Naujienų srautas

Sportas2018.10.13 19:05

Irkluotojai broliai Maldoniai: matome save olimpinėse žaidynėse

„Irklavimo liga aš užsikrėčiau pirmas, – pradėjo pasakojimą Mindaugas Maldonis. – Pamenu, lankiau krepšinio treniruotes, tačiau draugai įkalbėjo išbandyti irklavimą. Pabandžiau, o po mėnesio į treniruotes nusitempiau ir brolį“.

Taip prasidėjo brolių Mindaugo ir Simono Maldonių sportinis kelias. 

„Iki treniruočių reikėdavo eiti dešimt minučių. Man būdavo nuobodu, todėl ir pasikviečiau jaunėlį, – LRT.lt pasakojo M. Maldonis. – Tačiau tėvai šiek tiek bijojo, nes Simas nemokėjo plaukti. Tėvai išgyveno. Bet iš baidarės jis nevirsdavo“.

S. Maldonis pabandė prisiminti, kada tai įvyko.

„2001-ieji? O gal 2002-ieji? Savo pirmąjį medalį iškovojau 2003-asiais... Sunku atsekti, kada viskas prasidėjo“, – bandė metų matematika užsiimti beveik dvejais metais už savo brolį jaunesnis S. Maldonis.

„Svarbiausia, kad Simonas medalį iškovojo anksčiau negu aš“, – nusijuokė M. Maldonis.

Sulaukę klausimo apie tarpusavio konkurenciją, broliai susižvalgė.

„Ji iki šiol yra, – konstatavo M. Maldonis. – Paauglystėje buvau stipresnis už brolį, bet vėliau pastebėjau, kad jis mane lenkia. Ir tada pradėjo kankinti mintys, kad negaliu nusileisti jaunesniam broliui. Pradėjau dar labiau stengtis“.

O S. Maldonis visuomet lygiavosi į vyresnį brolį: „Man būdavo sunku konkuruoti. Iki šiol Mindaugas man yra autoritetas, kurį bandau vytis. Jis stengiasi atitrūkti, o aš vejuosi. Taip vienas kitą ir stumiame į priekį“, – šypsojosi jaunesnysis brolis.

Į vieną valtį broliai sėdo dar besimokydami mokykloje.

„Buvo įdomu, ypač mūsų tėvams, – pasakojo M. Maldonis. – Tačiau rezultatai nebuvo patys geriausi. Vis šiek tiek pritrūkdavo. Todėl teko daryti pertrauką. Bet vėl susėdome, kai irkluotojų gretos sumažėjo, kai supratome, kad abu į irklavimą žiūrime profesionaliai“.

Tačiau šiuo metu broliai Maldoniai sėdi keturvietėje valtyje kartu su Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkais Edvinu Ramanausku ir Aurimu Lanku. Rugpjūčio mėnesį Portugalijoje vykusiame pasaulio čempionate keturviečių baidarių 500 metrų rungtyje lietuviai užėmė 11-ą poziciją. „Būtent tada, kai sėdome į keturvietę valtį, supratome, kad mūsų olimpinė svajonė gali išsipildyti. Ir dabar mums trūksta labai nedaug“, – sakė S. Maldonis.

Visą pokalbį su broliais Maldoniais galite pamatyti vaizdo siužete:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi