Sportas

2018.10.23 17:15

D. Maskoliūnas apie Šaro sutramdymą: aš jo nepakeisiu

15min.lt2018.10.23 17:15

„Žalgirio radijo“ rubrikoje „Užribis“ antradienį mintimis apie karjeros pradžią ir trenerio darbą dalijosi Šarūno Jasikevičiaus asistentas Darius Maskoliūnas.

Treneris prisiminė savo karjeros pradžią Jonavoje ir pirmąjį atlyginimą.

„Oficiali alga tuomet buvo 62 rubliai. Tuo metu gyvenome bendrabutyje. Rytis Vaišvila gavo 64 rublius, nes buvo iš Klaipėdos ir jam toliau reikėjo keliauti“, – šypsojosi Š. Jasikevičiaus asistentas.

Kalbėdamas apie savo vaikystę, D. Maskoliūnas neslėpė, kad iki pradėdamas krepšininko karjerą, išbandė ne vieną darbą.

„Teko padirbėti grūdų sandėlyje, arklidėse, kiaulidėse. Visus kaimiškus darbus teko dirbti, ko tik paprašydavo seneliai. Be to, norėjosi vasaros metu užsidirbti kažką“, – atviravo D. Maskoliūnas.

Nemažą savo karjeros dalį strategas praleido Lenkijoje, kur atstovavo Sopoto „Prokom Trefl“ ekipai. D. Maskoliūnas neslepia, kad lenkiškai kalba puikiai, o šioje kaimyninėje šalyje turi daug draugų, su kuriais bendrauja iki šiol.

D. Maskoliūnas prisipažino, kad yra labai išrankus maistui.

„Mėgstu mamos virtuvę. Labai patinka barščių sriuba ir ėrienos šonkauliukai“, – atskleidė legendinis žalgirietis.

D. Maskoliūno sūnus Gustas irgi žengia tėvo pėdomis, tačiau apie jo perspektyvas tėvas dar kalba atsargiai.

„Jis dar ieškojimų kelyje, bet nenumoja ir į mano patarimus. Gustas nuo mažens trynėsi prie krepšininkų. Kurį laiką pabuvo Jungtinėse Valstijose, tai jam buvo labai vertinga patirtis. Džiaugiuosi, kad dabar jis gali dirbti su Ryčiu Vaišvila Marijampolėje, kuris yra mano geras bičiulis. Jam tai yra labai gera patirtis“, – įsitikinęs D. Maskoliūnas.

D. Maskoliūnas neretai yra vadinamas vieninteliu žmogumi, sugebančiu sutramdyti Š. Jasikevičių

„Nėra specialių žodžių, kurie jį sutvardytų. Visi žino Šarą, jo emocijas. Mano vienas iš darbų yra sulaikyti tas emocijas, kartais paaiškinti momento svarbą. Aš jo tikrai nepakeisiu ir nesiruošiu to daryti. Svarbiausia, kad būtume kaip komanda ir džiugintume savo sirgalius. Pakeisti Šaro neįmanoma“, – šypsojosi D. Maskoliūnas.

Treneris neabejoja, kad tarpusavio ryšys yra nepaprastai svarbi „Žalgirio“ sėkmės detalė.

„Man atrodo, kad tarpusavio ryšys yra labai svarbus. Mes net žaidėjus renkamės labai atidžiai. Mums žmogiškosios savybės yra labai svarbios. Galbūt todėl tie žaidėjai taip lengvai ir greitai integruojasi į komandą. Visi nori, visi dirba. Trenerių kolektyvas? Visų pirma mes esame kartu žaidę ir esame draugai daugybę metų. Neturime nesveikų ambicijų ir pavydo. Norime, kad komandai sektųsi, tada seksis ir kiekvienam iš mūsų“, – kalbėjo D. Maskoliūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.