Sportas

2018.10.27 22:22

Pasaulio fitneso čempione tapusi V. Kaminska: šiame sporte manęs dar laukia ilgas kelias

Mantas Stankevičius, LRT.lt2018.10.27 22:22

„Buvau apšalusi, apakusi... Buvo sunku patikėti tuo, kas vyko. Esu labai laiminga. Įsivaizduokite, tai mano pirmasis pasaulio čempionatas. Atvažiavau ir tapau absoliučia kategorijos laimėtoja“, – po itin sėkmingo pasirodymo Balstogėje vykstančiame pasaulio fitneso čempionate kalbėjo vilnietė Virginija Kaminska.

25-erių sportininkė iškovojo aukso medalį kūno fitneso iki 163 cm ūgio kategorijoje, o vėliau pasipuošė aukso medaliu ir kovoje dėl absoliučios kategorijos laimėtojos titulo.

„Visą sezoną sunkiai ir atkakliai ruošiausi šiam startui, todėl tikėjau, kad pateksiu tarp šešių geriausių atlečių, – prisipažino V. Kaminska. – O paskutinėmis dienomis pastebėjau, kad galiu patekti į trejetuką. Tikrai tikėjausi būti tarp trijų geriausių“.

Pasak pasaulio čempionės, į varžybas visuomet reikia važiuoti ne dalyvauti, o laimėti. „Juk per treniruotes atiduodi visas savo jėgas, todėl privalai tikėti geru rezultatu varžybose“, – kalbėjo V. Kaminska.

Ji teigė, kad prireikė pustrečių metų nuoseklaus darbo tam, kad dabar galėtų džiaugtis išsvajotu titulu. „Tai buvo sunkus ir nuoseklus darbas, be jokių nusukimų į kairę. Ir turiu prisipažinti, kad prieš žengiant į pasaulio čempionato sceną aš visiškai nesijaudinau, – kalbėjo V. Kaminska. – Žinojau, kad treniruotėse padariau viską, ką turėjau padaryti, žinojau, kad įvykdžiau visus trenerio Nojaus Liutiko nurodymus. Jaučiausi užtikrinta. Atėjau, atidirbau scenoje kaip darbinis arklys ir viskas. Jokio čia jaudulio, nes buvau puikiai pasiruošusi“.

Pasak atletės, tapus pasaulio čempione pasaulis neapsivers aukštyn kojomis. „Pasiekiau vieną tikslą, todėl dabar išsikelsiu dar aukštesnį. Sieksiu dar aukštesnių rezultatų. Tikrai nesakau „Stop“! To, ką dabar turiu, man tikrai neužtenka, – sakė V. Kaminska. – Sportas pakeitė mano gyvenimą, asmenybę ir žinau, kad aš kaifuoju darydama tai, ką dabar darau. Ir visiškai nesvarbu, kaip sunku tai bebūtų“.

Jau kitą savaitgalį V. Kaminska dalyvaus varžybose Romoje, kur geriausiems atletams bus dalinamos profesionalų kortos. 

„Noriu laimėti, gauti profesionalo kortą ir save realizuoti būtent tarp profesionalų... Žinote, Dievo keliai yra nežinomi, bet minčių turiu įvairiausių, bet didžiausia mano svajonė yra sudalyvauti „Mr. Olympia“ varžybose. Dar manęs laukia ilgas kelias prieš akis... Ir daug darbo“.

Primename, kad šeštadienio vakarą pasaulio čempionu „Men's Physique“ kategorijoje tapo ir Renatas Suleimanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.