Sportas

2018.10.23 17:09

Grandiozinis FIFA prezidento planas – klubų pasaulio čempionatas

15min.lt 2018.10.23 17:09

FIFA prezidentas Giannis Infantino paruošė netikėtą pasiūlymą rengti pasaulio futbolo klubų čempionatą, kuriame turėtų dalyvauti ir Europos komandos. Tiesa, tokiam sumanymui prieštarauja UEFA.

G. Infantino siūlymas bus svarstomas trečiadienį vyksiančiame FIFA tarybos susitikime Ruandoje.

UEFA šiam projektui nėra linkusi pritarti dėl kilsiančios grėsmės Čempionų lygai.

UEFA ir Europos klubų asociacija anksčiau šiemet jau išreiškė neigiamą nuomonę apie FIFA planą. Tada G. Infantino tikino, kad viena įmonė, kurios pavadinimas nebuvo atskleistas, yra pasiryžusi mokėti 12 milijardų dolerių už keturis turnyrus, kurie turėtų vykti kas ketverius metus.

Per paskutinius ketverius metus G. Infantino net keturis kartus susitiko su Saudo Arabijos karaliumi Samanu bin Abdulazizu Al Saudu ir princu Mohammedu bin Salmanu. Tačiau dabar bet koks sandoris su šia valstybe būtų kontroversiškas dėl neseniai įvykdytos žurnalisto Jamalo Khashoggi žmogžudystės Saudo Arabijos konsulate Stambule.

G. Infantino norėjo greitai priimti sprendimą, nes, kaip pats teigė, investuotojai nustatė 60 dienų terminą, tačiau sulaukęs pasipriešinimo iš UEFA ir ECA, siūlymo svarstymą nukėlė.

Šią savaitę 36 FIFA tarybos nariams bus pristatyti nauji turnyrai: klubų pasaulio čempionatas ir pasaulio tautų lyga.

Panašu, kad vienu pasiūlymu bus siekiama pakeisti FIFA Konfederacijų taurę, rengiamą prieš kiekvieną pasaulio čempionatą.

Kitas siūlymas provokuos UEFA, nes klubų pasaulio čempionatą, kaip pranešama, FIFA norėtų rengti kasmet.

Kaip praneša „The Guardian“, UEFA nesiruošia keisti savo pozicijos, todėl 9 šios organizacijos nariai FIFA taryboje prieštaraus G. Infantino idėjoms.