Sportas

2018.11.01 11:57

Gargžduose išskirtine galimybe besidžiaugiantis S. Serapinas deda pamatus trenerio karjerai

LRT.lt2018.11.01 11:57

Vienas žmogus Nacionalinėje krepšinio lygoje šį sezoną rungtynių metu turi dvigubą darbą. Tai – Simonas Serapinas, kuris yra lygos naujokės Gargždų SC komandos žaidžiantysis treneris.

Šias pareigas garsus 36-erių metų 199 cm ūgio krepšininkas užima antrąjį sezoną, rašoma Nacionalinės krepšinio lygos pranešime. Praėjusiais metais jis su Gargždų ekipa laimėjo Regioninę krepšinio lygą ir prasibrovė į NKL.

„Taip jau susiklostė, kad laimėjus RKL, komandos vadovybė nusprendė pabandyti tuo pačiu principu (dirbti) ir NKL. Mano mintys labiau būna kaip trenerio, ne kaip žaidėjo. Yra labai daug visokių minčių, kurios maišo tiek trenerio pusei, tiek ir žaidėjo“, – apie iššūkį suderinti žaidėjo ir trenerio darbą pasakojo S. Serapinas.

Aukščiausiose Lietuvos krepšinio lygose prieš S. Serapiną žaidžiančiųjų trenerių nebuvo nuo 2010 metų, kai šias dvigubas pareigas Kauno „Žalgiryje“ trumpai užėmė Dainius Šalenga.

Serapino profesionalaus krepšininko karjera prasidėjo 2000 metais, o 2002 metais jis jau žaidė Kauno „Žalgiryje“, kuriame iš viso praleido ketverius metus.

Su Kauno klubu puolėjas 2004 ir 2005 metais laimėjo LKL žiedus. 2005-2006 metų sezone krepšininkas sužaidė savo geriausią sezoną Eurolygoje – su „Žalgirio“ marškinėliais rinko po 8,1 taško.

Po tokio sezono jis išvyko į Graikiją, kur su Salonikų „Aris“ ekipa pratęsė savo žaidimą stipriausioje Europos lygoje. 2007 metais S. Serapinas iškovojo trečiąją vietą Graikijoje, o 2008 metais – pirmąją Lenkijos lygoje.

Krepšininkas 2005 metais su Lietuvos rinktine žaidė Europos čempionate. Tuomet mūsiškiai laimėjo 5 rungtynes iš 6, tačiau suklupo ketvirtfinalyje ir užėmė 5-ąją vietą.

Veteranas Lietuvoje taip pat rungtyniavo Klaipėdos „Neptūne“, Alytaus ir Kėdainių komandose, o Europoje – stipriausiose, Graikijos, Lenkijos, Ukrainos, Italijos ir Vokietijos lygose.

Tai jam padėjo sukaupti patirties trenerio darbui.

„Pagrindinė patirtis – tai žaidėjo patirtis. Esu praėjęs daug trenerių ir daug visokių sistemų, tiek treniravimo, tiek pačios taktikos, tad viskas yra iš mano patirties“, – pasakoja Gargždų SC treneris.

Kol kas akivaizdu, kad patirties jam užtenka ir kaip žaidėjui.

Per pirmąsias aštuonerias NKL rungtynes Serapinas vidutiniškai per 21 minutę pelno 12,8 taško ir yra antras rezultatyviausias Gargždų komandos krepšininkas. Kol puolėjas kovoja aikštėje, komandai nuo šoninės linijos vadovauja asistentas Silvestras Staponas, o šis duetas Gargždų SC į priekį veda jau antrąjį sezoną.

„Esame susiderinę, jis mano asistentas yra jau ne vienerius metus, buvo ir LSU asistentas, tai žino tas tipines minutės pertraukėles, kai jau reikia, kai prarandame kamuolį ar pora atakų neužpuolame. Jis žino, kada ir kur reikia paimti minutės pertraukėlę. Kartais ir aš jam parodau“, – teigia S. Serapinas.Serapinas ne tik nurodinėja savo krepšininkams ir asistentui, bet ir pats jų išklauso. Nors komandoje jis vyriausias, tačiau 36-erių Vaidotas Pečiukas ir Arvydas Eitutavičius yra vienmečiai. Su Eitutavičiumi Serapinas yra geri bičiuliai dar nuo vaikystės, kuomet jie kartu lankė tą pačią grupę krepšinio mokykloje Klaipėdoje.

„Treneris yra treneris, visada žiūrime su pagarba, – pabrėžia A. Eitutavičius. – Simas pats kažkiek paprašo pagalbos, jeigu kažką matome ne taip, visada yra linkęs priimti ar pasiklausyti mūsų žodelių. Taip, kad viskas kaip ir tvarkoje.“

Kartu komandoje žaisti su savo treneriu yra neįprasta ir daug ko per savo karjerą mačiusiam Eitutavičiui, kuris įžvelgia ir teigiamų, ir neigiamų pusių.

„Pliusai, kad kaip buvęs žaidėjas, Simas žino ir psichologines krepšininkų puses, kai kažkam yra sunkiau. Be to, jis pats dar žaidžia, dar pats mato tam tikras situacijas, kurias reikia spręsti.

O minusai, aišku, labai sunku būti ir treneriu, ir žaidėju, kai dar esi aikštelėje. Tikriausiai jis galvoja kaip žaidėjas, o kitas treneris gali tave šiek tiek pergudrauti. Yra kaip yra, viskas lyg ir gerai klostosi“, – mano A. Eitutavičius.

Po aštuonerių rungtynių Gargždų krepšininkai yra iškovoję 4 pergales bei Nacionalinėje krepšinio lygoje užima penktąją vietą. Klubo ir trenerio svajonė – patekimas į finalinį ketvertą.

Iki to dar labai toli, o dabar Serapinas gali naudotis reta proga tiek mėgautis krepšininko karjera, tiek ir kaupti patirtį trenerio kėdėje, į kurią žaidėjas tikisi visiškai persėsti pasibaigus karjerai.

„Esu laimingas, nes toks pereinamas laikotarpis, jog galiu mėgautis žaidimu ir jau po truputį pereiti link trenerio karjeros“, – neįprastomis dvigubomis pareigomis pasidžiaugė treneris.