Naujienų srautas

Sportas2018.10.12 16:44

Belgijoje atliekant futbolo organizacijų tyrimą kaltinimai iškelti 19 asmenų

BNS 2018.10.12 16:44

Belgijos prokurorai penktadienį pranešė, kad iškėlė kaltinimus 19 įtariamųjų ir devynis jų sulaikė byloje dėl įtariamos sukčiavimo ir futbolo rungtynių režisavimo schemos, metusios šešėlį Belgijos elitinei lygai.

Kaltinimai buvo pareikšti po trečiadienį Belgijos policijos įvykdytos didžiulės operacijos, per kurią šalyje buvo sulaikyti 29 žmonės, bet 10 jų buvo paleisti nepateikus kaltinimų.

Tarp sulaikytųjų – mažiausiai trys žaidėjų agentai, vienas teisėjas ir vieno didelio futbolo klubo aukšto lygio vadovas, sakoma prokuratūros išplatintame pareiškime.

Jame priduriama, kad Belgijos žiniasklaidos įtakingiausiu agentu vadinamam Mogi Bajatui pareikšti kaltinimai pinigų plovimu ir sąmokslu.

Jis, kaip ir kolegos agentai Dejanas Veljkovičius bei Karimas Mejjati, šią savaitę buvo apklausti vykdant plačią operaciją, kurios taikiklyje atsidūrė Belgijos futbolo elitas. M. Bajatui buvo areštuotas ir netrukus stos prieš teismą.

Teisėjas Bartas Vertentenas taip pat buvo apkaltintas sąmokslu ir areštuotas, o buvusiam Anderlechto klubo advokatui Laurent`ui Denis pateikti kaltinimai tiek sąmokslu, tiek pinigų plovimu.

Ketvirtadienį kaltinimų sulaukė dar vienas teisėjas Sebastienas Delferiere`as, kuris netrukus buvo lygtinai paleistas.

Belgijos futbolo federacija ketvirtadienį nedelsdama suspendavo tiek B. Vertenteną, tiek S. Delferiere`ą.

Kaltinimai teisėjams iškelti atliekant tyrimą dėl galimos rungtynių režisavimo schemos. Įtariama, kad už ją atsakingas D. Veljkovicius, nesėkmingai mėginęs išgelbėti nuo perkėlimo į žemesnę lygą kadaise vieną iš pirmaujančių klubų „KV Mechelen“.

Briugės klubo treneriui Ivanui Leko (Ivanui Lekui), kurio komanda žaidžia UEFA Čempionų lygoje, ketvirtadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl pinigų plovimo. Vėliau jis buvo paleistas.

Po visą naktį vykusio teismo posėdžio buvęs Anderlechto klubo vadovas Hermanas Van Holsbeeckas buvo paleistas nepateikus kaltinimų.

Per minėtą policijos operaciją iš viso buvo atliktos 60 kratų: dalis jų įvykdytos pirmaujančių Belgijos „Premier“ lygos klubų, pavyzdžiui Briugės, Anderlechto, Lježo „Standard“ ir „KRC Genk“, būstinėse.

Ši didžiulė operacija vyko vienu metu Belgijoje ir dar šešiose Europos šalyse, tokiose kaip Prancūzija ir Serbija, kur ketvirtadienį buvo suimtas vienas agentas, dabar laukiantis ekstradicijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi