Naujienų srautas

Sportas2018.10.14 16:14

Šokas sporto bendruomenei – mirė FIBA vadovas

15min.lt 2018.10.14 16:14

Tarptautinės krepšinio federacijos (​​​​​​​FIBA) generalinis sekretorius ir Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) narys Patrickas Baumannas mirė Buenos Airėse, sekmadienį, būdamas 51 metų.

P. Baumanną ištiko širdies smūgis jam viešint Argentinos sostinėje, kur šiuo metu vyksta jaunimo olimpinės žaidynės.

„Su didžiuliu liūdesiu ir šoku Tarptautinis olimpinis komitetas sužinojo apie pono Patricko Baumanno, IOC nario Šveicarijoje mirtį Buenos Airėse, – teigiama IOC pranešime spaudai. – Patrickas Baummanas buvo centrinė figūra olimpiniame judėjime.“

IOC prezidentas Thomasas Bachas pareiškė, kad tai buvo šokiruojanti žinia: „Ji smogė mums labai sunkiai.“

„Mes sunkiai galime patikėti šiomis baisiomis naujienomis. Visi jį matėme sunkiai dirbantį, tokį mes jį pažinojome, vertinome už meilę sportui. Mes praradome jauną ir simpatišką lyderį, kupiną minčių apie sporto ateitį. Mūsų mintys yra su jo žmona, vaikais ir jo šeima“, – sakė Th. Bachas.

Th. Bachas ir P. Baumannas, AFP/Scanpix nuotr.

51 metų šveicaras pastarąjį dešimtmetį buvo laikoma įtakingiausia asmenybe pasaulinėje krepšinio organizacijoje.

Gimęs 1967 metais Šveicarijoje, P. Baumannas vaikystėje žaidė krepšinį, vėliau tapo teisėju, o baigęs teisės studijas – sporto valdininku.

Jis pradėjo dirbti FIBA kaip teisininkas 1994 metais, o paskui tarnavo FIBA generalinio sekretoriaus padėjėju 1995-2002 metais. Nuo 2002 metų jis stojo į FIBA generalinio sekretoriaus pareigas, jose pakeitęs Borislavą Stankovičių.

P. Baumannas buvo svarbus žmogus ne tik krepšinyje. Nuo 2007 metų jis tapo IOC nariu ir veikė keliose komisijose.

Šio mėnesio pradžioje P. Baumannas dalyvavo krepšinio konferencijoje Kinijoje, kur dalyvavo įvairių krepšinio federacijų vadovai, taip pat NBA komisaras Adamas Silveris.

P. Baumannas buvo laikomas dar įtakingesnis nei FIBA prezidentai, kurie jau pasikeitė keli per šveicaro karjerą. Pats P. Baumannas šiais metais buvo pasirašęs naują kontraktą su FIBA net iki 2031 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi