Sportas

2013.08.07 16:00

Jaunosioms tinklininkėms keliamas tikslas – pateikti į šešetuką

ELTA 2013.08.07 16:00

Ketvirtadienį Vilniuje, aikštyne prie Baltojo tilto, prasidės Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus po dvi merginų ir vaikinų komandas.

Ketvirtadienį Vilniuje, aikštyne prie Baltojo tilto, prasidės Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus po dvi merginų ir vaikinų komandas.

Iš viso pirmenybėse dalyvaus po 32 merginų ir vaikinų komandas iš 28 šalių.

Merginų turnyre Lietuvai atstovaus 2011 metų Europos jaunių (iki 18 metų) bei 2012 metų pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionės 18-metės Ieva Dumbauskaitė (Klaipėda) ir Monika Povilaitytė (Tytuvėnai) bei 16-metės Simona Vaičiukynaitė ir Urtė Andriukaitytė (abi – Kaunas), o vaikinų varžybose – Lukas Každailis (Tytuvėnai), kuriam rugpjūčio 15 dieną sukaks 18 metų, ir 18-metis Arnas Rumševičius (Raseiniai) bei 16-metis Matas Navickas (Marijampolė) ir 17-metis Edvinas Vaškelis (Vilkaviškis).

„Visos keturios Lietuvos komandos yra pasirengusios čempionatui, o jų pajėgumą parodys rezultatai. Tikimės, kad visos keturios komandos po grupės varžybų pateks į kitą etapą. Iš Ievos ir Monikos laukiame vietos pirmajame šešete, o iš Luko ir Arno – pirmajame aštuonete“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Marius Vasiliauskas.

„Sunku pasakyti, kokia dabar mūsų sportinė forma. Tai parodys varžybos. Noriu medalio“, – sakė I. Dumbauskaitė, kuri šiemet su M. Povilaityte daug mačų sužaidė moterų varžybose. Rungtyniaudamos su vyresnėmis ir labiau patyrusiomis varžovėmis lietuvės patyrė nemažai pralaimėjimų. „Kiek liūdna dėl pralaimėjimų, bet iš anksto supratome, kad moterų varžybose taip bus. Kartais iš rezultatų atrodydavo, kad su varžovėmis kovojame lygiai, bet iš tikrųjų pajėgumu joms dar neprilygstame“, – teigė I. Dumbauskaitė.

M. Povilaitytė teigė, kad čempionate Vilniuje bus nelengva. „Pažįstame visas pagrindinės varžoves. Bus ką veikti. Labai norime medalių. Tikimės, kad mums padės „namų sienos“, – sakė Monika. Pernai Austrijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė iškovojo bronzą. Ieva ir Monika 2011 metais Europos jaunių (iki 18 metų) čempionėmis tapo Vilniuje.

L. Každailis ir A. Rumševičius neseniai Portugalijoje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate užėmė ketvirtąją vietą.

„Nuotaikos neblogos. Tik reikia gerų rezultatų. Tikiuosi, kad, besirengdami čempionatui, ištaisėme klaidas, kurias darėme Portugalijoje. Mūsų tikslas – aštuntukas, – sakė L. Každailis. – Varžovai bus kiek vyresni už mus. Tai turės įtakos, bet stengsimės, kiek galėsime, ir bandysime įrodyti, kad ir šiame čempionate galime kažką nuveikti“.

Europos tinklinio konfederacijos (CEV) techninis delegatas portugalas Henrique Gomesas sakė, kad šis jaunimo čempionatas – iššūkis Lietuvai, siekiant surengti dar aukštesnio rango paplūdimio tinklinio varžybas.