Sportas

2018.10.22 15:48

Rankinio rinktinės treneris A. Juškėnas: žaisime dėl savo garbės

LRT.lt2018.10.22 15:48

Lietuvos rankinio rinktinė prieš Europos čempionato atrankos kovas susirinko Liuksemburge. Iš savo klubų į rinktinę atvykę žaidėjai pirmadienį ryte surengė treniruotę, o vakare 20:30 val. jau žais draugiškas rungtynes su šios šalies rankininkais.

Lietuvos rinktinė ruošiasi ketvirtadienį laukiančioms pirmosioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Prancūzija bei sekmadienį Klaipėdoje vyksiančiam mačui su Portugalija. Liuksemburgas ruošiasi dviems susitikimams su mums neblogai pažįstamais Gruzijos rankininkais.

Prieš draugiškas rungtynes su Liuksemburgu vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas apgailestavo, jog šiame mače nebus dar keleto svarbių žaidėjų, tačiau teigė, jog rungtynės bus naudingos žaidimo apšlifavimui.

– Treneri, kokiomis nuotaikomis atvykote į Liuksemburgą?

– Kelionė pavykusi, todėl šiandien jau surengėm pirmą treniruotę, kurios metu jau bandėm šlifuoti savąjį žaidimą, dėlioti taktinius niuansus. Gaila, jog dar sudėtyje neturime Gerdo Babarsko ir Rolando Bernatonio, kurie praleis ir draugišką mačą su Liuksemburgu. Iškritus ir Jonui Truchanovičiui pozicija, kuri buvo stipriausia (kairysis pusiau kraštas) šiandien lieka tik su Luku Simėnu. 

– Kokie šių draugiškų rungtynių tikslai?

– Kreipsime nemažai dėmesio į savo puolimą, kurį reikia sustyguoti. Taip pat prie komandos prisijungė Vaidas Trainavičius, kuris ilgą laika nebuvo rinktinėj – reikia jį įvesti į žaidimą. Bandysim savo linijos žaidėjus, kaip kuris atrodo aikštėje. Gerai, kad turime galimybe sužaisti tokį mačą prieš svarbius startus.

– Jau už kelių dienų laukia mačas su Prancūzija. Ko galime tikėtis tose rungtynėse?

– Galiu pasakyti, jog tikrai nesitaupysime sekmadieniui ir mačui su portugalais. Taip, prancūzai yra elitinė komanda ir su ja žaisti išvykoje yra labai sudėtinga, bet jeigu mes pradėsim galvoti apie tai, jog galbūt galima laukti sekmadienio ir rungtynių su portugalais, būsim tiesiog pažeminti. Turime eiti žaisti dėl savo garbės ir kiekvienas žaidėjas, kuris bus aikštėje privalės dirbti šimtu procentų.

– Prancūzijos rinktinėje nebus Nikolos Karabatičiaus. Ar tai turi įtakos pasirengimui?

– Prancūzai vienu metu aikštėje visada turi septynis žaidėjus kaip Karabatičius. Tai yra aukščiausio lygio rankininkas, tačiau ir be jo toje rinktinėje yra gausu pajėgių rankininkų. Į jo poziciją stos kiti, kurie galbūt dar labiau norės parodyti save ir nuo to mums lengviau tikrai nebus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.