Naujienų srautas

Sportas2018.10.12 16:03

Futbolo rinktinę paremti užsimanę „Navigatoriai“: dėl jos esame pasiruošę ištuštinti pinigines

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.10.12 16:03

Jau gana ilgą laiką tvyrojusią įvarčių sausrą ketvirtadienį pagaliau nutraukusi Lietuvos futbolo rinktinė privertė kiek patuštinti trečios pagal pajėgumą lygos čempionų „Navigatoriai“ iždą. Tiesa, už įvartį pervesta suma veikiau simbolinė, tačiau šio klubo kapitonas Kęstutis Maželis teigia, kad jau sekmadienio rungtynėms su Juodkalnija numatytas dešimteriopai didesnis prizinis fondas.

Anot klubo atstovo, idėja taip paskatinti Lietuvos rinktinę kilo po to, kai jis sulaukė pasiūlymų įsigyti bilietus į nacionalinės rinktinės rungtynes su nuolaida. Principingi „Navigatoriai“ pasipiktino tokiu pasiūlymu socialiniame tinkle „Facebook“ bei pasiūlė sumokėti 10 eurų už kiekvieną rinktinės pelnytą įvartį.

„Protestuojame prieš visą nuolaidų bangą ir sakome „mums reikia įvarčio“. Bilietus galime pirkti brangesnius, kad tik rezultatai būtų. Todėl ir buvo pasakymas, kad esame linkę primokėti, jei tik bus rezultatas. Vakar rinktinė įmušė, tą rezultatą pasiekėme ir atlikome pavedimą į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sąskaitą“, – apie idėją pasakojo K. Maželis.

Pasiekus vieną užsibrėžtą tikslą, apetitas kaip mat išaugo. Pašnekovas atskleidė, kad jei Lietuvos rinktinei sekmadienį vakare pavyks nugalėti Juodkalnijos komandą, tai LFF sulauks dar didesnės finansinės injekcijos – 100 eurų.

„Gerėjant rezultatams, auga ir premija. Labai vertiname, kad rinktinė įmušė įvartį, nors ir pralaimėjo. Ji žaidė visai kitaip ir pagaliau buvo pasiektas įvartis, nes daugybę rungtynių nebuvo jokio. Lūkesčiai auga, tad nebeįdomu, kad pelnys įvartį su Juodkalnija. Dabar norime pergalės ir todėl didiname motyvaciją“, –  teigė K. Maželis.

Ir išties, lietuviai į varžovų vartus kamuolio nebuvo siuntę jau keturias rungtynes – paskutinį kartą varžovų gynybą „pramušti“ pavyko dar birželio pradžioje Baltijos taurės rungtynėse su Latvijos nacionaline komanda. Pergalės džiaugsmą paskutinį kartą mūsiškiai jautė dar kovo viduryje, kai išvykoje draugiškose rungtynėse 0:1 įveikė Armėniją, o oficialiose rungtynėse – prieš dvejus metus, kai namuose 2:0 buvo nugalėta Malta.

E. Jankauskas, E. Genio/LRT.lt nuotr.

Po sekmadienio rungtynių Lietuvos rinktinės laukia dar dvejos dvikovos, tačiau abi išvykoje – lapkričio 17 dieną lietuviai išvykoje sužais su rumunais, o dar pro trijų dienų – su Serbijos nacionaline komanda. Jei pavyktų iškovoti tris taškus ir ten, „Navigatoriai“ priziniam fondui žada skirti ir dar daugiau pinigų.

„Jei pasieks pergalę su Juodkalnija, tai rungtynėms su Serbija padidinsime sumą. Taip, esame pasiruošę ištuštinti savo pinigines vardan futbolo rinktinės“, – atskleidė K. Maželis.

Tiesa, rinktinės treneris Edgaras Jankauskas dar trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu tvirtino, kad jo bei jo kariaunos papildomai motyvuoti nereikia, o ir patys žaidėjai paaukotų po 100 eurų, jei tik pavyktų pasiekti tikslą.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

Tačiau tai buvo dar prieš rungtynes su Rumunija. Vėlyvas Artūro Žulpos įvartis pradžiugino sirgalius, tačiau klaidos gynyboje jau teisėjo pridėto laiko pabaigoje atėmė ir tą vieną tašką. Skaudų antausį gavęs E. Jankauskas po rungtynių atskleidė, kad komandos persirengimo kambaryje nuotaikos – itin slogios. Jas išguiti teks labai greitai, tačiau „Navigatorių“ kapitonas nemano, kad rinktinei keliami reikalavimai gali ją kažkaip neigiamai paveikti:

„Mes savo pažadą įvykdėme. E. Jankauskas viešoje erdvėje tarsi užsiminė, kad norėtų paaukoti už pasiektą tikslą, tad „Facebook“ poste paminėsim, kad įvykdėme ir laukiame 100 eurų pavedimo kopijos vaikams. Normalu, kad sukeliame spaudimą – visuomenė nori rezultato. Tačiau visgi Lietuvoje esame gana „skysti“ – kokie lūkesčiai sukeliami Anglijoje ar Italijoje... Tad nemanau, kad kažkaip juos galime paveikti neigiamai žaidėjai yra profesionalai ir ateina laimėti rungtynes.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi