Sportas

2018.10.16 07:33

Rutulio stūmikas šoktelėjo į 11 vietą, kovą dėl medalių mišriose varžybose pradėjo penkiakovininkai

LRT.lt 2018.10.16 07:33

Pirmadienį Buenos Airėse vykstančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse varžėsi trys Lietuvos sportininkai. Fechtavimo rungtimi šiuolaikinės penkiakovės mišrių tarptautinių komandinių estafečių varžybas pradėjo Aivaras Kazlas ir Elzbieta Adomaitytė, rutulio stūmimo antrajame etape startavo Dominykas Čepys, rašoma LRT.lt atsiųstame pranešime.

Ketvirtuoju bandymu 205 cm ūgio palangiškis D. Čepys rutulį nustūmė 17,97 metro ir antrajame etape užėmė 10 vietą. Pirmajame etape lietuvis buvo keturioliktas, tuomet jo stumtas įrankis nuskriejo 17,34 metro. Bendroje įskaitoje Lietuvos jaunimo olimpinės rinktinės kapitonas užėmė  11 vietą.

„Pirmą dieną buvau išsigandęs, į sektorių išėjau nesavas. Nikstelėta čiurna savo irgi padarė, likau priešpaskutinis. Šiandien pirmieji du metimia irgi nebuvo sėkmingi, tačiau trečiasis (17,66 m – aut. past.) atgaivino, užsidegė akys, po jo norėjosi daugiau. Ketvirtajame ėjau „va bank“ ir kaip tokiu momentu, tokiomis aplinkybėmis, kaip žiemos sezono pradžiai rezultatas gavosi visai geras.

Varžybos baigėsi, dabar turėsiu laiko apžiūrėti Argentiną. Sporto neapleisim, su treneriu pasidarysim vieną kitą treniruotę,“- po varžybų kalbėjo D. Čepys.

Priminsime, kad geriausias šio jauno sportininko asmeninis rezultatas – 18,38 metro.

Jaunimo olimpinių žaidynių rutulio stūmimo čempionu tapo argentinietis Nazareno Sasia, pirmajame etape rutulį stūmęs 21,98 m, antrajame – 21,24 m. Antrą vietą užėmė Jialiangas Xingas iš Kinijos (20,85 m ir 20,89 m), trečią – italas Carmelo Alessandro Musci (20,67 m ir 20,76 m).

Puikiu pasirodymu ir ketvirtąja vieta po pirmosios rungties šiuolaikinės penkiakovės mišrių tarptautinių komandinių estafečių varžybas pradėjo lietuvio Aivaro Kazlo ir italės Alice Rinaudo duetas. Fechtavimosi rungtyje lietuvio ir italės komanda laimėjo 29 dvikovas ir patyrė 15 pralaimėjimų. A. Rinaudo laimėjo 16 dvikovų, A. Kazlas – 13 bei surinko 240 taškų.

„Komandos draugė puiki, burtai buvo palankūs. Varžybas pradėjome gerai, žinoma, galėjome ir dar geriau (juokiasi). Ko esame verti, pamatysime rytoj. Tiesa, šiandien jautėsi nuovargis po vakar dienos asmeninių varžybų. Dabar tikslas vienas – atgauti jėgas ir susikaupti rytojui,“- mintimis pasidalijo A. Kazlas.

Elzbietos Adomaitytės ir Angelo Hernandezo iš Venesuelos komanda, iškovojusi 23 pergales ir patyrusi 21 pralaimėjimą, užėmė 7 vietą. Lietuvės ir venesueliečio duetas surinko 210 taškų. Komandą į priekį tempė puikiai fechtavusi Elzbieta. Jos sąskaitoje – 14 pergalių, A. Hernandezo – 9.

„Burtai – visiška loterija, gavau 21 vaikiną. Vakar buvo sunkus vakaras bandant su tuo susitaikyti. Teliko siekti kuo aukštesnės vietos. Per fechtavimą susiėmiau, stengiausi kuo geriau, tiksliau ir taisyklingiau įdurti, buvau atsipalaidavusi, bet tuo pačiu susikaupusi. Pavyko labai gerai. Partneris nebuvo toks geras, kaip norėtųsi, bet kol kas einame septintu numeriu.

Rytoj laukia pusė įprastų distancijų, jėgų kovoti tikrai rasiu. Treneris sako, kad tai bus labai gera treniruotė ir reikia naudotis proga,“- kalbėjo E. Adomaitytė.

Po pirmosios rungties pirmauja 260 taškų surinkę Yewen Gu (Kinija) ir Ahnedo Alhendy (Egiptas), antroje vietoje įsitaisė Lauros Heredia (Ispanija) ir Kamilo Kasperczako (Lenkija) duetas su 254 taškais.

Antradienį abu lietuviai tęs šiuolaikinės penkiakovės mišrių tarptautinių komandinių estafečių  varžybas. Jų čempionai ir prizininkai paaiškės po plaukimo, papildomo fechtavimo, bėgimo ir šaudymo rungčių.