Sportas

2018.10.12 22:59

Jaunasis plaukimo talentas P. Strazdas apie Vilniaus baseinų būklę: tai stumia palikti sportą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.12 22:59

Nauja pergale tolimojoje Argentinoje nudžiuginusi Europos jaunimo čempionė Kotryna Teterevkova grįžusi į gimtąjį Vilnių bus priversta vėl susidurti su apgailėtina Vilniaus baseinų būkle. Visa plaukimo bendruomenė jau dvejus metus maitinama savivaldybės pažadais, kad sostinėje duris atvers net du nauji baseinai. Tačiau darbai Lazdynuose ir Fabijoniškėse vis dar stringa, o dėl to talentingi plaukikai net traukiasi iš didžiojo sporto. 

Vilnietė Kotryna Teterevkova bronziniais grybšniais finišavo 100 metrų krūtine finale jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse. Tačiau svarbiausiam sezono startui viena perspektyviausių Lietuvos jaunųjų plaukikių rengėsi ekstremaliomis sąlygomis. Sostinės Lazdynų ir Fabijoniškių baseinų atidarymas vis atidedamas, todėl Kotrynai kaip ir kitiems sportininkams teko treniruotis Elektrėnuose, kituose aplinkiniuose rajonuose ar net privačiuose sporto klubuose. 

Prieš ketverius metus jaunimo olimpinių žaidynių vicečempionu tapęs taip pat Vilniuje besitreniruojantis plaukikas Povilas Strazdas sako, kad kai kurie talentingi sportininkai dėl antrus metus besitęsiančios krizės jau pasitraukė iš sporto. Jis pats gali nemokamai treniruotis vaikų ir jaunimo centre ar privačiuose sporto klubuose. Tačiau tokios prabangos neturi dar tik į plaukikų elitą besibeldžiantys jaunieji sportininkai.

Daugiau sužinosite pažiūrėję Brigitos Virbalytės reportažą: