Naujienų srautas

Sportas2018.11.02 11:07

Sportinė tradicija – iš kartos į kartą

Kėdainių r. Truskavos seniūnijoje populiariausia sporto šaka – virvės traukimas. Komandos vyrai – tikri galiūnai, kiekvienas jų sveria po 100-125 kg.

Kėdainių r. Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos ir klausti nereikia, kuri sporto šaka yra populiariausia jų seniūnijoje. Neabejotinai – virvės traukimas.

Savo stiprybę truskaviečiai įrodė per šių metų Lietuvos seniūnijų žaidynių finalines varžybas Jonavoje, kurie laimėjo visas kovas ir buvo apdovanoti taure bei sportiniu inventoriumi. 

Mažiausios Kėdainių rajono seniūnijos Truskavos, kurioje yra 1300 gyventojų, žmonėms pergalė suteikė daug džiaugsmo. 

Truskavos seniūnijos vyrai pateikė pačią didžiausią žaidynių staigmeną, nukarūnavę stiprias Ukmergės, Šilalės, Šiaulių rajono, Radviliškio virvės traukimo komandas.  

Su ekipa į finalines varžybas  buvo atvažiavęs ir Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza. Nuo jaunystės iki šių dienų jis žavisi jėgos sportu, kilnodavo svarmenis, su komandos draugais rungtyniaudavo virvės traukimo varžybose.  

„Kai traukiau virvę, svėriau daugiau nei 100 kg, o dabar – gerokai mažiau. Sportas mane lydi iki šių dienų, visada mankštinuosi, savo virvės traukimo komandą visada lydžiu į varžybas“, – sako Truskavos seniūnas. 

Jis nelaiko savęs komandos talismanu, nes paprastai būna jos vadovas. Būtent jo dėka seniūnijoje prigijo virvės traukimas. 

„Virvės traukimas – mūsų visų didelis pomėgis, rajone nuolat užimame pirmąsias vietas. Komanda nuolat atsijaunina, veteranai perduoda estafetę jaunimui.  Tapti seniūnijų žaidynių čempionais mums padėjo visų atletų sportinis pyktis. Vykdami į į finalines varžybas, netikėjome, jog į namus grįšime su taure.  Galvojome apie prizinę vietą. Seniūnijų žaidynėse dalyvavome penktą kartą. Dukart buvome treti, vieną kartą – ketvirti, praėjusiais metais – vos aštunti ir pagaliau šiemet – pirmi“, – sako seniūnas.

Truskavos komanda pasimokė iš praėjusių metų klaidų, kuomet du sportininkai patyrė traumas ir ekipa virvę baigė traukti penkiese. 

Šiemetinėje komandoje sportininkų buvo daugiau. Bet seniūnas nelinkęs įvardyti pačių stipriausių ekipos vyrų, nes virvės traukimas – komandinis darbas. Truskavos virvės traukikai –  tikri galiūnai, kiekvienas jų sveria po 100-125 kg. 

Kapitono pareigas komanda patikėjo Rimgaudui Kotinskui, kuris prieš kiekvieną kovą nuteikdavo vyrus siekti pergalės.

„Buvo sunku rengtis finalinėms seniūnijų žaidynėms. Kėdainių rajone nėra komandų, kurios savo meistriškumu mums galėtų prilygti.   Per zonines varžybas irgi neteko rimčiau pasivaržyti. Tad per finalines varžybas Jonavoje praktiškai tiesiai iš laivo patekome į balių, kuriame nesutrikome“, – džiaugiasi Truskavos seniūnas. 

Truskaviečiai puoselėja vieną gražią tradiciją – kasmet rengia sezono uždarymo šventę, į kurią susirenka visa komanda. Sportininkai pasikuria pirtelę, visi kartu pasikaitina, aptaria metus ir numato, ką jie veiks ir kaip gyvens kitąmet.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi