Sportas

2015.09.08 13:45

Krepšinio rinktinė stengsis žaisti greičiau

Pirmadienio vakarą Panevėžio „Cido“ arenoje susirinksiantys žiūrovai turėtų išvysti greitesnį ir akiai malonesnį Lietuvos rinktinės žaidimą.

Pirmadienio vakarą Panevėžio „Cido“ arenoje susirinksiantys žiūrovai turėtų išvysti greitesnį ir akiai malonesnį Lietuvos rinktinės žaidimą.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje sportavę nacionalinės komandos kandidatai per treniruotes stengėsi žaisti greičiau, tačiau tuo pačiu vengė didelio klaidų skaičiaus.

Išmoktas pamokas lietuviai turėtų pademonstruoti pirmadienį ir trečiadienį.

Europos čempionate D grupėje kovosiantys švedai dar nežaidė nė vienerių kontrolinių rungtynių.  

Tuo metu mūsiškiai praėjusią savaitę dukart palaužė Belgijos krepšininkus, bet šie mačai nacionalinės komandos strategui Jonui Kazlauskui paliko dvejopą įspūdį.

Panevėžietis po antrojo susitikimo su belgais savo auklėtiniams turėjo nemažai priekaištų. Su kai kuriais krepšininkais J. Kazlauskas kalbėjosi ir individualiai. Ištaisyti klaidoms rinktinės kandidatai turėjo savaitę treniruočių.

„Pastaruoju metu stengėmės pagreitinti žaidimą. Kad aikštėje ne vaikščiotume, o greitai bėgtume. Bet žaisti greičiau norime ne klaidų sąskaita. Visos treniruotės buvo labai intensyvios, stengėmės derinius atlikti kokybiškai, tačiau žymiai greičiau“, – pirmadienį prieš treniruotę tvirtino J. Kazlauskas.

Šįkart rungtynes su švedais praleis Jonas Mačiulis, Tomas Delininkaitis ir Darjušas Lavrinovičius, tačiau strategas savo pasirinkimo nesureikšmino, teigdamas, kad laikosi „slenkančio grafiko“.

„Jau patys per treniruotes pastebime, kad žaidžiame vis geriau, rečiau klystame. Treneris mums skiria mažiau sprintų, todėl viskas gerėja“, – šyptelėjo komandos kapitonas Robertas Javtokas.

Jis pastebėjo, kad per pastaruosius metus gerokai patobulėjo abu komandos aukštaūgiai – Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas.

„Man vis sunkiau su jais kovoti. Tai mūsų rinktinės ateitis. Manau, visiems aišku, kad Jonas bus pagrindinis komandos vidurio puolėjas. Aš džiaugiuosi, kad jis mane pakeičia ir padėsiu jam, kiek galėsiu“, – pažymėjo praėjusią savaitę sutartį su Kauno „Žalgirio“ klubu pratęsęs R. Javtokas.