Naujienų srautas

Sportas2018.10.22 11:35

Didysis šaudymo prizas liko Vilniuje

LRT.lt 2018.10.22 11:35

70 šaulių iš 6 valstybių savaitgalį Vilniuje kovojo dėl Didžiojo sostinės prizo „Compak Sporting“ šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje. Varžybas laimėjo vilnietis Virgilijus Grybė, o Supertaurę – svečias iš Kaliningrado Grigorijus Karagadianas, rašoma pranešime spaudai.

„Nuotaika buvo puiki, oras nuostabus, varžybos įdomios. Šaudėme kiek kitokiu formatu nei paprastai – pagal paskirtą laiką. Tačiau rezultatams tai įtakos neturėjo“, – sakė pirmąją vietą absoliučioje įskaitoje užėmęs V. Grybė.

Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijai vadovaujantis vilnietis numušė 193 iš 200 taikinių, tris serijas po 25 šūvius baigęs maksimaliu rezultatu.

Antrąją vietą užėmė Nerijus Vaitekūnas 187 iš 200 . Beje, šis šaulys laimėjo ir ypatingą prizą – šautuvą „Yildiz SPZ ME“. Dėl jo rungėsi burtų keliu atrinkti dalyviai.

Trečiąją vietą po papildomos serijos iškovojo daugkartinis Rusijos ir Baltarusijos čempionas G. Karagadianas (Rusija), aplenkęs tiek pat taškų 186 iš 200 surinkusį latvį Jurį Lazdinį. 

Rusas atsirevanšavo N. Vaitekūnui šaudant dėl Supertaurės. Superfinale jie surinko vienodą taškų skaičių po 23 iš 25 galimų ir tik papildomi šūviai išaiškino nugalėtoją. Jis taip pat laimėjo ir senjorų varžybas, kurių visą apdovanojimų pakylą užėmė svečiai. Antrąją vietą tarp senjorų užėmė Edgaras Škėlė iš Latvijos (179 taškai), trečiąją – Estijos šaulys Viktoras Beregovas (173 taškai).

Tarp moterų taikliausia buvo latvė Maira Sprukulė, numušusi 137 taikinius. Antrąją vietą užėmė Reda Čereškaitė (126), trečiąją – Ramutė Juknytė (102).

B grupės varžybas laimėjo Ramūnas Ralys, numušęs 181 lėkštutę, C grupės – latvis Romanas Satilovas (166).

Dviejų dienų varžybose buvo šaudoma „InLine“ formatu, kai kiekvienas šaulys aikštelėse šaudė jam paskirtu laiku pagal tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius federacijos FITASC patvirtintas „Compak Sporting“ taisykles . Tai buvo generalinė repeticija prieš kitais metais balandžio mėnesį vyksiantį „Compak Sporting“ pasaulio taurės etapą Vilniuje.

„Compak sporting“ – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje  3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF) –  tačiau dabar ji tapo pati populiariausia ir masiškiausia šaudymo į skriejančius taikinius rungtimi Lietuvoje.

Visame pasaulyje šis sportas, kuriuo gali užsiimti visi – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties, yra labai populiarus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi