Naujienų srautas

Sportas2018.11.13 21:15

Pasaulio čempionato bronzą į Lietuvą parvežantis V. Žylė: o kur dabar visi kritikai?

„Abu svajojome tapti kultūristais, bet vienas juo tikrai tapo ir pasiekė savo“, – būtent ši žinutė nuo paauglystės draugo, su kurio prieš penkiolika metų pradėjo sportuoti, sugebėjo sugraudinti pasaulio vyrų kultūrizmo čempionate bronzos medalį iškovojusį Vytautą Žylę.

Benidorme, Ispanijoje, vykusiame pasaulio čempionate lietuvis svorio kategorijoje iki 80 kilogramų nusileido tik pasaulio čempionu tapusiam Alžyro atletui Sid Ali Midoun ir sidabrą iškovojusiam Kinijos sportininkui Tien Chin Lin.

„Vos spėjau visiems atrašinėti žinutes. Norėjosi visiems atrašyti, todėl nemiegojau iki paryčių, – apie naktį po triumfo pasaulio čempionate LRT.lt sakė V. Žylė. – Visada yra smagu skaityti sveikinimus. Manau, kad dar ne visos mano emocijos pasirodė, atrodo, kad pats jas gniaužiu kažkur viduje“.

V. Žylė sunkiai atsiduso, sulaukęs klausimo, ko buvo tikėtasi prieš kelionę į Ispaniją.

„Tikėjomės, kad patekimas tarp šešių stipriausių mano kategorijos sportininkų bus labai geras rezultatas. Daugiau su treneriu nieko ir nesitikėjome“, – teigė 31-erių V. Žylė.

Šį sezoną atletas į sceną žengė po pusantrų metų pertraukos – karjerą kiek pristabdyti teko dėl sveikatos problemų. „Ruoštis varžyboms, sportuoti pradėjau tik sausio mėnesį, – prisipažino atletas. – Atvirai? Per tą laiką, kol nesportavau, niekas net nebūtų įtaręs, kad esu sportininkas. Šiek tiek buvau priaugęs svorio – ir gerų kilogramų, ir blogų buvo. Todėl sporto salėje teko viską pradėti iš naujo“.

Kritikos neišvengia

Abejojančių, ar V. Žylei verta dalyvauti pasaulio čempionate, buvo daug. „Labai įdomu, kur dabar visi kritikai. Taip jau yra Lietuvoje – dažniausiai sulauki tik kritikos“, – atsiduso sportininkas.

Didžiausią kritikos bangą jam teko atlaikyti pasirodžius Lietuvos taurės varžybose.

„Kodėl toks lipi į sceną? Kaip išdrįsai nepasiruošęs atvažiuoti į varžybas“ – klausė ne vienas.

Vytautas Žylė su treneriu Arūnu Vandžiu, asmeninio archyvo nuotr.

„Visi priekaištavo, kad varžybose pasirodžiau ne pačios geriausios sportinės formos. Niekas nesuprato, kad reikia laiko, kol po dviejų operacijų pasieksi savo geriausią formą. Visi buvo pradėję kaltinti trenerį, kad į pagrindines šalies varžybas atvežė nepasiruošusį sportininką, – kalbėjo V. Žylė. – Tačiau po keturių savaičių kitose varžybose visi jau žarstė komplimentus“.

Prieš pusantrų metų niekas iš V. Žylės nesitikėjo ir į Lietuvą parvežto Europos čempiono titulo. Tačiau tuomet svorio kategorijoje iki 80 kilogramų Arūno Vandžio auklėtinis pranoko visus savo varžovus.

„Kritikavo tada, kritikavo visi ir dabar. Tačiau man tai padeda. Tegul kritikuoja, taip manyje gimsta begalinis noras įrodyti savo. Įrodžiau ir šįkart – iš europiečių pasirodžiau geriausiai“, – konstatavo atletas.

Pradėjo nuo nulio

„Pačiam niekada nebuvo abejonių dėl sugrįžimo į sportą. Kol negalėjau sportuoti, spėjau šeimą sukurti, susitvarkyti gyvenimą. Pertrauką savo karjeroje, manau, sugebėjau puikiai išnaudoti. Atidaviau duoklę gyvenimui, – šypsojosi sportininkas. – Vienintelės abejonės buvo, ar spėsiu pasiruošti pasaulio čempionatui, kiek pergyvenau dėl po operacijos likusio rando ant pilvo. Tačiau jį gražiai paslėpė pilvo raumenys“.

Vytautas Žylė 2017-aisiais metais Lietuvos kultūrizmo čempionato scenoje, Manto Stankevičiaus/LRT nuotr.

Be to, ir treniruotėse visas pasiruošimo procesas buvo lėtesnis. „Juk teko beveik viską pradėti nuo nulio“, – pabrėžė V. Žylė.

Jis teigė tikėjęsis, kad pasaulio čempionate pavyks patekti tarp stipriausiųjų šešių atletų, bet tik nuvykęs į dalyvių registraciją išsigando. „Pamačiau dalyvius ir pasidarė nejauku, supratau, kad varžytis reikės su paties aukščiausio lygio atletais, – kalbėjo V. Žylė. – Supratau, kad čia ne Europos čempionatas. Tada aplankė mintys ir klausimai, ar turiu bent menkiausią šansą, ar galėsiu patekti bent tarp penkiolikos geriausių“.

Pasitikėjimas savo jėgomis sugrįžo, kai V. Žylė pateko tarp šešių geriausių. „Jaučiausi labai laimingas – pasaulyje esu tarp geriausių, o vėliau viską sprendė teisėjai. Dabar turime bronzos medalį. Treneris sakė, kad dabar galiu drąsiai sakyti, kad Lietuvoje šiuo metu kultūrizme esu geriausias: Europos čempionas ir pasaulio prizininkas. Seniai tokių laimėjimų nėra buvę“.

Laikosi tradicijų

V. Žylė teigė, kad pirmieji klausimai, kurių sulaukia visuomet po laimėjimų yra ganėtinai nuspėjami: „O ką už tai gavai?“

„Yra kaip nėra, bet mes patys neskaičiuojame, kiek išleidžiame pinigų pasiruošimui. Puikiai suprantame, kad kultūrizmo kategorijos sportininkai turi daugiausiai išlaidų. Čia pinigų reikia daugiau negu besiruošiant bikinio ar „Men‘s Physique“ kategorijai, – pabrėžia V. Žylė. – Bet gauname padėkos. Ir per daug nesiskundžiame. Juk kultūrizmas nėra olimpinė sporto šaka“.

Pasak sportininko, kol kas dar yra anksti planuoti, kas laukia ateityje. „Grįšiu namo, pabūsiu su šeima ir tada svarstysime su treneriu, ką darysime. Norėtųsi išmėginti save sunkesnėje kategorijoje. Auginsime masę. Norisi eiti į priekį“, – sakė V. Žylė.

Vytautas Žylė, eastlabphoto.com nuotr.

Jis tik nusijuokė, kai išgirdo klausimą, ką sau leido po varžybų. „Gal banaliai nuskambės, tačiau svajojau apie burgerį be padažų ir ledus... Labiausiai pasiilgęs buvau būtent ledų. Bet nepersivalgiau, stengiuosi susivaldyti, o ir treneris prižiūri. A. Vandys mane lydi visur. Gal ir norėtųsi pratrūkti, gerai pavalgyti, bet treneris neleidžia. Suprantu, kad sveikata yra svarbiau. Vieną kartą jau esame pasimokę, o klaidų kartoti nesinori“. 

Dar viena tradicija – po kiekvienos pergalės varžybose, jei tik yra sąlygos, V. Žylė išsimaudo jūroje. „Ir šįkart laikiausi tradicijos: sukirtau burgerį ir tiesiai į jūrą“, – nusijuokė V. Žylė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi