Sportas

2015.09.08 13:45

Pasaulio čempionate startuosiantys Lietuvos lengvaatlečiai medalių nežada

ELTA 2015.09.08 13:45

Į rugpjūčio 10–18 dienomis Rusijos sostinėje Maskvoje vyksiantį 14-ąjį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą vyksiantys mūsų šalies sportininkai yra pasiryžę atiduoti visas savo jėgas, tačiau medalių nežada.

Į rugpjūčio 10–18 dienomis Rusijos sostinėje Maskvoje vyksiantį 14-ąjį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą vyksiantys mūsų šalies sportininkai yra pasiryžę atiduoti visas savo jėgas, tačiau medalių nežada.

„Mūsų laukia svarbiausias šio sezono startas – pasaulio čempionatas. Į jį galėjo vykti 22–23 sportininkai, tačiau dalis jų gavo traumas, kitiems pritrūko sėkmės. Į Maskvą vyks 14 sportininkų, kurie pasiryžę susigrumti su pajėgiausias planetos lengvaatlečiais. Pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių normatyvai beveik nesiskiria, tad mums tai bus antroji olimpiada, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas. – Šį kartą neturime sportininkų, kuriems važiuojame užkabinti medalių ant kaklo. Yra grupė atletų, kurie, sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, gali iškovoti apdovanojimus. Važiuojame kovoti. Sportininkai ne tam sunkiai dirbo, kad vyktų į ekskursiją.“

Europos jaunimo (iki 23 metų) šuolių į aukštį vicečempionė Airinė Palšytė džiaugėsi vis gerėjančiais rezultatais ir vylėsi, kad Maskvoje jai pavyks pagerinti Lietuvos rekordą.

„Esu gerai pasiruošusi. Europos čempionatas parodė, kad galiu kovoti ir siekti gero rezultato. Nors lėtai, bet mano rezultatai gerėja. Jei viskas bus gerai, gal pavyks pagerinti Lietuvos rekordą. Mano tikslas – patekti į finalinį aštuntuką“, – teigė sportininkė.

Maratonininkė Diana Lobačevskė sakė sieksianti patekti į pirmąjį 20-uką: „Sezonas buvo ilgas, todėl jaučiu nuovargį. Tikiuosi, kad šeštadienį gerai jausiuosi ir oras bus palankus. Maratono startas – 14 val., numatoma 28 laipsniai karščio, o tai per karšta. Norėčiau nubėgti greičiau nei per 2 val. 30 min. Viskas priklausys nuo to, kaip bėgs kitos sportininkės. Praėjusiame čempionate buvau 25-a, o šįkart norėčiau patekti į 20-uką“.

Jai antrino ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė: „Tikimės, kad oro sąlygos nesutrukdys parodyti rezultatą, kuriam esame pasiruošę. Man tai bus jau trečiasis pasaulio čempionatas. Norisi pagerinti ankstesnius rezultatus ir patekti į pirmąjį 20-uką“.

Pasaulio čempionate Maskvoje Lietuvai atstovaus Neringa Aidietytė, Kristina Saltanovič, B. Virbalytė-Dimšienė, Tadas Šuškevičius, Marius Žiūkas (visi – sportinis ėjimas), Živilė Balčiūnaitė, Remalda Kergytė, D. Lobačevskė (visos – maratonas), Virgilijus Alekna, Zinaida Sendriūtė (abu – diskas), Lina Grinčikaitė (100 m), Eglė Balčiūnaitė (800 m), Agnė Šerkšnienė (400 m), A. Palšytė (aukštis).

Kadangi planetos pirmenybių Maskvoje talismanas – žvirblis, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius Aurelijus Žiedas palinkėjo sportininkams „išskristi žvirbliais, o sugrįžti gulbėmis“.