas po 19 minučių lietuvis renka po 13 taškų ir atkovoja po 7,6 kamuolio per rungtynes. 26 metų krepšininko karjeros vidutinė statistika yra 11,7 taško ir 8,5 atkovoto kamuolio.