Naujienų srautas

Sportas2018.10.23 15:48

D. Adomaitis – apie trūkstamą oro gurkšnį „Rytui“ ir M. Harriso problemą

Po vienu iš „Siemens“ arenos krepšių, esančio arčiau „B tribūnos“ aistruolių, antradienio rytą aidėjo juokas. Keletą lietuvių ten linksmino Chrisas Krameris. Kapitonas išsigydė kelio traumą ir yra pasiruošęs grįžti į rikiuotę jau trečiadienio Europos taurės mače su Turino „Fiat“. „Ryto“ žaidėjams buvo linksma ne tik dėl amerikiečio pokštų. Įžaidėjo pasirodymas aikštėje Vilniaus komandai bus kaip gaivus oro gurkšnis.

„Rytui“ – proga atsigaivinti po skausmingo vokiečių antausio praėjusiame ture, kai vilniečiai savo sirgalius „Siemens“ arenoje nuliūdino bedančiu pasirodymu 61:70.

Tai buvo antroji „Ryto“ nesėkmė per trejas „EuroCup“ rungtynes. Tuo tarpu „Fiat“ atvyksta į Vilnių lyg apdaužytas ir dar be vairuotojo.

Italijos komanda, kurioje Italijos krepšininkai pelnė kol kas 24 iš 243 visų taškų (9,8 proc.), pralaimėjimais Frankfurto „Skyliners“ (85:88), Baro „Mornar“ (80:84) ir Kazanės UNIKS (78:92) pradėjo lenktynes Europos taurėje. Ir be vyriausiojo trenerio Larry Browno, kuris dėl sveikatos problemų dar spalio pradžioje laikinai paliko klubą ir išvyko gydytis į JAV.

Tai varžovas, kurio nesėkmių ruožą „Rytas“ tiesiog privalo prailginti.

„Tai yra žmogus legenda. Su didžiule patirtimi. Yra tekę stebėti daug jo vadovautų rungtynių. Būtų buvę smagu“, – apie neįvykusią akistatą su 78 metų treneriu kalbėjo D. Adomaitis.

Bet D. Adomaitis turi užtektinai savų rūpesčių.

Dainius Adomaitis, E. Blaževič nuotr.

„Rytas“ per trejas pirmąsias Europos taurės rungtynes kol kas rinko vid. 71,3 taško. Tai yra 21-as rezultatas turnyre. Pagal puolimo reitingą – atakų efektyvumą skaičiuojant vidutiniškai 100 išpuolių, „Rytas“ 24 komandų turnyre tėra 19-as.

„Rytas“ Europos taurėje išmetė daugiau tritaškių (16) tik už dvi komandas – „Monaco“ (14) ir Trento „Dolomiti“ (15).

Tolimais metimais vilniečiai nesišvaisto (48 išmesti tritaškiai) – mažiau metė tik Krasnodaro „Lokomotiv“ (44). Tikslą kol kas pasiekė 33,3 proc. „Ryto“ tritaškių.

Bet tik 22,4 proc. „Ryto“ taškų ateina iš tritaškių. Palyginimui, tritaškiai mažesnę įtaką Europos taurėje daro tik trijų komandų žaidime.

Beje, vilniečiams netekus pagrindinio įžaidėjo, akivaizdžiai trūko sklandesnio kamuolio judėjimo – 18,2 proc. atakų Europos taurėje baigiasi klaidomis (5 rezultatas).

Tačiau gal tokį puolimą pagyvins Chrisas Krameris, kuris po kelio traumos yra pasiruošęs prisijungti prie „Ryto“ komandos jau trečiadienio mače su „Fiat“.

„Chriso sportinė forma normali. Vakar jis turėjo pirmą normalią treniruotę su komanda. Šiandien bus antroji – viskas atrodo normaliai“, – džiaugiasi D. Adomaitis.

– Po pergalės prieš „Šiaulius“ savaitgalį minėjote, kad komanda dar nesugeba kontroliuoti rungtynių tempo ir daro daug blogų sprendimų. Kiek tų problemų išspręs Chriso Kramerio sugrįžimas?

– Kiekvienai komandai netekus pagrindinio įžaidėjo atsiranda iššūkių. Chrisas yra smegenys aikštelėje.

Mes tikime ir manome, kad su Ch. Kramerio sugrįžimu daug situacijų klostysis žymiai lengviau.

– Kam Chriso Kramerio sugrįžimas labiausiai atriš rankas?

– Manau, visai komandai. Nusistumsime, sugrįšime į savo pozicijas, kur ir turime žaisti. Kaip ir planavome, kaip ir žaidėme.

Jo sugrįžimas bus naudingas visiems.

Chrisas Krameris, BNS nuotr.

– „Rytas“ yra vienas mažiausiai tritaškiais besiremiančių Europos taurės klubų. Iš snaiperių tikitės daugiau ar toks žaidimo planas?

– Kartais yra situacijos, kur akcentuojame puolimą prie perimetro, o kartais dedame akcentus baudos aikštelėje. Kartais planuoji vieną, o kartais imi tai, ką duoda priešininkas.

Reikia pripažinti, kad varžovai dažnai akcentuoja gynybą prieš mus prie perimetro linijos.

– Manny Harrisas antroje rungtynių su „Šiauliais“ pusėje nepasirodė aikštėje. Kas nutiko?

– Turime problemų su jo aklimatizacija. Ji užtruko per ilgai ir dar vis tęsiasi. Manny nemiega naktimis.

Tai sudėtinga. Kas esate keliavę, žinote.

Ir rungtynėse su „Šiauliais“ reikia būti pasiruošus šimtu procentų, vykdyti sistemą. Jei tai tau trukdo ir nepavyksta, grįžtame į treniruotes ir iš naujo derinamės prie sistemos.

– Į Vilnių atvyksta Turino „Fiat“. Į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį?

– Tai labai pavojinga komanda. 30 proc. jų žaidimo sudaro greitas puolimas arba ankstyvas puolimas. Mūsų gynybai bus svarbiausia tai stabdyti.

Komandai vadovauja Larry Browno asistentas. Jų žaidimas po truputį keičiasi ir keičiasi į gerąją pusę. Jie laimi rungtynes ir yra tikrai labai pavojinga komanda.

Į prastus gynybos skaičius susideda daug dalykų. Jų gynybos sistema yra besikeičianti. Ji gerėja. Tą matėme paskutinėse Italijos čempionato rungtynėse, kur jie žaidė kiek kitokiu stiliumi.

Skaičiai yra skaičiai, bet remiamės paskutinėmis jų rungtynėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi