Naujienų srautas

Sportas2018.10.15 17:05

Režisierius M. Markevičius: „Žalgirio“ arenoje geriau nei „Lakers“ rungtynėse“

LRT.lt 2018.10.15 17:05

Kauną sugrįžusios Eurolygos kovos sukvietė pilnutėlę „Žalgirio“ areną sezono atidarymo rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vitorijos „Baskonia“ klubų, rašoma pranešime spaudai.    

Arenoje apsilankė ir lietuviškų šaknų turintis kino filmų režisierius Marius Markevičius, sukūręs didžiulio populiarumo sulaukusį dokumentinį filmą apie krepšinį „Kita svajonių komanda“. Kūrėjas svečiavosi „Žalgiris TV“ studijoje ir bendravo laidų rubrikoje #ŽaliaBalta.

„Lankiausi „Žalgirio“ arenoje, kai filmavome filmą „Kita svajonių komanda“. Arvydas Sabonis man aprodė ir visą areną, kai ji dar tik buvo statoma. Filmavome statybos vaizdų. Tiesa, jie nepateko į filmą, bet niekad nepamiršiu to, ką mačiau. Esu lankęsis ir keliose rungtynėse. Man visada smagu čia būti. Mano mama kilusi iš Kauno. Taigi esu pusiau kaunietis“, – dar vienu vizitu „Žalgirio“ arenoje džiaugėsi M.Markevičius.

Amerikos lietuvis išgarsėjo savo tėvų gimtinėje nusprendęs sukurti dokumentinį filmą apie Lietuvos rinktinės iškovotus bronzos medalius 1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse. Tąsyk pasaulį nustebinę lietuviai krepšininkai sulaukė viso pasaulio krepšinio gerbėjų simpatijų. Tiesa, anot #ŽaliaBalta laidos pašnekovo, mintys apie lietuvių pasiekimus kristalizavosi dar nuo 1988 metų olimpinio krepšinio turnyre Seule.

„Buvau dar labai jaunas, bet pamenu ir 1988 metų Seulo olimpines žaidynes, kuomet aukso medalius laimėjo Tarybų Sąjungos rinktinė su keturiais lietuviais krepšininkais sudėtyje. Tai paliko pėdsaką mano atmintyje. Visgi amerikiečiai tą komandą matė tik kaip rusus, kurie įveikė JAV rinktinę. Sakydavau, ne, ten žaidžia ir keturi lietuviai. Vėliau įvyko 1992 m. olimpinės žaidynės. Taigi per šiuos įvykius ir gimė idėją sukurti dokumentinį filmą“, – pasakojo M.Markevičius.

Sukūręs filmą „Kita svajonių komanda“ M.Markevičius ėmėsi ir Rūtos Šepetys knygos „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos. Įsimintinas istorijas didžiajame kino ekrane vaizduojantis režisierius mano, kad ir sėkmingas žalgiriečių pasirodymas 2017–2018 m. Eurolygos kampanijoje galėtų būti vertas dokumentinio filmo.

„Sporte visuomet atsiranda įkvepiančių istorijų. Atsiranda istorijų apie nurašytas ir daug pasiekusias komandas. Turbūt „Žalgiris“ nesitikėjo tiek daug pasiekti, bet jie dirbo ir jiems pavyko. Lietuvos krepšinyje nacionalinė rinktinė ar „Žalgiris“ nuolat užfiksuoja tokių momentų, kurie tampa puikiomis istorijomis. Tad tokios istorijos galėtų tapti ir dokumentiniais filmais“, – kalbėjo režisierius.

Krepšinį mylintis ir Los Andžele gyvenantis Marius Markevičius nuo mažens palaikė „Lakers“ ekipą ir nekart stebėjo šios komandos rungtynes arenoje. Tiesa, Amerikos lietuviui rungtynių atmosfera „Žalgirio“ arenoje paliko didesnį įspūdį nei arenose už Atlanto.

„Čia yra žiauriai „faina“ atmosfera. Čia daug geriau nei Los Andželo „Lakers“ rungtynėse. Ten yra ramiau ir ten svarbiau pasirodyti žvaigždėms. Čia yra tikri sirgaliai bei daug garso ir beprotiška atmosfera. Labai lauksiu ir Lietuvos himno prieš rungtynes. Man yra itin gera tą girdėti. Tai toks patriotizmas surištas su krepšiniu. Labai smagu tą girdėti“, – lietuvių kalba pokalbį užbaigė M.Markevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi