Naujienų srautas

Sportas2018.10.30 20:28

Kur prapuolė R. Kurtinaitis? Jis grįžta į krepšinio rinką

Dėl asmeninių priežasčių kelis mėnesius toliau nuo krepšinio pasislinkęs Rimas Kurtinaitis ruošiasi vėl imtis trenerio darbo.

Prisiskambinti R. Kurtinaičiui pastaruoju metu buvo toks pats sudėtingas darbas, kaip su Vilniaus „Rytu“ laimėti LKL pirmenybes.

Įprastai laisvai ir noriai apie krepšinį kalbantis 58 metų treneris nuo rugpjūčio neatsiliepia į skambučius, jo nesimatė ir arenose, nors krepšinio sezonas įsibėgėjo ir Eurolygoje, ir LKL pirmenybėse.

R. Kurtinaitis tapo laisvas nuo birželio pradžios, kuomet baigėsi LKL finalo serija ir jis be didelės meilės atsisveikino su Vilniaus „Ryto“ klubo vadovais, kurie jį pakeitė Dainiumi Adomaičiu.

Jis buvo pasirodęs viešumoje per Vygaudo Ušacko pasiskelbimo dėl kandidatavimo į Lietuvos prezidento postą renginį Kaune rugsėjo 5 dieną, bet paskui vėl tarsi prapuolė.

Neoficialiomis žiniomis, R. Kurtinaitis turi svarbių priežasčių nutolti nuo viešo gyvenimo – pirmiausia, dėl artimų žmonių bėdų – dėl to jis buvo išvykęs į Lenkiją.

„Jis paėmė poilsio savo asmeniniams reikalams. Jam reikėjo laisvo laiko“, – sakė R. Kurtinaičio agentas Obradas Fimičius.

58 metų treneris neturėtų jaudintis dėl pinigų, nes kaip tik laimėjo bylą prieš buvusį savo klubą – „Chimki“. 2016 metų kovą Rusijos klubas pakeitė R. Kurtinaitį juodkalniečiu Duško Ivanovičiumi, bet bandė išsisukti nuo pilnos kompensacijos, kuri priklausė lietuviui treneriui, nes kontraktas galiojo iki 2018 metų. FIBA sporto Arbitražo teismas pripažino, kad už vieną sezoną skolą atidavęs „Chimki“ klubas privalės gražinti ir antrąją kompensacijos dalį – 500 tūkst. eurų.

Dabar R. Kurtinaitis pasiruošęs grįžti į darbus.

„Jis jau pasiruošęs darbui, kad ir koks jis būtų – Eurolyga, Europos taurė, – sakė O. Fimičius. – Todėl laukiame gero pasiūlymo. Kai jis bus, Rimas priims sprendimą. Kol kas laukiame ir stebime rinką.“

Krepšinio rinkoje judesys po truputį prasideda.

Nė vienas iš šešiolikos Eurolygos klubų trenerio dar nekeitė, nors ne visos komandos patenkintos rezultatais – labiausiai įkaitusi yra visus keturis mačus starte pralaimėjusio „Chimki“ trenerio Georgios Bartzoko kėdė.

Europos taurės varžybose trenerius jau pakeitė Belgrado „Partizan“ ir Zagrebo „Cedevita“ komandos.

LKL čempionate nedaug klubų galėtų įpirkti tokio kalibro trenerį, kaip R. Kurtinaitis. Net ir ketvirtą biudžetą turintis „Lietkabelis“ vargiai, ar galėtų rasti lėšų naujam treneriui, kurio metinis atlyginimas turėtų siekti 150 tūkst. eurų.

Todėl realesnė kryptis atrodo užsienis. Juo labiau, kad Europos krepšinyje ateina metas, kai klubų vadovai ima ieškoti kaltų dėl prastų rezultatų, o trenerių karuselė ima suktis vis greičiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi